Předpověď bouřek

Předpověď bouřek a to především podmínek pro vznik bouřkové činnosti. Prognózy výskytu bouřkové činnosti v ČR a okolí dle předpovědních podkladů základních parametrů pro vznik bouřek. Články jsou vydávány v konvekční sezóně. Ta trvá zpravidla od dubna do srpna. Vycházejí dle potřeby v závislosti na očekávaném výskytu, zpravidla významnější bouřkové činnosti. Popis synoptických příčin výskytu bouřek a podmínek, které by měly vést k jejich vzniku. Též podporovat jejich intenzitu a včetně výskytu nebezpečných doprovodných jevů. Předpokládaný plošný výskyt bouřek na území ČR i jejich intenzita s určením času jejich výskytu. Riziko výskytu nebezpečných doprovodných jevů.

Obecné informace o očekávaném výskytu bouřkové činnosti v nejbližších dnech. Zpravidla při výskytu četnější a intenzivnější bouřkové činnosti. Předpověď bouřek je jednak důležitá pro veškeré venkovní aktivity, ale je také co do lokality velmi obtížná. Pro konkrétní místa předpovídat zpravidla nelze, proto je tak činěno spíše plošněji a také pravděpodobnostně.

Předpověď bouřekPředpověď srážekPrognózy počasí

Po horku významné bouřky

Hodnocení článku

Hodnocení článkuPo horku ve středu dorazí významné bouřky. Podmínky pro vznik a intenzitu bouřek se očekávají významně dobré. Půjde o přechod studené fronty po přílivu velmi teplého vzduchu. Studená fronta, na které se čeká vznik bouřek, začne ovlivňovat počasí u …