Nebezpečné jevy

Stránka obsahuje aktuální nebezpečné jevy a další informace o jejich očekávaném i aktuálním výskytu. Pokud nejsou uvedeny žádné informace, nebylo tedy vydáno žádné upozornění. Nejedná se o výstražné informace, které poskytuje ČHMÚ, ty naleznete na stránce www.chmi.cz. Více o nich a o extrémních jevech u nás obecně se dozvíte na stránce Extrémní počasí.


OČEKÁVANÉ A PROBÍHAJÍCÍ NEBEZPEČNÉ JEVY

Novou podobu této stránky ještě připravujeme.


O nebezpečných jevech

Nebezpečnost jevů je rozdělena do 3. stupňů jako je tomu u oficiálních výstrah pro naše území a to dle následujícího barevného rozlišení: Stupeň 1 – nízký, Stupeň 2 – vysoký a Stupeň 3 – extrémní.

Každý nebezpečný jev je zobrazen graficky pomocí ikony, za ní následuje název nebezpečného jevu v textové podobě (například „Vydatný déšť“). Dále pod základem je stupeň nebezpečí a očekávaná doba výskytu nebezpečného jevu (například „od 1.6.2018 18:00 do 2.6.2018 6:00“), pro které oblasti našeho území výstraha platí je uvedeno spíše komplexněji a orientačně. V případě omezení na kraje jsou tyto uváděny písmenem podle platného označování krajů v ČR, jako v případě státních poznávacích značek motorových vozidel.

Upozornění na nebezpečné jevy je vydáváno pouze v případech, kdy bude daný průběh počasí nebezpečný pro běžný chod a obecně venkovní aktivity. O tom je rozhodováno v rámci projektu MA a upozornění nemají žádná pevně stanovená kritéria.

Prognózu počasí u nás na druhý den najdete na stránce: Předpověď na den.

Seriózní výstražné informace

Kde se informovat o oficiálně platných výstrahách pro ČR či Evropu?

Oficiální výstrahy ČHMÚ

Přehled výstrah Evropa

Poslední úprava stránky: 14.3.2020 21:32

0 0 hlasů
Article Rating
Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: