Prognózy počasíTýdenní výhledy

Zpočátku déšť a na konci týdne tropy

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Tento týden očekávejme opačný trend počasí. Zpočátku déšť a na konci týdne tropy. Modely potvrzují, že tropické počasí se vrátí ve čtvrtek a vydrží několik dnů. Teplota vzduchu zejména o víkendu mírně přesáhne 30°C. Hlavní srážky spadnou tedy převážně v podobě deště na počátku týdne. Poté se očekávají opět na konci týdne v lokální bouřkách.

Týden 22. až 28.8.2022

Předpověď

Atmosférické srážky. Počasí na 32. týden 2023. Letní dešťová přeháňka v pozadí.

Převážně zatažená obloha a na většině území déšť. Takové počasí nás čeká po dlouhé době v pondělí a v úterý. Od středy se souvislá oblačnost protrhá a začne se oteplovat. Od východu až jihovýchodu k nám zpět pronikne velmi teplý vzduch. Místy spadnou opět vydatnější srážky a opět se bude jednat spíše o východní část území, částečně střední a jižní část. Na západě, severozápadě až severu čekejme stále méně srážek. Během týdne převládne méně oblačnosti a odpoledne se při oblačném počasí na konci týdne objeví místy přeháňky a bouřky.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 16 až 11°C, po polovině týdne 19 až 14°C
  • Nejvyšší teplota: 18 až 23°C, při trvalých srážkách kolem 15°C, v závěru týdne 24 až 30°C a místy 33°C
  • Průměrná teplota: 18 až 21°C, odchylka období: nadprůměrné.
  • Celkové srážky: 2045mm, místy 60mm a na západě kolem 1015mm, odchylka období: průměrné.

Synoptická situace a závěr: Zpočátku déšť a na konci týdne tropy

Zvlněné frontální rozhraní udržující se východě od nás určí počasí v ČR v první polovině týdne. Pronikne k nám chladnější vzduch od severozápadu. Po polovině týdne očekáváme prosazující se vliv vyššího tlaku vzduchu postupně s přílivem teplého až velmi teplého vzduchu od jihovýchodu. Tento přetrvá pravděpodobně do přelomu týdnů. Srážky z konec předchozího a počátku tohoto předpovědního týdne zejména místy doplní jejich deficit z předchozích týdnů. Vysoká teplota a sluneční svit ke konci týdne samozřejmě opět zvýší výpar. V místech s nižšími srážkami sucho přetrvá.

TIP: Sledujte náš Výhled na týden s grafickým přehledem průběhu počasí a doprovodnou textovou předpovědí na dalších sedm dní. Předpovědní modelové mapy můžete sledovat například na stránce Pivotaweather.com.