Zajímavosti

Většinou jde o informace teoretického typu nebo informace se zajímavými hodnotami prvků. Také zde jsou publikovány nezařaditelné články do jiných rubrik. Naučné informace z rubriky hydrometeorologie jsou též považovány za zajímavosti. Totéž je možné říci o některých informacích z oboru klimatologie. Patří sem například rekordní hodnoty prvků nebo objasnění souvislostí synoptického vývoje a průběhu počasí. Dále jsou zde publikovány články podoby různých úvah, námětů a podobně. Příkladem je tématika důvěřivosti předpovědi počasí, novinky z oborů všeho druhu, konání akcí na meteorologických a jiných pracovištích. Pojednání na různá témata a objasnění z naší strany. Například uvádění různých mediálních nepřesností týkajících se oborů hydrometeorologie či klimatologie na pravou míru a pojednání na další témata. Ta většinou vzejdou z obecné diskuze, zejména na naší stránce sociální sítě Facebook.

Též jde o články představující nejrůznější projekty v oborech, výročí významných událostí v počasí a hydrologii, novinky v oborech a různá upřesnění definic termínů. Jsou zde návody, jak správně interpretovat předpovědi počasí numerických modelů i jak rozlišit nepravdy v podobě bulvárních informací a médií ve vztahu k tématice. Dále jsou publikovány návody, kde najít konkrétní informace vztahující se k oborům. Například kde sledovat srážky. Články této rubriky též pojednávají o pranostikách, které se například pro předpověď počasí dnes již nepoužívají. Případně o dalších nezařazených tématech a další zajímavosti.

Evropa a SvětZajímavosti

Další velké erupce na Islandu

Hodnocení článku

Hodnocení článkuDalší velké erupce na Islandu, po dalším zemětřesení vybuchla druhá sopka během necelého měsíce. Opět se tak stalo poblíž města Grindavík. Město se podařilo úspěšně evakuovat. V sopečně nejaktivnější oblasti Světa, Islandu, se nachází přibližně 30 vulkanicky aktivních oblastí. …