Nebezpečné jevy

Stránka obsahuje aktuální nebezpečné jevy a další informace o jejich očekávaném i aktuálním výskytu. Pokud nejsou uvedeny žádné informace, nebylo tedy vydáno žádné upozornění. Nejedná se o výstražné informace, které poskytuje ČHMÚ, ty naleznete na stránce www.chmi.cz a to konkrétně na adrese výstražného systému. Více o nich a o extrémních jevech u nás obecně se dozvíte na stránce Extrémní počasí. Zde jsou pouze upozornění na možný výskyt nebezpečných jevů v počasí a hydrologii.


OČEKÁVANÉ A PROBÍHAJÍCÍ NEBEZPEČNÉ HYDROMETEOROLOGICKÉ PROJEVY

NÁLEDÍ/ZMRAZKY 24. – 25.1.2021

Při mokrých površích lze čekat vzhledem k poklesu teploty pod bod mrazu zejména v nižších výškách vznik náledí nebo zmrazků.

Grafická podoba předpovědi nebezpečných jevů a celková úprava bude dokončena v lednu 2021. Vaše Meteo Aktuality.


O stránce Nebezpečné jevy

Nebezpečnost jevů je rozdělena do 5 stupňů a to dle následujícího barevného rozlišení: Stupeň 1 – nízký, Stupeň 2 – střední, Stupeň 3 – vysoký, Stupeň 4 – velmi vysoký a Stupeň 5 – extrémně vysoký.

Každý nebezpečný jev je zobrazen graficky pomocí ikony, za ní následuje název nebezpečného jevu v textové podobě (například “Vydatný déšť”). Dále pod základem je stupeň nebezpečí a očekávaná doba výskytu nebezpečného jevu (například “od 1.6.2018 18:00 do 2.6.2018 6:00”), pro které oblasti našeho území výstraha platí je uvedeno spíše komplexněji a orientačně. V případě omezení na kraje jsou tyto uváděny písmenem podle platného označování krajů v ČR, jako v případě státních poznávacích značek motorových vozidel.

Upozornění na nebezpečné jevy je vydáváno pouze v případech, kdy bude daný průběh počasí nebezpečný pro běžný chod a obecně venkovní aktivity. O tom je rozhodováno v rámci projektu a upozornění nemají žádná pevně stanovená kritéria.

Prognózu počasí u nás na druhý den najdete na stránce: Předpověď na den.

Seriózní výstražné informace

Kde se informovat o oficiálně platných výstrahách pro ČR či Evropu?

Oficiální výstrahy ČHMÚ

Přehled výstrah Evropa

Poslední aktualizace stránky: 24.1.2021 18:22

Shrnutí
Datum
Název položky
Výstražné informace
Hodnocení
51star1star1star1star1star

Napsat komentář