Během týdne opět oteplování

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 25. až 31.3.2019

Stručně

Průběh počasí v novém týdnu bude shodný jako v tom předcházejícím. Studené a více oblačné plus větrnější počasí v první polovině týdne bude střídat teplé a méně oblačné počasí v jeho druhé polovině. Na víkend to tedy opět vypadá, že bude málo oblačnosti a teploty budou jarní.

Předpověď

V prvních dnech týdne se trochu připomene zima, teploty klesnou po teplém víkendu na hodnoty do 9 až 10°C maximálně. Od středních poloh budou srážky opět sněhové, půjde však o místní srážky, často v podobě přeháněk. Srážek spadne v týdnu celkově málo. Více sluníčka bez srážek bude po polovině týdne.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 5 až 0°C v první polovině týdne při vyjasnění až -3°C, v závěru týdne 6 až 1°C.

Nejvyšší teploty 6 až 11°C, ve druhé polovině týdne 8 až 14°C a v závěru až 17°C.

Průměrné teploty 4 až 10°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 2 až 15mm, na horách místy 20mm/cm.

Shrnutí

Během týdne se opět prostřídá chladnější a teplejší počasí, jak je touto dobou časté. Celkově bude počasí odpovídat normálu co se týče teplot, srážek bude stále málo.

Období bude:

teplotně průměrné

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

V první polovině týdne se bude naše území nacházet v čerstvém a studeném západním proudění. V pondělí přejde přes ČR další frontální systém. Ve druhé polovině týdne bude střední Evropa pod vlivem vysokého tlaku vzduchu s návratem přílivu teplého vzduchu, zejména v jeho závěru.

Poslední články

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.