Během týdne opět oteplování

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Během týdne opět oteplování. Po chladném počasí se tak dočkáme opět poměrně významné změny v průběhu počasí. To je pro současné období ale zcela typické.

Týden 25. až 31.3.2019

Stručně

Průběh počasí v novém týdnu bude shodný jako v tom předcházejícím. Studené a více oblačné plus větrnější počasí v první polovině týdne bude střídat teplé a méně oblačné počasí v jeho druhé polovině. Na víkend to tedy opět vypadá, že bude málo oblačnosti a teploty budou jarní.

Předpověď

V prvních dnech týdne se trochu připomene zima, teploty klesnou po teplém víkendu na hodnoty do 9 až 10°C maximálně. Od středních poloh budou srážky opět sněhové, půjde však o místní srážky, často v podobě přeháněk. Srážek spadne v týdnu celkově málo. Více sluníčka bez srážek bude po polovině týdne.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 5 až 0°C v první polovině týdne při vyjasnění až -3°C, v závěru týdne 6 až 1°C.

Nejvyšší teploty 6 až 11°C, ve druhé polovině týdne 8 až 14°C a v závěru až 17°C.

Průměrné teploty 4 až 10°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 2 až 15mm, na horách místy 20mm/cm.

Shrnutí

Během týdne se opět prostřídá chladnější a teplejší počasí, jak je touto dobou časté. Celkově bude počasí odpovídat normálu co se týče teplot, srážek bude stále málo.

Období bude:

teplotně průměrné

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

V první polovině týdne se bude naše území nacházet v čerstvém a studeném západním proudění. V pondělí přejde přes ČR další frontální systém. Ve druhé polovině týdne bude střední Evropa pod vlivem vysokého tlaku vzduchu s návratem přílivu teplého vzduchu, zejména v jeho závěru.

Mapy numerických modelů najdete v dobrém zpracování například na stránce wetterzentrale.de. K dispozici je nabídka mnoha numerických modelů i předpovídaných parametrů. Předpověď počasí na každý den nabízíme s pravidelnou aktualizací na naší stránce Předpověď na den.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal/a 1037 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality