Počasí bude i nadále mírně letní

Počasí bude i nadále mírně letní. Letní kupovitá oblačnost.
0
(0)

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Počasí bude i nadále mírně letní, tropické hodnoty teploty v týdnu nečekejte. Srážky budou poměrně průběžné, avšak lokálně lze čekat rozdílnější úhrny vlivem konvekční činnosti. Hlavní srážky spadnou na studených frontách.

Týden 20. až 26.7.2020

Předpověď

Přiměřeně teplo a průběžně srážky. Takové počasí bude u nás pokračovat i v dalším červencovém týdnu. Opět se nám potvrzuje, že jsme skutečně v mírném klimatu. Teplota vzduchu se nebude nijak zásadně měnit. Udržovat se bude na hodnotách běžných pro toto období. Lze souhrnně konstatovat, že bude „akorát“. Nebude nijak chladno, ale ani horko. Při červencové intenzitě slunečního svitu bude teplota dostačující i na typické letní aktivit jako je koupání. Vyloženě slunečné počasí čekat nelze.

Hlavní srážková činnost se odehraje na studených frontách, které budou přinášet zmírnění hodnot teploty. Více srážek spadne hlavně v úvodu týdne a poté ke konci, podobně jako tomu bylo v minulých týdnech. Srážky budou často konvekční a úhrny tedy rozdílnější. Nijak zásadní rozdíly v úhrnech srážek v ČR modely ale nepředpokládají. I srážky by neměly vybočovat z normálu, jen lokálně může spadnout při bouřce více srážek. Nelze říci, že by v týdnu byl nějaký zcela slunečný den. Vždy bude vznikat nějaká oblačnost a v odpoledních hodinách bude často oblačné počasí. V některých dnech můžeme ale čekat počasí prakticky bez srážek.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: 17 až 11°C, v chladných obdobích 14 až 7°C. Nejvyšší teplota: 21 až 28°C, v chladných obdobích 17 až 24°C. Průměrná teplota: 14 až 18°C. Shrnutí období: Průměrné slabě podprůměrné.

Celkové srážky: 15-25mm, na SV/V 20-40mm a místy 55mm. Shrnutí období: Průměrné*.

*Lokální rozdíly ve srážkách budou pokračovat, více jich spadne na SV/V. Naopak na SZ/Z budou srážky lokálně i podprůměrné.

Synoptická situace

Během pondělí přejde naše území studená fronta, která ukončí kratší příliv teplého vzduchu. Na naše území bude opět pronikat ve výběžku tlakové výše od západu chladnější vzduch. Během týdne se obnoví teplé proudění, které bude následně zřejmě před víkendem opět ukončené přechodem studené fronty.

Sledujte očekávaný vývoj teploty vzduchu v různých výškách na nejbližší dny dopředu na stránce Předpověď teploty a ve střednědobém horizontu v patřičné sekci stránky Střednědobé předpovědi. Ohledně předpovědi výskytu bouřkové činnosti doporučujeme sledovat předpovědní mapy parametrů pro vznik bouřek na stránce meteomodel.pl v sekci staré verze map a záložce konvekce.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Shrnutí článku
Název
Počasí bude i nadále mírně letní
Popis
Počasí bude i nadále mírně letní. Stručná vyhlídka průběhu počasí a hodnot prvků teplota vzduchu a úhrn srážek na týden 20.-26.7.2020.
Autor

Od Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Zobrazit všechny z Meteo Aktuality's příspěvků.