Nebezpečné jevy

()

Stránka obsahuje aktuální nebezpečné jevy a další informace o jejich očekávaném i aktuálním výskytu. Pokud nejsou uvedeny žádné informace, nebylo tedy vydáno žádné upozornění. Nejedná se o výstražné informace, které poskytuje ČHMÚ, ty naleznete na stránce www.chmi.cz a to konkrétně na adrese výstražného systému. Více o nich a o extrémních jevech u nás obecně se dozvíte na stránce Extrémní počasí. Zde jsou pouze upozornění na možný výskyt nebezpečných jevů v počasí a hydrologii.


OČEKÁVANÉ A PROBÍHAJÍCÍ NEBEZPEČNÉ HYDROMETEOROLOGICKÉ PROJEVY

SILNÉ SNĚŽENÍ 12. – 15.4.2021

Na SV/V území ČR bude vydatně sněžit. Od vyšších poloh napadne za 2-3 dny 10 až 30cm, ojediněle v Beskydech přes 40cm nového sněhu.


O stránce Nebezpečné jevy

Nebezpečnost jevů je rozdělena do 5 stupňů a to dle následujícího barevného rozlišení: Stupeň 1 – nízký, Stupeň 2 – střední, Stupeň 3 – vysoký, Stupeň 4 – velmi vysoký a Stupeň 5 – extrémně vysoký.

Každý nebezpečný jev je zobrazen graficky pomocí ikony, za ní následuje název nebezpečného jevu v textové podobě (například „Vydatný déšť“). Dále pod základem je stupeň nebezpečí a očekávaná doba výskytu nebezpečného jevu (například „od 1.6.2018 18:00 do 2.6.2018 6:00“), pro které oblasti našeho území výstraha platí je uvedeno spíše komplexněji a orientačně. V případě omezení na kraje jsou tyto uváděny písmenem podle platného označování krajů v ČR, jako v případě státních poznávacích značek motorových vozidel.

Upozornění na nebezpečné jevy je vydáváno pouze v případech, kdy bude daný průběh počasí nebezpečný pro běžný chod a obecně venkovní aktivity. O tom je rozhodováno v rámci projektu a upozornění nemají žádná pevně stanovená kritéria.

Prognózu počasí u nás na druhý den najdete na stránce: Předpověď na den.

Seriózní výstražné informace

Kde se informovat o oficiálně platných výstrahách pro ČR či Evropu?

Oficiální výstrahy ČHMÚ

Přehled výstrah Evropa

Poslední aktualizace stránky: 13.4.2021 21:43

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Nový článek na webu?

Chcete dostávat upozornění při publikování článku? Přihlaste se k odběru nově publikovaných článků na našem webu zadáním emailu níže.

Přijde vždy jen objednaný email a tento odběr lze kdykoli odhlásit.

Shrnutí
Datum
Název položky
Výstražné informace
Hodnocení
51star1star1star1star1star

Napsat komentář