Předpověď na den

0
(0)

Předpověď počasí na druhý den. Jedná se o nejspolehlivější předpověď počasí, nepočítaje prognózy na nejbližší hodiny. Proto je tato zpravidla nejpodrobnější s předpovědí nejen hlavních, ale i ostatních a doplňujících meteorologických prvků. Zde níže prezentovaná předpověď je aktualizována jednou denně dle aktuálních modelových podkladů v uvedený termín. Podrobnosti o předpovědi a vysvětlivky jsou uvedeny na konci stránky.

AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: 9. dubna 2020

Předpověď je aktualizována každý den zpravidla po 13. hodině, plánované změny aktualizace jsou uvedeny na konci stránky červeně.

SYNOPTICKÁ SITUACE

Počasí ve střední Evropě bude plně pod vlivem tlakové výše, která se bude odsouvat dále k severovýchodu. Od východu k nám bude pronikat teplý vzduch.

PŘEDPOVĚĎ

Jasno. Během dne polojasno, přechodně oblačno. Výjimečně, hlavně na horách, slabé přeháňky.

Nejnižší teploty: 6 až 2°C

Nejvyšší teploty: 19 až 23°C

Vítr: Z/SZ 1-6m/s

Srážky: 0-1mm

Pravděpodobnost výskytu srážek: 5%

Tlaková tendence: Slabý vzestup

Vysvětlivky

Výskyt jevů (zejména srážek nebo mlh)

Pojmy znázorňující plošný výskyt srážek se řídí procentuálním odhadem jejich výskytu v rámci území ČR. Platí, že pokud jde o pravděpodobnost nižší než 25%, jde o ojedinělý výskyt srážek. Pokud jde o pravděpodobnost 30 až 70%, jde o místní výskyt srážek. Pokud jde o pravděpodobnost nad 70%, jde o výskyt na většině území. A nad 90% na celém území ČR.

O Předpovědi na den

Tato předpověď počasí je aktualizována pravidelně každý den. Zpravidla mezi 13. až 14. hodinou a vychází z aktuálně dostupných podkladů numerických modelů. Přičemž bere v potaz dle znalostí a zkušeností prognostika i modelové výstupy předchozí. Též je v ní zapracován například index rizika vzniku požárů stanovený Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ). Předpověď na druhý den dopředu (k dispozici na této stránce od času aktualizace v daný den do času aktualizace v další den). Nabízí prognózu nejen základních meteorologických prvků pro Českou Republiku. Dále i ostatních prvků a dalších doplňkových indikátorů (tzv. indexů a pravděpodobností).

Příklady

Předpověď je krátkodobá a zní na celý den dopředu (tj. na 00 až 24 hodin) a to pro celé území ČR. V dikci předpovědi a některých prvcích mohou být tzv. upřesnění při větších rozdílech počasí v rámci ČR. Např. “Oblačno, místy přeháňky a bouřky. Na východě polojasno až skoro jasno bez srážek”. Teplota vzduchu je uváděna pro noční minimum teploty a denní maximum teploty v rámci ČR v rozmezí. Např. 17 až 13°C = 15°C pro noční minimum a 26 až 30°C = 28°C pro denní maximum. Upřesnění může znít např.: jako “26 až 30°C, na západě a severozápadě Čech 20 až 25°C, na JV Moravy až 33°C”.

Numerické modely

Aladin – ČHMÚ

GFS – WETTERZENTRALE

GFS – MODELLZENTRALE

Naše předpovědi

Pro vyhlídku počasí na několik dalších dnů sledujte také náš Výhled na týden, aktualizovaný třikrát týdně (úterý, čtvrtek a neděle) vždy večer dle aktuálních modelových podkladů.

Aktualizace probíhá pravidelně každý den mezi 12:30 až 14:00 hodin.

Poslední úprava stránky: 8.4.2020 13:19

Jak se vám tento příspěvek líbí?

Prosíme o jeho ohodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Mrzí nás, že příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Komentujte - sdělte svůj názor k obsahu

Máte názor nebo stručné doplnění? Přidejte komentář!

  Odběry  
Upozornit na
%d blogerům se to líbí: