Během týdne opět oteplování

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Během týdne opět oteplování. Po chladném počasí se tak dočkáme opět poměrně významné změny v průběhu počasí. To je pro současné období ale zcela typické.

Týden 25. až 31.3.2019

Stručně

Průběh počasí v novém týdnu bude shodný jako v tom předcházejícím. Studené a více oblačné plus větrnější počasí v první polovině týdne bude střídat teplé a méně oblačné počasí v jeho druhé polovině. Na víkend to tedy opět vypadá, že bude málo oblačnosti a teploty budou jarní.

Předpověď

V prvních dnech týdne se trochu připomene zima, teploty klesnou po teplém víkendu na hodnoty do 9 až 10°C maximálně. Od středních poloh budou srážky opět sněhové, půjde však o místní srážky, často v podobě přeháněk. Srážek spadne v týdnu celkově málo. Více sluníčka bez srážek bude po polovině týdne.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 5 až 0°C v první polovině týdne při vyjasnění až -3°C, v závěru týdne 6 až 1°C.

Nejvyšší teploty 6 až 11°C, ve druhé polovině týdne 8 až 14°C a v závěru až 17°C.

Průměrné teploty 4 až 10°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 2 až 15mm, na horách místy 20mm/cm.

Shrnutí

Během týdne se opět prostřídá chladnější a teplejší počasí, jak je touto dobou časté. Celkově bude počasí odpovídat normálu co se týče teplot, srážek bude stále málo.

Období bude:

teplotně průměrné

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

V první polovině týdne se bude naše území nacházet v čerstvém a studeném západním proudění. V pondělí přejde přes ČR další frontální systém. Ve druhé polovině týdne bude střední Evropa pod vlivem vysokého tlaku vzduchu s návratem přílivu teplého vzduchu, zejména v jeho závěru.

Mapy numerických modelů najdete v dobrém zpracování například na stránce wetterzentrale.de. K dispozici je nabídka mnoha numerických modelů i předpovídaných parametrů. Předpověď počasí na každý den nabízíme s pravidelnou aktualizací na naší stránce Předpověď na den.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1100 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality