Počasí

Co je to Meteo Aktuality?

Hodnocení článku

Projekt, jehož hlavním cílem je zlepšit kvalitní informovanost veřejnosti o počasí. Tento cíl plní každodenním poskytováním informací o tom, jaké počasí bylo, je a bude a zejména proč tomu tak je a to na seriózní úrovni. Co je to Meteo Aktuality?

Projekt vznikl na sociální síti Facebook jako stránka pro rychlé informace online v roce 2011, přesně 21. ledna. Během půl roku byla vytvořena webová stránka www.meteoaktuality.cz (dnes neexistuje), která byla následně rozšiřována a stala se “domovským” webovým portálem projektu. Poté vznikl blog na adrese www.pocasimeteoaktuality.wordpress.com (dnes neprovozován, zatím existuje). Dnes s kompletní obnovou webu a jeho vylepšením na adrese www.pocasimeteoaktuality.cz.

Stránky sociálních sítí

Dnes, přesně po sedmi letech provozu, poskytuje projekt různorodé informace o počasí vedle uvedených stránek též v různé míře na stránkách sociálních sítí Twitter, Google+ a Instagram s tím, že v budoucnu plánuje zejména větší designové změny a také rozšíření poskytování informací na síti Instagram a Twitter, za stálého udržování pravidelného informování čtenářů a uživatelů informací na stále populární síti Facebook.

Co je to Meteo Aktuality? Projekt seriózního média o počasí a příbuzných oborech s informacemi všeho druhu. Hlavně seriózními a aktuálními s cílem průběžně vzdělávat. Přinést serióznost v informačních médií do této oblasti. A také s cílem vnášet světlo do nejasných témat z oborů činnosti a do konkrétních situací v počasí. Nyní (leden 2019) byl založen tento web. Ten slouží pro rychlé informace nebo také pro publikaci delších článků se zamyšlením na různá aktuální témata. Týkající se oborů hydrometeorologie a klimatu, čistoty ovzduší a přírody/životního prostředí. Těmito obory se projekt zabývá, mez hlavní jimiž se zabývá jsou hydrometeorologie a klimatologie. Naším cílem je vedle zkvalitňování informací také zkvalitňování, zpřehledňování a zatraktivňování hlavní webové prezentace.

Jak nás kontaktovat a kde najít naše informace?

Další informace o nás:

To, zde se projektu daří plnit cíle a přinášet uvedené informace tak, jak je uvedeno a jak je plánováno musí posoudit čtenáři. Proto vám prosíme, nebojte se nám dát zpětnou vazbu. Pomůže nám a to především případná negativní reakce, vybízející k doplnění, upřesnění a úpravám. Úpravy na webu ohledně vzhledu a rozložení informací provádíme průběžně, občas s větší optimalizací dle potřeby.