Počasí

O čem je tento web?

Hodnocení článku

Hlavní stránka projektu Meteo Aktuality (www.pocasimeteoaktuality.cz) je zázemím celého projektu. Dříve byl web provozován na jiné adrese (základní web), tak dnes neexistuje. Poté byl prozatím spuštěn blog na stránce www.pocasimeteoaktuality.wordpress.com. Ten již není provozován, stránka zatím ale funguje. Na našem webu jsou publikovány články týkající se oborů činnosti (hydrometeorologie, klima či kvalita ovzduší a příroda). Ty spočívají v obecných informacích z oborů, zajímavostí, naučných informací. A též prezentaci různých dat, zejména pocházejících z našeho měření a pozorování počasí. O čem je tento web?

Informační články, novinky z oborů, naučné informace i data

Tento web-blog by měl poskytnout kvalitní informační články a jiné příspěvky pro každého. Ať se o problematiku více či méně zajímá nebo nikoli.

Například půjde o statistiky z měření srovnatelné s jinými měřeními počasí. O teoretické výklady na dané témata či polemiku a úvahy nad obecnými tématy například v oblasti klimatické změny a nové poznatky v oborech.

Věříme, že bude tento informační web prospěšný a nabídne snadno vyhledatelné a zajímavé informace zejména v článcích. Do těch se čtenář lehce a s chutí začte. Publikace textů a informací nemá časový harmonogram, texty jsou vydávány nahodile. Občas a současně přitom neustále. Veškerá sdělení týkající se projektu nebo tohoto webu jsou publikovány v rubrice/kategorii “Naše sdělení”. Jediné rubrice obsahující příspěvky netýkající se přímo oborů, kterými se zabýváme.

Hlavně seriózně a s poučením každý den

Na webu se snažíme přinášet aktuality z oborů činnosti a objasňovat nejasnosti ohledně teoretické stránky jevů a procesů. To včetně souvislosti s průběhem počasí a jeho synoptickými příčinami. Též poskytujeme případná upřesnění informací, která jsou publikována na různých webech nebo prezentována jinými médii s nepřesnostmi. kladen je tedy důraz na přesnost a serióznost, ale také na určitou pravidelnost alespoň základních informací. Aktuální informace poskytujeme na webu každý den, bez ohledu na druh dne (svátky, víkendy). Článek nemusí být publikován každý den, ale dle potřeby. Články na webu publikujeme ale průběžně. Stránky jsou aktualizovány také průběžně dle potřeby, základní stránky pak s pravidelností. Tyto aktualizace vypisujeme na hlavní stránce v pravém postranním panelu.

Pokud budete mít kdykoli námět na článek, doplnění vydaného článku nebo chcete přispět do článku přímo svými informacemi nebo daty, neváhejte nám napsat na info@pocasimeteoaktuality.cz. Další informace o předmětu činnosti projektu najdete na naší stránce Čím se zabýváme? Psát můžete i při potřebě upřesnění informací o čem je tento web.

Vaše Meteo Aktuality