Horké počasí do pondělí

Hodnocení článku

Předpověď nabírá jasnější obrysy a nyní je možno konstatovat, že potrvá horké počasí do pondělí. Poté se teplota sníží, vyplývá to z aktuálních předpovědí. Numerické modely upřesnily průběh teploty vzduchu na přelomu týdnů a již z předchozích výstupů bylo možné vyčíst konec horkého počasí. Teplota nakonec nebude tak vysoká, jak očekávaly některé prognózy. Příští týden by měl být o něco chladnější, takže předpověď koresponduje s dlouhodobým odhadem. Teplota bude nejvyšší v pátek, kdy dosáhne až 32°C. Poté přejde naše území slabá studená fronta, odpovědná za místní přeháňky a bouřky. Další studenou frontu můžeme očekávat na počátku příštího týdne. Ta už přinese zásadní ochlazení.

Víkend bude horký a převážně slunečný

O víkendu nás čeká to pravé letní počasí vybízející k pobytu u vody. Takové počasí máme v ČR už dnes a ani předchozí dny i přes přechodně zvětšenou oblačnost nebyly co se týče léta k zahození. O volných dnech tohoto týdne můžeme očekávat pokračování pěkného počasí. Jak v sobotu, tak v neděli převládne jasná až polojasná obloha. Oblačno bude odpoledne jen krátce a místy, zejména v neděli na severozápadě území. Teplota vzduchu dosáhne či slabě přesáhne v denních maximech tropických 30°C.

Horké počasí do pondělí. Maxima teploty na sobotu 14.8.2021.

Obr. 1 Maxima teploty na sobotu 14.8.2021 podle modelu GFS, zdroj: pivotalweather.com

V sobotu (obr. 1) i neděli můžeme čekat maxima teploty 28 až 32°C. V pondělí už by teplota tropické hodnoty dosáhnout neměla.

Vlhčí a chladnější počasí se vrátí příští týden

Suché počasí se týká skutečně jen tohoto týdne. A to ve spojitosti také s vyšší teplotou vzduchu. Více oblačnosti a častější srážky nás čekají právě se začátkem nového týdne. Srážek přibude zatím jen mírně. Zpočátku půjde o bouřkové srážky, následně o místní déšť nebo přeháňky a méně často během dne o bouřky. Při celodenní velké oblačnosti a častějších srážkách bude počasí docela chladné. Při vyjasnění se přísun chladného vzduchu projeví zejména v nočních a brzkých ranních hodinách. Po nějakém čase může za tohoto předpokladu klesnout teplota slabě pod 10°C.

Od úterý se vrátí mírně letní teplota. Většinou bude vystupovat na 21 až 27°C. Dalšího snížení teploty se dočkáme po polovině týdne, kdy lze čekat maxima kolem 20°C a více oblačné počasí občas se srážkami. Půjde o podobný ráz počasí jako v týdnu minulém.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1105 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality