Horké počasí do pondělí

Hodnocení článku

Předpověď nabírá jasnější obrysy a nyní je možno konstatovat, že potrvá horké počasí do pondělí. Poté se teplota sníží, vyplývá to z aktuálních předpovědí. Numerické modely upřesnily průběh teploty vzduchu na přelomu týdnů a již z předchozích výstupů bylo možné vyčíst konec horkého počasí. Teplota nakonec nebude tak vysoká, jak očekávaly některé prognózy. Příští týden by měl být o něco chladnější, takže předpověď koresponduje s dlouhodobým odhadem. Teplota bude nejvyšší v pátek, kdy dosáhne až 32°C. Poté přejde naše území slabá studená fronta, odpovědná za místní přeháňky a bouřky. Další studenou frontu můžeme očekávat na počátku příštího týdne. Ta už přinese zásadní ochlazení.

Víkend bude horký a převážně slunečný

O víkendu nás čeká to pravé letní počasí vybízející k pobytu u vody. Takové počasí máme v ČR už dnes a ani předchozí dny i přes přechodně zvětšenou oblačnost nebyly co se týče léta k zahození. O volných dnech tohoto týdne můžeme očekávat pokračování pěkného počasí. Jak v sobotu, tak v neděli převládne jasná až polojasná obloha. Oblačno bude odpoledne jen krátce a místy, zejména v neděli na severozápadě území. Teplota vzduchu dosáhne či slabě přesáhne v denních maximech tropických 30°C.

Horké počasí do pondělí. Maxima teploty na sobotu 14.8.2021.

Obr. 1 Maxima teploty na sobotu 14.8.2021 podle modelu GFS, zdroj: pivotalweather.com

V sobotu (obr. 1) i neděli můžeme čekat maxima teploty 28 až 32°C. V pondělí už by teplota tropické hodnoty dosáhnout neměla.

Vlhčí a chladnější počasí se vrátí příští týden

Suché počasí se týká skutečně jen tohoto týdne. A to ve spojitosti také s vyšší teplotou vzduchu. Více oblačnosti a častější srážky nás čekají právě se začátkem nového týdne. Srážek přibude zatím jen mírně. Zpočátku půjde o bouřkové srážky, následně o místní déšť nebo přeháňky a méně často během dne o bouřky. Při celodenní velké oblačnosti a častějších srážkách bude počasí docela chladné. Při vyjasnění se přísun chladného vzduchu projeví zejména v nočních a brzkých ranních hodinách. Po nějakém čase může za tohoto předpokladu klesnout teplota slabě pod 10°C.

Od úterý se vrátí mírně letní teplota. Většinou bude vystupovat na 21 až 27°C. Dalšího snížení teploty se dočkáme po polovině týdne, kdy lze čekat maxima kolem 20°C a více oblačné počasí občas se srážkami. Půjde o podobný ráz počasí jako v týdnu minulém.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal/a 1037 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality