Co je to Meteo Aktuality?

Hodnocení článku

Projekt, jehož hlavním cílem je zlepšit kvalitní informovanost veřejnosti o počasí. Tento cíl plní každodenním poskytováním informací o tom, jaké počasí bylo, je a bude a zejména proč tomu tak je a to na seriózní úrovni. Co je to Meteo Aktuality?

Projekt vznikl na sociální síti Facebook jako stránka pro rychlé informace online v roce 2011, přesně 21. ledna. Během půl roku byla vytvořena webová stránka www.meteoaktuality.cz (dnes neexistuje), která byla následně rozšiřována a stala se „domovským“ webovým portálem projektu. Poté vznikl blog na adrese www.pocasimeteoaktuality.wordpress.com (dnes neprovozován, zatím existuje). Dnes s kompletní obnovou webu a jeho vylepšením na adrese www.pocasimeteoaktuality.cz.

Stránky sociálních sítí

Dnes, přesně po sedmi letech provozu, poskytuje projekt různorodé informace o počasí vedle uvedených stránek též v různé míře na stránkách sociálních sítí Twitter, Google+ a Instagram s tím, že v budoucnu plánuje zejména větší designové změny a také rozšíření poskytování informací na síti Instagram a Twitter, za stálého udržování pravidelného informování čtenářů a uživatelů informací na stále populární síti Facebook.

Co je to Meteo Aktuality? Projekt seriózního média o počasí a příbuzných oborech s informacemi všeho druhu. Hlavně seriózními a aktuálními s cílem průběžně vzdělávat. Přinést serióznost v informačních médií do této oblasti. A také s cílem vnášet světlo do nejasných témat z oborů činnosti a do konkrétních situací v počasí. Nyní (leden 2019) byl založen tento web. Ten slouží pro rychlé informace nebo také pro publikaci delších článků se zamyšlením na různá aktuální témata. Týkající se oborů hydrometeorologie a klimatu, čistoty ovzduší a přírody/životního prostředí. Těmito obory se projekt zabývá, mez hlavní jimiž se zabývá jsou hydrometeorologie a klimatologie. Naším cílem je vedle zkvalitňování informací také zkvalitňování, zpřehledňování a zatraktivňování hlavní webové prezentace.

Jak nás kontaktovat a kde najít naše informace?

Další informace o nás:

To, zde se projektu daří plnit cíle a přinášet uvedené informace tak, jak je uvedeno a jak je plánováno musí posoudit čtenáři. Proto vám prosíme, nebojte se nám dát zpětnou vazbu. Pomůže nám a to především případná negativní reakce, vybízející k doplnění, upřesnění a úpravám. Úpravy na webu ohledně vzhledu a rozložení informací provádíme průběžně, občas s větší optimalizací dle potřeby.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal 1072 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality