Kdy bude ráno mrznout?

Významné ochlazení započalo právě dnes odpoledne, kdy se přes naše území začala přesouvat studená fronta. Ochlazení bylo odpoledne skutečně znát. Místo toho, aby teploty dosahovaly maxima dne (tj. mezi 15. až 17. hodinou) docházelo k ochlazování a tyto klesal pod 10°C, na západě již pod 5°C. Maximum dne bylo dnes dosaženo v Čechách kolem poledne nebo zpočátku odpoledne, na západě severozápadě již dopoledne. Srážková činnost není ale tak rozsáhlá a je vázána pouze na oblačnost kolem „cáry“ fronty a postupuje poměrně rychle přes ČR k východu. Hodně oblačnosti bude převážně i nadále, s výjimkou západu a severozápadu území. To souvisí s hlavní otázkou vyjádřeno v nadpise tohoto příspěvku. Kde bude mrznout zítra ráno a kde v dalších dnech? Kdy už nebudou hrozit ranní mrazy?

Nejčastěji bude mrznout na západě, na více místech pak v úterý

Nejnižší teploty klesnou zítra na 4 až 0°C, přízemní mrazík se objevit může. Nejtepleji bude na jihovýchodě území. Chladněji bude ovšem na západě a severozápadě, kde minimální teploty klesnou na +2 až -3°C. Bude to způsobeno hlavně tím, že v této oblasti se bude částečně protrhávat oblačnost a zvýrazňovat ochlazování povrchu a vzduchu.

V pondělí ráno bude v Čechách kromě východní části většinou polojasno, místy, hlavně na západě a severozápadě až jasno. To umocní ochlazení a minima v těchto místech klesnou na +1 až -3°C, na zbytku území budou v rozmezí od 5 do 0°C s možností přízemního mrazu za protrhané oblačnosti. Opět bude nejtepleji na jihovýchodě území.

V úterý bude jasno po většinu noci na celém území, proto budou teploty nejnižší v rámci ČR jako celku. Nejčastěji klesnou na +2 až -2°C. Studené proudění bude ale postupně slábnout.

Středeční ráno bude o něco teplejší, s minimy 4 až 0°C, jen na západě bude chladněji. Přízemní mráz se objevit ale může. Zatím naposledy. Od čtvrtka bude tepleji, minima klesnou ve čtvrtek na 8 až 4°C. Bude za to moci velká oblačnost, která přinese i srážky. Půjde o další studenou frontu. Vyšší ranní minima budou tedy i nadále spíše výjimečná, ale takto nízká by v dohledné době být neměla.

Pro nejbližší dny bude ale na místě plodiny na zahradách a polích před mrazem chránit, byť jen preventivně.

Poslední články

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: