Webové kamery

Hodnocení stránky

Vidět jaké panuje počasí a jaký je stav krajiny online v daném místě vzdáleném jakkoli daleko od místa sledování? To je jeden z výstupů moderních technologií. Ukazují to dnes hodně rozšířené webové kamery a jejich prezentace je účelem této stránky. Tato zobrazuje tedy aktuální snímky často z kvalitních webových kamer pro online rychlý přehled o probíhajícím počasí.

Prezentovány jsou snímky zejména z horských a podhorských oblastí, kde se nachází na našem území nejvíce webových kamer. Dále z větších měst, ale i z obcí, horských poloh a meteorologických stanic nebo letišť.

Prezentaci aktuálního počasí pomocí grafů z hlavních meteorologických stanic ČHMÚ najdete na stránce Počasí na stanicích.


WEBOVÉ KAMERY – POČASÍ V ČR ONLINE

Níže najdete průřez snímků z hlavních kamer v ČR na jednotlivých kartách (záložkách) členěných do boxů podle ucelenějších oblastí ČR. Boxy jsou rozlišeny barevně. Přehled kamer začíná na západě Čech a končí ve Slezsku. Popis kamer a oblastí najdete na poslední kartě každého přehledu (“o kamerách”). Doporučené stránky se zobrazením kamer i další informace o kamerách najdete na úplném konci této stránky. Zobrazené kamery byly vybrány zejména podle kritérií zobrazování počasí nebo projevů a důsledků počasí – obloha, krajina atd. Přejeme příjemné prohlížení a tedy virtuální cestu po krásných místech naší země. 

Možné poruchy

UPOZORNĚNÍ NA MOŽNÉ CHYBY/PORUCHY: Pokud se kamery nezobrazují, jde o výpadek daného serveru (může jít i o více kamer ze shodného serveru). V takovém případě se zobrazuje ikona rozmazaného obrázku malého formátu. Jde o poruchu přenosu a netrvá-li příliš dlouho, čekáme na obnovu. Pokud se zobrazuje starý snímek nebo místo snímku něco jiného (černá výplň obrazovky – tj. obrázku snímku z kamery), jde o výpadek konkrétní kamery. V takovém případě čekáme na obnovení přenosu kamery a až pokud by výpadek trval delší dobu, není-li opět výpadek trvalý (kamera mimo provoz měsíce či déle). Pakliže zjistíte výpadek nebo jiné nesrovnalosti, určitě budeme rádi, když nám dáte o poruchách vědět na email info@pocasimeteoaktuality.cz. Nicméně pravidelně kontrolujeme funkčnost zobrazování snímků z kamer.

Snímky webkamer v ČR podle regionů

ZÁPADNÍ ČECHY
Karlovy VaryKlínovecPlzeňKlatovyTepliceTušimiceÚstí nad LabemO kamerách

Kamera na letišti, chmi.cz

Silnice na nejvýše položeném místě Krušných hor, chmi.cz

Aktualní snímek stanice Plzeň - Košutka

Městská část Košutka, hydronet.cz

Klatovy.

Panorama města a obloha, klatovy.cz

Teplice.

Hvězdárna, počasí a v pozadí město, hapteplice.cz a chmi.cz

Webové kamery: Tušimice.

Počasí u elektrárny, chmi.cz

Počasí nad městem z městské části Kočkov (profi meteostanice ČHMÚ) –  J/JZ pohled, chmi.cz

Západní Čechy

Kamery v západních a jihozápadních Čechách snímají často oblohu, jde přímo o kamery ČHMÚ zaměřené na aktuální počasí. Kamera v Tušimicích je provozována ČHMÚ ve spolupráci s Hvězdárnou. V Karlových Varech je umístěna kamera profesionální stanice ČHMÚ na letišti. Jsou zde tři kamery s různými pohledy na počasí v oblasti letiště. Zde je prezentován pohled na jihozápad. Kamera na Klínovci ukazuje chladné klima nejvýše položené oblasti západních Čech. Při inverzi je možné sledovat překrásné pohledy i na slunečním svitem ozářenou nízkou oblačnost. V zimě často ovšem na drsné horské zimní počasí. Nechybí vysoká pokrývka sněhu, ani častá námraza.

Západní Čechy mají chladnější a převážně vlhčí klima než ostatní území. Často se zde setkáme se srážkami, v chladné části roku zde častěji leží sníh a často hustě sněží. V teplé části roku se zde jako první často vyskytují bouřky postupující na studených frontách. Hodně webových kamer snímá vedle větších měst jako jsou Karlovy Vary, Ústí nad Labem a podobně také pohoří Krušných hor. Zde vidíme často jako první příchod srážek, neboť ty postupují na frontách převážně ze západního směru.

SEVERNÍ ČECHY
Pec pod SněžkouSněžkaTrutnovVelká ÚpaŽacléřLuční BoudaŠpindlerův MlýnKamenecJanské LázněLysá hora (Z)Lysá hora (J)RejdiceŽelezný BrodO kamerách
Pec pod Sněžkou.

Bobová dráha v Peci pod Sněžkou, humlnet.cz

Pohled na Studniční Horu z nejvyššího místa v ČR, humlnet.cz

Webové kamery: Trutnov.

Město z vrchu Šibeník, humlnet.cz

Velká Úpa.

Pohled na svah od chaty Borůvka, humlnet.cz

Pohled na náměstí, humlnet.cz

Luční Bouda.

Jedno z nejvyšších míst v ČR, humlnet.cz

Svatý Petr – pohled na vlek, humlnet.cz

Aktualní snímek stanice Krkonoše - pohled z Kamence

Krásný pohled na Krkonoše, hydronet.cz

Kolonáda, humlnet.cz

Lysá hora - pohled na západ

Pohled na západ, hydronet.cz

Aktualní snímek stanice Lysá hora - pohled na jih

Pohled na jih, hydronet.cz

Rejdice

Vrch pod Bílou skalou – pohled na západ, hydronet.cz

Železný Brod

Stavidla na Jizeře ve městě, hydronet.cz

Severní Čechy

Na severu Čech najdeme mnoho webových kamer, které snímají divokou přírodu a drsné počasí horských a pod horských oblastí. Kamera je na nejvyšším místě, tedy na Sněžce Poštovně i v okolí. Například na Luční Boudě, Labské Boudě, v Peci pod Sněžkou, v lyžařských oblastech Špindlerova Mlýna i na nejstudenějších místech jako je například Jizerka. A samozřejmě i ve městech, například v Trutnově nebo Železném Brodě či v menších sídlech. Několik kamer z této oblasti si právě prohlížíte v tomto souboru karet.

Klima

Klima severních hor a podhůří je samozřejmě studené a převážně vlhké, na hřebenech velmi vlhké. V chladné části roku zde vidíme často zimní krajinu a to mnoho sněhu, též námrazu (často na vrcholech silnou) a také nízké hodnoty teploty. Na Jizerce jsou v záběru i sněhové latě pro měření výšky sněhu. Kamera v Železném Brodě je zaměřena na stavidla na řece Jizeře ve městě. Pozorovat zde tedy lze například i velkou vodu, nejen při zimním či jarním tání. V zimním období při mrazivém počasí po více dní řeka nad stavidlem významně zamrzá.

Na kamerách poblíž lyžařských center je viditelný provoz těch, kteří aktuálně provozují různé zimní sporty. Je v nížinách mlha a nízká oblačnost už opravdu jednotvárná? Pak není od věci podívat se právě na kamery v Krkonoších a Jizerských horách. Ty nabízejí často slunečné počasí a pohled na “jezera” nízké oblačnosti v nižších výškách. Při sledování těchto kamer se určitě nudit nebudete.

JIŽNÍ ČECHY
StřezimířSvatý JanČertovo BřemenoHorní VltaviceNové HradyKvildaHorská KvildaJavorníkBorová LadaSvatoborŽelezná RudaChuráňovVelký JavorStrakoniceHamryO kamerách
Střezimíř - vodárna

Obec a rybníček, hydronet.cz

Svatý Jan u Sedlčan

Okolí obce (Sedlčansko), hydronet.cz

Čertovo břemeno II

Golfové hřiště a okolí, hydronet.cz

Horní Vltavice.

Panorama areálu a okolí, hydronet.cz

Webové kamery: Nové Hrady.

Obec Byňov a okolí, chmi.cz

Kvilda - Jezerní potok.

Jezerní potok a okolí, sumava.net

Horská obec a počasí v mrazové oblasti Šumavy, sumava.eu, chmi.cz

Webcamera Javorník.

Okolní krajina pohledem z rozhledny, javornik.cz

Obec, sumavanet.cz

Obec Sušice z rozhledny, mestosusice.cz

Údolí řeky Řezná, sumavanet.cz

Okolí profesionální meteostanice, chmi.cz

Pohled z nejvyššího vrcholu Šumavy, arber.de

cam

Pohled na město, meteo.jcapi.cz

Okolí obce, sumava.net

Jižní Čechy

Kamer v jižních Čechách najdeme mnoho, jde o krásnou oblast naší země. Přiléhá k nim nádherné pohoří Šumava, kde je kamer úplně nejvíce. Ať už se budete chtít podívat mimo hory do krásných měst jižních Čech, do okolní přírody nebo do horských oblastí Šumavy či Novohradský hor. Z měst a obcí jsou kamery například v Sušici, Nových Hradech či Strakonicích. Z přírodních oblastí a hor jde o Kvildu, Velký Javor a mnohé další.

Počasí na jihu Čech je poměrně často vlhké, neboť od západu až jihozápadu nejčastěji přichází srážkově významná oblačnost nad naše území. Často se zde v létě vyskytují bouřky, i významné. V zimním období zde sněží, zejména ve středních nadmořských výškách. Zimní počasí najdeme na podzim velmi brzy a na jaře ještě dlouho právě v pohoří Šumavy. V zimní období zde můžeme vidět často husté sněžení, velkou výšku sněhové pokrývky, námrazu a také rampouchy. Zkrátka pravé a drsné horské počasí. Je k dispozici i Velký Javor, nejvyšší poloha tohoto pohoří. V horských údolích je zde po celý rok nejchladněji, v zimním období jsou zde při vhodných meteorologických podmínkách velmi silné mrazy, což je pro tyto oblasti ale typické.

STŘEDNÍ ČECHY
Praha-Náměstí míruPraha-LibušPraha-ZbraslavPraha-Karlův MostPříbramMrzkyPoděbradySlapyVlašimO kamerách
Aktualní snímek stanice Náměstí Míru - Pražský hrad

Náměstí Míru a výhled na Pražský Hrad – počasí nad centrem města, hydronet.cz

Severní pohled do okolí z observatoře ČHMÚ v Libuši, chmi.cz

Zbraslavské náměstí

Golfové hřiště a okolí, southprague.net

Webkamera Karlův most a Pražský hrad

Centrum města a jedna z jeho největších dominant, webcam.csvts.cz

Město a okolí, chmi.cz

Obec na Kolínsku, chmi.cz

Okrajová část lázeňského města, chmi.cz

Pohled přes vodní nádrž, slapynadvltavou.cz

Centrum města, vlasimnet.cz

Střední Čechy

Ve středních Čechách, které obklopují hlavní město Prahu, je webkamer mnoho. Výběr výše uvedených nabízí pohled napříč středními Čechami od západu až jihozápadu až k východu či severovýchodu a to včetně Prahy, která je součástí středních Čech. Kamery jsou zaměřeny na města či obce a jejich okolí i na oblohu. Najdeme zde kamery ČHMÚ na stanicích a observatořích, mezi které patří zajisté kamera v pražské Libuši, dále v Poděbradech nebo na stanovišti jednoho z radiolokátorů v Brdech. Mezi městské patří kamera na pražské Zbraslavi nebo ta ve městech Vlašim a Příbram. Najdeme zde i kamery zachycující přírodní oblasti.

Střední Čechy mají spíše teplejší a sušší klima. V zimním období zde neuvidíme moc často sníh ani námrazu či jiné zimní jevy. Ale sledovat zde lze právě intenzitu zimy. Protože, když se zde objeví zejména v některých oblastech absolutních nížin (Polabí nebo centrum Prahy) sníh, je už opravdu zima jak má být. Oblast tedy zahrnuje nejteplejší Polabí na severovýchodě až severozápadě oblasti až po mírně vyšší výšky nacházející se hlavně na jihozápadě až jihu oblasti. Tam uvidíme zimní projevy počasí o něco dříve. Samozřejmě neopomíjejme letní období, protože bouřkovou činnost přicházející často od západu či severozápadu nebo až jihu vždy nějaká kamera na takto velkém území zachytí. Nebo se můžete podívat, zda se v této oblasti vyskytuje méně nebo spíše více oblačnosti.

VÝCHODNÍ ČECHY
Hradec KrálovéJaroměřBílá TřemešnáDvůr Králové n/LHronovChlumec nad CidlinouHořiceJičínPardubiceSečChrudimÚstí nad OrlicíKrálíkyPolomO kamerách

Vodojem – směr Moravské Předměstí, hkfree.org

Webové kamery: Jaroměř-Josefov.

Pevnost Josefov, stylsoft.cz

Hráz přehrady Les Královsví.

Těšnov – přehrada Les Království, kralovedvorsko.cz

Webové kamery: Náměstí Hronov

Náměstí, mestohronov.cz

Pohled z kamery

Centrum města, chlumecnc.cz

Pohled z kamery

Náměstí v Hořicích v Podkrkonoší, horice.org

Staré Město a počasí v širokém okolí – pohled na S/SZ, kve.cz

Seč.

Okraj obce a kemp u přehrady, chmi.cz

Město z výšky, ecomp.eu

Krajina v okolí meteostanice a v pozadí město, chmi.cz

Náměstí, kraliky.eu

Počasí a okolí profesionální meteostanice ve vyšší poloze, chmi.cz

Východní Čechy

Východní Čechy nabízejí mnoho kamer, jak v královéhradecké, tak v pardubické části. Podívat se lze na stav a počasí ve velkých městech i v menších obcích nebo v lyžařských areálech. Zde uvádíme přehled hlavních kamer, které stojí za to sledovat ať už pro zajímavost nebo potřebu zjistit aktuální počasí v daném místě. Nabízejí průřez celými východními Čechami. Hodně kamer najdeme v Orlických horách a okolí, dále jsou zde kvalitní kamery v centru Pardubic i v Hradci Králové. Některé nabízejí i živý přenos. Další kamery, které tyto doplňují, jsou v malých obcích nebo i mimo obce. Jsou zde kamery snímající okolí vodních nádrží, zejména lze doporučit sledování dění a počasí u přehrady Les Království na Labi.

Východní Čechy mají mírně teplé a sušší počasí. V létě zde panuje až horké počasí. Na druhé straně v zimě zde uvidíme také husté sněžení a sněhem pokrytou krajinu. Vzhledem k velkému rozdílu nadmořských výšek v nížinách, které se rozkládají kolem řeky Labe, přichází zimní počasí později a dříve končí. Ve vyšších polohách a přímo v horách na východě a severovýchodě (hlavně pohraničí) je tomu naopak. Zde lze sledovat stav sněhu a počasí v lyžařských oblastech.

VYSOČINA
ŽirovniceKostelní-MyslováSvratouchTemelínNové Město na MoravěŽďár nad SázavouPřibyslavKošeticeTři Studně
Pohled z kamery

Náměstí obce, pocatky.cz

Webové kamery: Kostelní Myslová.

Krajina a obloha v okolí meteostanice, chmi.cz

Webové kamery: Svratouch.

Krajina a počasí, chmi.cz

Elektrárna a počasí v okolí, chmi.cz

Nové Město na Moravě

Panorama města (vysvětlivky objektů na snímku jsou na webu), nmnm.cz

webcam

Náměstí Republiky, kamerky.nedelka.cz

Live Image

Náměstí u knihovny, bystricenp.cz

Počasí na meteostanici, chmi.cz

Elektrárna a počasí v okolí, chmi.cz

Webová kamera Tři Studně - realizace MUPS.cz

Obec a počasí, tristudne.cz

Vysočina

Na Vysočině najdeme kamery na meteostanicích ČHMÚ a letištích. Dále ve větších městech, mezi známé jmenujme Přibyslav, Žďár nad Sázavou, Dukovany nebo Nové Město na Moravě. Jde o pomezí mezi Čechami a Moravou. Sledovat lze například provoz jaderné elektrárny Temelín a Dukovany u stejnojmenných obcí i okolní počasí. V přehledu zde vybíráme hlavní kamery, které ukazují počasí více méně napříč Vysočinou.

Jde o chladnější a mírně vlhčí oblast. Takže sníh zde uvidíme o poznání dříve než v absolutních nížinách naší země, které se vyskytují nedaleko této oblasti. V teplé části roku zde ovšem není nouze o pěkné letní počasí, ale také o významné bouřky. Ty zde vznikají často nebo při postupu front se zvýrazňují právě vlivem členitosti terénu. Výše položená oblast též přeje rychlejšímu větru. Na Českomoravské vrchovině, jak lze Vysočinu také nazývat, má vítr často větší sílu. Je zde o poznání čerstvější, mnohdy přímo silný a vyskytuje se zde vichřice. I v letních bouřkách se zde setkáme s ničivými poryvy větru.

JIŽNÍ MORAVA
Brno-městoBrno-ŽabovřeskyBrno-přehradaŽidlochoviceBřeclavDyjákoviceVelké KarloviceTišnovHolešovLuhačoviceUherský BrodZlínO kamerách

Malinovského náměstí, apl.brno.cz

Brno.

Severozápad města a počasí nad ním, chmi.cz

Přehrada Brno a teplota vzduchu, gcm.cz

Židlochovice - náměstí

Ve městě u vodočtu nedaleko mostku přes Svratku, zidlochovice.cz

Břeclav.

Letiště a počasí v místě, aeroklubbreclav.cz

Počasí a stav s výhledem do okolní krajiny, chmi.cz

Lyžařský areál Razula, valachy.cz

Pohled z kamery

Náměstí Míru, tisnov.cz

Počasí u města na meteostanici, chmi.cz

Lázeňské město a počasí, luhacovice.com

Masarykovo náměstí živě, ub.cz

Náměstí Práce, zlin.cz

Jihomoravský kraj

Jižní část Moravy nabízí mnoho pohledů prostřednictvím kamer. Vzhledem k tomu, že jde o jednu z nejhezčích oblastí naší krásné republiky, tak je na co se dívat. Kamery nabízejí pohled na počasí a stav ve městech, obcích, v přírodě mimo ně i v horských oblastech. Brno, Kroměříž, Luhačovice a mnohé další. Přehled několika kamer celé jižní Moravy je připraven právě na této kartě, kterou si nyní prohlížíte. Některé kamery jsou zaměřeny přímo na počasí v daném místě. Další také na přírodní koupaliště v podobě přehrad nebo na horské svahy pro zimní sportování a vyžití. Některé kamery je možné sledovat živě (přímo – forma videa místo statického obrázku).

Jižní Morava má společně s českým Polabím nejnižší nadmořskou výšku u nás. Počasí a klima jsou v oblasti převážně suché a teplé, jde o jednu z nejteplejších oblastí naší země. V létě je zde horké počasí. V zimě se v oblasti setkáme méně často se sněhem nebo dalšími zimními projevy. Pokud se zde objevuje sněhová pokrývka, tak k nám proudí opravdu mrazivý vzduch. Jde společně s českým Polabím o nížinnou teplou oblast. Nabízí tedy krásné pohledy nejen na přírodu v okolí, ale také na pěkně upravená města nebo obce.

STŘEDNÍ MORAVA
OlomoucHošťálkováProstějovŠebetovLukáVsetín-Horní městoBělotínDolany-VéskaO kamerách
Olomouc.

Jižní část města – Nový Svět, chmi.cz

Hošťálková-Maruška.

Rozhledna Maruška, chmi.cz

Náměstí, prostejov.eu

Šebetov 2

Náves v obci, sebetov.cz

Okolí krajina a počasí na Litovelsku, chmi.cz

Pohled z vrcholu Drahanské vrchoviny na Olomoucku, chmi.cz

Počasí v severní části města, chmi.cz

Počasí v okolí obecního hřiště, chmi.cz

Počasí a dění na golfovém hřišti v obci Dolany-Véska, golfolomouc.cz

Střední Morava

Na střední Moravě se nachází ve městech a obcích také několik kamer. Ty snímají další krásné oblasti východní části naší země. Ať jde o krásná větší města jako jsou Olomouc, Prostějov či Vsetín s krásným Valašskem. Dále také menší obce se zaměřením na okolní dění a také na počasí. V oblasti najdeme například i kameru na golfovém hřišti na Olomoucku i kamery na meteostanicích a pracovištích ČHMÚ. Tyto nabízejí i krásné pohledy z vyšších nadmořských výšek do údolí.

Střední Morava se vyznačuje rozdílem v nadmořské výšce. Údolí Moravy s krásnou přírodou v nivě jedné z našich největších řek a jejích přítoků je polohy nižší. Směrem dále od toku pak nadmořská výška narůstá. Zde tedy uvidíme rozdíly v počasí během chladné části roku i po skončení tohoto období. Zimní prvky se tedy při pohledu do jednotlivých míst vyskytují střídavě. Hezké jsou pohledy z různých druhů počasí. Například z vysoko položených vrcholů se sněhem a námrazou do ještě zelené krajiny bez sněhu v nižších výškách.

SEVERNÍ MORAVA
JeseníkJeseník-Zlatý ChlumŠumperkŠerákOsoblahaRýmařovO kamerách

Náměstí, jesenik.org

Nádherný pohled z vrcholu, jesenik.org

Město a počasí, sumperk.cz

Horké počasí a prostředí z profesionální meteostanice ČHMÚ, chmi.cz

Obec a počasí, chmi.cz

Obec a počasí, chmi.cz

Horské počasí a klima Jeseníků – mezi vrcholy Stolec a Smrk v pohraničí, chmi.cz

Severní Morava

Na severní Moravě najdeme webkamery ve větších městech i obcích, ale zejména na horách. A to přímo v lyžařských střediskách. Kamery ukazují aktuální počasí i stav a krajinu. Vyskytují se zde i kamery ČHMÚ na meteostanicích. K nim patří i tak na nejvýše položeném vrchu Jeseníků zvaném Šerák.

Severní Morava má nižší oblasti, teplejší. Ty jsou kolem nivy horní Moravy. Ale také velmi vysoké polohy v pohraničí na samotném severu území tohoto regionu. Zde můžeme pozorovat rozdíl mezi jižními nížinnými oblastmi a vysokohorskými. Zejména v chladné části roku uvidíme brzký nástup zimy na severu. A drsné zimní počasí v nejvyšších výškách, které uvidíme zejména na meteostanici Šerák, díky tamní webkameře ČHMÚ. Ani v létě není v této oblasti nouze o pozorování zajímavostí v počasí. Samozřejmě vlivem členitosti terénu na severu Moravy vzniká často významná kupovitá oblačnost, které se rozrůstá i do bouřkové s výskytem silných bouřek.

SLEZSKO
Ostrava-MošnovFrýdek-MístekLysá horaFrýdlant nad OstravicíHavířovJavorový vrchKarvináVítkovŠtramberkO kamerách

Letištní meteostanice ČHMÚ – pohled na J/JV, chmi.cz

Náměstí, kameryeabm.cz

Horské počasí a klima na nejvyšší hoře Beskyd a jednom z nejvyšších vrcholů naší země – profesionální meteostanice ČHMÚ, směr JV, chmi.cz

Počasí na letišti, akfrydlant.cz

Camera Image

Počasí nad městem, havirov-city.cz

Horské počasí a klima, výhled z 945m n.m. do nižších výšek, chmi.cz

Náměstí TGM, vejnet.cz

Počasí v obci, chmi.cz

Webkamera na náměstí ve Štramberku

Počasí v obci na Novojičínsku, kamery.gc-system.cz

Slezsko

Ve Slezsku jsou kamery v jedněch z nejvýše položených oblastech Moravskoslezských Beskyd i v malebných městech severovýchodní části naší republiky. Z měst jde o Ostravu, Bohumín, Novojičínsko, Karvinsko, Havířovsko a další. Z horských a přírodních oblastí pak o Lysou horu či Javorový vrch.

Lze zde sledovat počasí a počasí jak městské, tak drsné horské s velmi brzkým začátkem a pozdním koncem zimy. Pohled z vysokých poloh směrem dolů často nabízí přes různé počasí pestré barvy krajiny. Klima oblasti se rozděluje na velmi studené a vlhké co do nejvyšších poloh. A na druhé straně na mírnější a teplejší v údolích větších řek, jde o nižší polohy Slezska v samotném severovýchodním výběžku naší země. Tam bývá zpravidla vedle sousedního severního výběžku Moravy nejtepleji. Samozřejmě ale v létě také sušeji. Naopak na podzim či v zimě i mlhavo, kouřmo se zhoršenou kvalitou ovzduší. Touto zdejší oblast trpí.


O stránce Webové kamery, tipy na weby

Informace

Výše prezentované snímky z webových kamer zobrazují přehled stavu krajiny a vývoje počasí v důležitých oblastech jako jsou hlavní města a obce nebo hory. Další kamery snímají i okolní krajinu u obcí nebo na okraji obcí. Podávají informace o aktuálním stavu počasí a jeho průběhu v několika posledních minutách až hodinách, kdy lze sledovat například to, zda v oblasti pršelo, padaly kroupy nebo zda tam napadl sníh. Existuje několik webových kamer meteorologické organizace ČR ČHMÚ, další najdete na stránce v přehledu níže. Dále provozují kamery s monitoringem stavu povrchu a počasí soukromá letiště. Mnoho kamer najdeme na stránkách jednotlivých spolků či provozovatelů lyžařských středisek Doporučujeme též živé přenosy z kamer v Podkrkonoší. Nebo kvalitní živé kamery z města Zlín.

Stránky w prezentací webkamer

Doporučené další webové stránky s provozem nebo prezentací snímků z kamer:

Pro vyhledání přehledu dostupných kamer nejen v ČR doporučujeme používat server oknodosveta.cz. Upozorňujeme, že některé kamery nebo odkazy na snímky z nich zde nemusejí být funkční.

Chcete se podívat živě nejen do ČR, ale i do Evropě a na významné destinace z jiných kontinentů Světa? Pak vám doporučíme stránku Skyline Webcams. Tam si vyberete nahoře v menu z mnoha snímků kvalitních webkamer.

Další kamery mohou být na tuto stránku průběžně přidávány, naopak dlouhodoběji nefunkční odebírány. Též přidáváme doporučované odkazy na stránky s přenosem z kamer. Správnost zobrazování kamer průběžně kontrolujeme. Máte tip na přidání kamery, která zde není a měla či mohla by zde být? Vlastníte vy webkameru a myslíte si, že by bylo dobré ji k nám přidat? Dohodneme se, napište nám na info@pocasimeteoaktuality.cz.


Použité zdroje

Jsou vždy uvedeny pod snímkem snímkem z kamery i s odkazy na dané stránky.

Poslední úprava stránky: 29.10.2022 18:36

Napsat komentář