O projektu

Co děláme?

Poskytujeme aktuální, co nejpřesnější a hlavně seriózní informace o počasí každý den. Informace o tom, jaké počasí bylo, je, bude a také proč tomu tak bude. Objasňujeme případné dezinformace podávané některými informačními médii, denně informujeme o aktuálním dění v počasí zejména v ČR a okolí, dáváme informace o nejnovějších prognózách počasí. Poskytujeme klimatické údaje z našeho místa pozorování a měření a shrnutí vývoje počasí v minulosti. Vydáváme vlastní časopis. Aktivně též vzděláváme čtenáře naučnými texty a poskytujeme zajímavosti či další doplňující informace.

> Více stránka Popis činnosti.

Proč to děláme?

Primárně proto, že nás to velmi baví, naplňuje a k oborům činnosti máme silný vztah. Počasí a jeho projevy či vazby na další obory je velmi zajímavé, fascinující a máme snahu poskytovat kvalitní informace po všech stránkách a přispívat tak k dobrému jménu uvedených oborů. Příroda je též rozmanitá a fascinující, je třeba ji a její složky chránit, neboť ji k životu potřebujeme a další generace ji budou též potřebovat a to v dobrém stavu.

Kde nás najdete?

Informace od nás najdete vedle tohoto nového webu na sociálních sítích,  zejména na stránkách sociálních sítí FB/pocasimeteoaktuality a INS/pocasimeteoaktuality.  Hlavním emailem je adresa [email protected]. Galerii našich fotografií projevů počasí, jejich důsledků, vodstva a přírody či krajiny najdete na našem profilu sítě Flickr.com/photos/pocasimeteoaktuality. V prosinci 2020 byl spuštěn nás nový wiki web s naučnými informacemi v podobě termínů a jevů na stránce encyklopedie.pocasimeteoaktuality.cz. Více v dokumentu o projektu, výše nebo na naší vizitce (ke stažení).

Kdy nás tam najdete?

Na emailu [email protected], zde na webu (napište klidně komentář s dotazem) a stránkách hlavních sociálních sítí denně od cca 9 do 22 hodin (při výjimečné situaci v počasí i jindy) mimo plánovaných mimořádností. Na vedlejších stránkách sociálních sítí vykazujeme nižší aktivitu.

> Jak nás nejlépe kontaktovat dle druhu dotazu se dozvíte na stránce Rychlé podání.

Další stránky sekce (viz menu níže) tyto informace rozšiřují.

Jsme tu pro vás a jsme připraveni na uvedených místech odpovědět na vaše případné dotazy a řešit i složitější problematiku či vaše náměty, váš projekt MA. 

Co od nás najdete?

Informace o oborech meteorologie, hydrologie a klimatologie různého druhu. Od informací o počasí (od historie po současnost, zajímavosti a souvislosti), přes novinky v oborech a naučné informace až po aktuální témata či prezentaci vlastních dat.

Pro detailnější informace o obsahu webu a námi poskytovaných informacích navštivte další stránky o našem projektu:

O tomto webu

Naše služby

Citace našich informací

Pokud budete potřebovat použít jakékoli informace uvedené na tomto webu pro jakýkoli účel, bude nám potěšením. Na použité informace, prosíme, patřičně odkažte. Poskytujeme vám návod, jak to nejlépe udělat. Budeme rádi, když použijete obdobu klasické formulace. Pokud informace nepřebíráte do publikace nebo vědecké práce, určitě postačí i základní forma uvedené odkazu na webu jako celek či na patřičnou část, kde se daná informace nachází. Více příklady níže.

Při citování našich informací jakéhokoli druhu můžete využít obdoby následujících formulací:

  1. METEO AKTUALITY. Název stránky/článku. Online, aktuální rok. Dostupné na: Celá url adresa (začínající https://) jako cesta na patřičnou stránku webu.
  2. METEO AKTUALITY. Celá url adresa (začínající https://) jako cesta na patřičnou stránku webu.
  3. Zdroj: www.pocasimeteoaktuality.cz nebo pocasimeteoaktuality.cz (pokud možno s fungujícím odkazem na stránku)

Příklad citace informace (její použití) z našeho webu v textu jakéhokoli druhu: Tlakové útvary jsou na synoptických mapách vymezeny izobarami. Tedy pomyslnými čarami na synoptických mapách, které spojují místa se shodnými hodnotami tlaku vzduchu. /převzatá informace uvnitř vašeho textu/

METEO AKTUALITY. Tlakové útvary. Online, 2021. Dostupné na: https://www.pocasimeteoaktuality.cz/meteorologie/tlak-vzduchu/tlakove-utvary. /odkaz ve zdrojích informací vaší práce/

Děkujeme za případný zájem o naše informace i za řádné odkazování na ně. Vaše Meteo Aktuality.


O projektu Česká příroda (ČP/Facebook)

Od 1.1.2019 byl založen projekt Česká příroda, kterým se více zaměříme na problematiku životního prostředí a ekologie s mottem “A bude tu čisto!”. Tímto projektem se budeme v těchto oblastech snažit reagovat na aktuální problémy v ekologii a to zejména v čistotě životního prostředí a jeho základních složek. Stránka projektu bude založena hned na začátku roku na sociální síti Facebook a projekt bude sloužit především pro sběr informací a tzv. hlášení znečištění v přírodě. Vidíte téci do vodního toku olej nebo fekálie? Všimli jste si opravdu nehorázného nepořádku v podobě odpadků v lese? Pak budete mít možnost napsat to a tedy nahlásit (ideálně s přiložením fotografie) se základními informacemi o tomto problému na tuto stránku projektu.

Stránka FB/ceskapriroda.

Chceme si přírodu zničit? Chceme ji zničit dalším generacím a spustit něco katastrofálního a nenávratného? Chceme si nepořádkem v krajině dělat ostudu? Když vidíte něco, co se s přírodou absolutně neslučuje, je vám to opravdu jedno? Chováte se snad k přírodě a v přírodě nesprávně?

Pokud si na tyto a další otázky odpovíte jednoznačně NE!, tak pak je ale nutné dát o případných nepořádcích vědět a řešit je. Spojit se a prostě si v naší zemi uklidit a případě zamezit dalšímu znečišťování přírody, doufejme že stále menšinou z nás. Názory typu “já to budu za nějakého XY uklízet?” nejsou na místě a pokud chceme mít skutečně čisto, je i to nutné udělat. Každý chce mít kolem svého bydliště čisto, od čehož se odvíjí vše ostatní. Ale rozhodně nebudeme “dávat ruce pryč” od čistění míst jiných, kolem nichž třeba vůbec nikdo nebydlí.

Zničíme-li přírodu a životní prostředí, zničíme tím vše, tedy i sebe

Napravíme-li co nejvíce znečištěních a pokusíme-li se dalším zamezit, můžeme zabránit nejhoršímu a zmírnit případné dopady

Věříme, že projekt bude co nejvíce prospěšný. V budoucnosti by mohl sloužit jako oficiální místo pro nahlášení nepořádků v přírodě všeho druhu s pokusy zjednat nápravu! Pokud někdo neví jak problém správně řešit, někdo jiný v této komunitě to vědět může.

Shrnutí
Datum
Název položky
O projektu
Hodnocení
51star1star1star1star1star