Počasí k vodě

()

Prezentace meteorologických a hydrologických informací týkajících se koupání, opalování a dalších aktivit. Například sportů spojených s vodou a pobytem v její blízkosti. Obecná charakteristika stavu a počasí s předpovědí. Stránka Počasí k vodě prezentuje souhrnné informace o vhodnosti podmínek pro koupání a další aktivity spojené s pobytem u vody. Prezentována je souhrnná mapa (nová podoba našich map s jednotným vzhledem) a stav i předpověď vhodnosti provozování aktivit u vody. Informace na této stránce jsou k dispozici nově od 1.7.2020, s aktualizací v sezóně od cca května do počátku září každé pondělí a pátek.

POČASÍ A PODMÍNKY PRO AKTIVITY U VODY

Aktualizace k termínu: 26.7.2021

Aktuálně

Aktuální stav: Teplota vzduchu se udržuje stále kolem letních 25 až tropických 30°C nejčastěji. Voda má též stabilní teplotu nejčastěji mezi 19 až 24°C.

Prognóza

Předpověď obecně: Letní, na JV/V až tropické počasí vydrží i nadále. Místy se mohou objevit bouřky, ojediněle silné. Přechod studené fronty a více oblaků se srážkami lze čekat hlavně ve středu.

TEPLOTA VZDUCHU

Předpověď maximální teploty vzduchu:

Út 27.7.: 25 až 29°C

St 28.7.: 23 až 28°C, na JV 30°C

Čt 29.7.: 24 až 28°C, na JV 31°C

Pá 30.7.: 24 až 28°C, na JV 30°C

VÍTR

Slabý až mírný vítr od JV/J, za frontou ve středu od Z. Zesílí i s nárazy jen v místních bouřkách.

SHRNUTÍ

Index podmínek je vynikající, sníží ho jen četnější výskyt srážek ve středu.

Další informace o očekávaném počasí následující den najdete s každodenní aktualizací na stránce Předpověď na den. Další předpověď: 30.7.2021


O Počasí k vodě

Stanovený index vhodnosti podmínek pro uvedené aktivity berte orientačně a nevztahujte ho nutně k určité oblasti mapy, rozdělené na okresy. Data o teplotě pocházejí k určitému datu aktualizace, zpravidla vybíráme pro tyto informace data nejnovější. Pokud nejsou data na některém serveru aktuální, tak nejsou použita. Též další uvedené informace v podobě pravděpodobností je třeba brát s rezervou. Existují stanovená zpravidla pro celé území ČR a lokálně se mohou lišit.

Stránka Počasí k vodě má za úkol informovat nejen o aktuálním a zejména očekávaném počasí ve vztahu k provozování letních aktivit kolem vodních ploch. Její cíl tkví v tom, postihnout aktuální ostatní podmínky jako je zejména teplota vody. Za úkol si dává z meteorologického hlediska detailněji informovat o slunečním svitu a tedy o průběhu a množství oblačnosti. Samozřejmě i o teplotě vzduchu a dále o směru a rychlosti větru, která je důležitá pro provozování plavání i dalších vodních sportů. Speciální pozornost věnujeme z hlediska podmínek pro opalování intenzitě slunečního svitu a aktuálnímu i předpokládanému UV indexu. Jinými slovy tedy intenzity a škodlivosti slunečních paprsků ve vztahu k lidské kůži.

Většina hodnot a stanovených indexů či pravděpodobností výskytu se vztahuje k území ČR jako celku. V případě větší regionalizace předpovědi by se tato potýkala s většími nepřesnostmi. Grafická prezentace by byla méně přehledná.

Zdroj dat: chmi.cz, hydro.chmi.cz, pla.cz, pmo.cz, pod.cz, poh.cz

Aktualizace: 26.7.2021 14:20

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Napsat komentář