Prognózy počasíTýdenní výhledy

Během týdne ještě přijde teplo

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Aktuální předpovědní modely ukazují ochlazení v polovině týdne, ale také fakt, že během týdne ještě přijde teplo. Zejména na jeho konci, tzn. v prvních říjnových dnech připadajících na víkend. noci již čekejme studené, při vyjasnění velmi studené a ojediněle s přízemním mrazem. Přes den se teplota vzduchu na začátku týdne místy a četněji pak na konci týdne přes 15°C dostane. Vyšší teplotu už ale nečekejme. Srážek spadne méně než v minulých dvou týdnech, tyto očekávají modely relativně rovnoměrně rozložené po našem území. Aneb sezóna lokálních konvekčních srážek přeci jen skončila.

Během týdne ještě přijde teplo. Velká oblačnost a srážky.

Týden 26.9. až 2.10.2022

Předpověď

S posledními dny září sice přijde ochlazení po krátce teplejším počasí, současně také přibude srážek, ale teplejší počasí ještě nekončí. V závěru týdne modely předpokládají opětovně maxima teploty i nad 15°C. S vyšší teplotou ale zajisté v tomto období spíše počítat nelze. I toto oteplení bude mít pravděpodobně kratší trvání. Celkově se ale předpokládá typické střídání počasí a to chladnějších dnů s mírně teplejšími. A to i výhledově dále.

Teplotně by mělo počasí odpovídat normálu a být spíše v jeho spodní hranicí s krátkodobým výskytem podnormální teploty.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 11 až 6°C, během týdne 9 až 4°C.
  • Nejvyšší teplota: 13 až 18°C, uprostřed týdne 9 až 14°C.
  • Průměrná teplota: 8 až 11°C, odchylka období: průměrné.
  • Celkové srážky: 820mm, ojediněle 25mm, odchylka období: průměrné.

Synoptická situace a závěr: Během týdne ještě přijde teplo

V první polovině týdne určí počasí u nás nízký tlak vzduchu postupující do střední Evropy od severozápadu. Společně s tlakovou níží k nám pronikne opět vlhký a chladný vzduch. Na konci týdne očekáváme opětovně vliv vysokého tlaku vzduchu s přílivem teplejšího vzduchu od jihovýchodu.

Očekávat lze střídání chladnějších období a obecně vlhčích s teplejšími. V nočních hodinách ovšem čekejme chladněji naopak při zmenšené oblačnosti, kdy se tedy očekává větší rozdíl teploty vzduchu v rámci dne. Babí léto tedy zatím nepřijde. Sucho by se zhoršovat vzhledem k očekávanému počasí a aktuálnímu období nemělo. Vodní bilance tak zůstane spíše vyrovnaná.

TIP: Sledujte aktualizovaný Výhled na týden či případně orientační Výhled na měsíc. Mapy numerických modelů najdete mimo jiné na stránce wetterzentrale.de.