PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Během týdne opět oteplování

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Během týdne opět oteplování. Po chladném počasí se tak dočkáme opět poměrně významné změny v průběhu počasí. To je pro současné období ale zcela typické.

Týden 25. až 31.3.2019

Stručně

Průběh počasí v novém týdnu bude shodný jako v tom předcházejícím. Studené a více oblačné plus větrnější počasí v první polovině týdne bude střídat teplé a méně oblačné počasí v jeho druhé polovině. Na víkend to tedy opět vypadá, že bude málo oblačnosti a teploty budou jarní.

Předpověď

V prvních dnech týdne se trochu připomene zima, teploty klesnou po teplém víkendu na hodnoty do 9 až 10°C maximálně. Od středních poloh budou srážky opět sněhové, půjde však o místní srážky, často v podobě přeháněk. Srážek spadne v týdnu celkově málo. Více sluníčka bez srážek bude po polovině týdne.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 5 až 0°C v první polovině týdne při vyjasnění až -3°C, v závěru týdne 6 až 1°C.

Nejvyšší teploty 6 až 11°C, ve druhé polovině týdne 8 až 14°C a v závěru až 17°C.

Průměrné teploty 4 až 10°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 2 až 15mm, na horách místy 20mm/cm.

Shrnutí: Během týdne oteplování

Konec týdne letní. Během týdne oteplování. Krátce letní počasí. Slunečné počasí a kvetoucí řepka.

Během týdne se opět prostřídá chladnější a teplejší počasí, jak je touto dobou časté. Celkově bude počasí odpovídat normálu co se týče teplot, srážek bude stále málo.

Období bude:

teplotně průměrné

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

V první polovině týdne se bude naše území nacházet v čerstvém a studeném západním proudění. V pondělí přejde přes ČR další frontální systém. Ve druhé polovině týdne bude střední Evropa pod vlivem vysokého tlaku vzduchu s návratem přílivu teplého vzduchu, zejména v jeho závěru.

Mapy numerických modelů najdete v dobrém zpracování například na stránce wetterzentrale.de. K dispozici je nabídka mnoha numerických modelů i předpovídaných parametrů. Předpověď počasí na každý den nabízíme s pravidelnou aktualizací na naší stránce Předpověď na den.