Slunečné počasí nejen o víkendu

Hodnocení článku

Hodnocení článkuVypadá to na slunečné počasí nejen o víkendu. Teplota vzduchu překročí v maximech 20°C, v minimech však bude kvůli vyjasnění klesat stále i více pod 10°C. Ideální a pěkné počasí, řekne si o této předpovědi asi většina. Nicméně toto počasí přináší též negativa a nemusí být vhodné pro vše. Například zhorší hydrologickou situaci a bilanci na území ČR. Tam, kde nespadlo v minulých týdnech příliš srážek, se začíná navíc vyskytovat sucho. Toto zvyšuje v souvislosti s pokračováním tohoto počasí riziko vzniku požárů a to i závažnějších. Taková situace se týká a v dalších dnech přetrvá na západě a severozápadě Čech. Zde hrozí požáry a je třeba dávat při pohybu ve volné přírodě velký pozor při manipulaci s jakýmkoli zdrojem… (>>> pro pokračování ve čtení klikněte na Celý článek nebo na jeho nadpis <<<)

Celý článek

Během víkendu se vyjasní a utiší vítr

Hodnocení článku

Hodnocení článkuBěhem víkendu se vyjasní a utiší vítr, ale před tím nás čeká opět bouřlivé počasí. Dnes nabral během dopoledne vítr na síle a zejména v hřebenových partiích půjde o velmi značné nárazy větru dosahující i vyšších hodnot než 35m/s, což je více než 126km/h a tedy vítr o síle orkánu. O tom hovoříme od 32.7m/s a tyto nárazy se mohou objevit i mimo vrcholové partie. K tomu očekáváme na horách velmi vydatné srážky, spadne tam nejvíce srážek za celý týden. Tyto čekejme na horách sněhové a napadne tam v maximech 20 až 40cm sněhu. Silné poryvy větru musíme čekat nejen dnes do večera, ale ještě po celou noc na zítřek. Během zítra vítr zeslábne a naopak nás čekají dny,… (>>> pro pokračování ve čtení klikněte na Celý článek nebo na jeho nadpis <<<)

Celý článek

Na víkend čekejme slunečno

Hodnocení článku

Hodnocení článkuZatímco v pracovní části týdne se setkáváme každý den se srážkami, na víkend čekejme slunečno a letní teplotu. Srážky jsou zajisté potřeba, zejména v současném ročním období. Avšak většinu z Vás asi potěší, že na víkend srážky ustanou. A na obloze zejména zpočátku a na konci dne převládne malá oblačno nebo polojasno. Odpoledne musíme počítat s kupovitou oblačností a tedy oblačným počasím. Avšak tato oblačnost přinese srážky jen ojediněle. Teplota vystoupí v posledních dnech týdne na hodnoty kolem letních 25°C. Příliš horko, jak ukazovaly krátce některé prognózy, se neočekává. Výstupy některých modelů z minulého týdne slibovaly na víkend teplotu od 25 do 31°C. O víkendu polojasno a léto Letní teplota a průměrná teplota pro současné období. Takové počasí nás… (>>> pro pokračování ve čtení klikněte na Celý článek nebo na jeho nadpis <<<)

Celý článek

Víkend slunečný a mírně letní

Hodnocení článku

Hodnocení článkuSlunečné počasí vydrží a to bez významného ochlazení, původní předpověď se nepotvrdila. Takže můžeme očekávat celý víkend slunečný a mírně letní. Teplota se sníží oproti polovině týdne pouze o několik málo stupňů a platí to o denní i noční teplotě. Noční minima teploty určitě nebudou blízko nule a tím tedy nebudou hrozit ani přízemní mrazík, které by bylo možné v tomto období očekávat.- Zmrzlí se tedy letos nevyskytnou. Čeká nás příjemné počasí vybízející k víkendovým výletům či akcím různého druhu. Negativem bude zvýšené riziko vzniku požárů v nejsušších oblastech naší republiky – zpravidla veškeré nížiny. Dále vysoká až velmi vysoká aktivita klíšťat, proto při pohybu v přírodě dávejte velký pozor. Dbejte na prevenci a následnou prohlídku těla. Ledoví muži… (>>> pro pokračování ve čtení klikněte na Celý článek nebo na jeho nadpis <<<)

Celý článek