Počasí k vodě

Hodnocení stránky

Prezentace meteorologických a hydrologických informací týkajících se koupání, opalování a dalších aktivit. Například sportů spojených s vodou a pobytem v její blízkosti. Obecná charakteristika stavu a počasí s předpovědí. Stránka Počasí k vodě prezentuje souhrnné informace o vhodnosti podmínek pro koupání a další aktivity spojené s pobytem u vody. Prezentována je souhrnná mapa (nová podoba našich map s jednotným vzhledem) a stav i předpověď vhodnosti provozování aktivit u vody. Informace na této stránce jsou k dispozici nově od 1.7.2020, s aktualizací v sezóně od cca května do počátku září každé pondělí a pátek. V sezóně 2022 mimořádně pouze v pondělí.

POČASÍ A PODMÍNKY PRO AKTIVITY U VODY

Počasí k vodě. Tropické počasí minimálně týden. Léto se vrátí na konci týdne. Slunečné letní počasí u jezera.

Aktualizace k termínu

Aktuálně

Aktuální stav:

Prognóza

Předpověď obecně:

TEPLOTA VZDUCHU

Předpověď maximální teploty vzduchu:

 

SHRNUTÍ PODMÍNEK

Předpověď indexu/podmínek:

Další informace o očekávaném počasí následující den najdete s každodenní aktualizací na stránce Předpověď na den. Další předpověď:


O Počasí k vodě

Stanovený index vhodnosti podmínek pro uvedené aktivity berte orientačně a nevztahujte ho nutně k určité oblasti mapy, rozdělené na okresy. Data o teplotě pocházejí k určitému datu aktualizace, zpravidla vybíráme pro tyto informace data nejnovější. Pokud nejsou data na některém serveru aktuální, tak nejsou použita. Též další uvedené informace v podobě pravděpodobností je třeba brát s rezervou. Existují stanovená zpravidla pro celé území ČR a lokálně se mohou lišit.

Stránka Počasí k vodě má za úkol informovat nejen o aktuálním a zejména očekávaném počasí ve vztahu k provozování letních aktivit kolem vodních ploch. Její cíl tkví v tom, postihnout aktuální ostatní podmínky jako je zejména teplota vody. Za úkol si dává z meteorologického hlediska detailněji informovat o slunečním svitu a tedy o průběhu a množství oblačnosti. Samozřejmě i o teplotě vzduchu a dále o směru a rychlosti větru, která je důležitá pro provozování plavání i dalších vodních sportů. Speciální pozornost věnujeme z hlediska podmínek pro opalování intenzitě slunečního svitu a aktuálnímu i předpokládanému UV indexu. Jinými slovy tedy intenzity a škodlivosti slunečních paprsků ve vztahu k lidské kůži.

Většina hodnot a stanovených indexů či pravděpodobností výskytu se vztahuje k území ČR jako celku. V případě větší regionalizace předpovědi by se tato potýkala s většími nepřesnostmi. Grafická prezentace by byla méně přehledná.

Zdroj dat: chmi.cz, hydro.chmi.cz, pla.cz, pmo.cz, pod.cz, poh.cz

Máte-li jakékoli dotazy týkající se informací zde uvedených, kontaktujte nás rychle přímo z této stránky webu přes formulář:


Aktualizace: 31.8.2022 18:08

Napsat komentář