Srážky stále žádné, ke konci týdne mírné ochlazení

Stručně

Srážkově deficit bude narůstat, sucho se ale vzhledem k období tolik prohlubovat nebude. I další listopadový týden bude suchý. Pokud se objeví slabé srážky, tak zejména na západě území ČR. Vývoj počasí je zatím tak v souladu s dlouhodobým předpokladem pro měsíc listopad. Během týdne budou teploty postupně klesat směrem k průměrným hodnotám, nejtepleji bude v prvních dvou dnech týdne.

Předpověď

V dalším listopadovém týdnu bude pokračovat počasí bez významnějších srážek. Vznikat ovšem budou nízká oblačnost a mlhy, které se mohou udržovat i celý den. Jinak bude většinou skoro jasno až polojasno, jen přechodně oblačno. Srážky se objeví pouze na slábnoucích frontách postupujících ze západu a to hlavně v jihozápadních a západních či severozápadních Čechách.

TEPLOTY

Nejnižší teploty 9 až 3°C, po polovině týdne při vyjasnění 5 až 0°C s přízemními mrazíky. Nejvyšší teploty 11 až 16°C, po polovině týdne 7 až 13°C a při oblačnosti, zejména v závěru týdne, kolem 7°C.

Průměrné teploty 4 až 10°C.

SRÁŽKY

Celkové srážky do 3mm.

Shrnutí

Teplotně se bude počasí přibližovat během týdne normálu pro polovinu listopadu, srážkově bude ale stále významně chudé.

Týden 12. až 18.11.2018 bude teplotně slabě nadprůměrný, srážkově extrémně podprůměrný.

Synoptická situace

Po většinou období bude centrální Evropa pod vlivem tlakové výše, v jejíž oblasti budou slábnout frontální vlny putující od západu. Anticyklona se bude udržovat na severovýchodě Evropy s výběžkem a vznikem dalších středů nad Evropou střední. Příliv teplého vzduchu na naše území bude během týdne slábnout a začne k nám pronikat studený vzduch od severovýchodu.

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: