Studené počasí bude pokračovat, v polovině týdne se oteplí jen mírně a krátce

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 6. až 12.5.2019

Náš komentář

Velmi teplé počasí, které panovalo ke konci dubna bude nyní kompenzováno chladným. Do úterý hrozí četné mrazíky.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Velmi studené budou první dva dny týdne a podle předběžných odhadů to vypadá, že i konec týdne, tedy víkend. Oteplí se ve středu, ale spíše mírně. Žádné velké teplo čekat nelze, rozhodně se nebude opakovat takové teplo, které panovalo ke konci dubna. Další ochlazení přijde během víkendu. V prvních dnech týdne je nutno čekat častý ranní mráz nebo minimálně přízemní mráz. Studené noci se poté vrátí opět na konci týdne.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty +3 až -3°C, postupně 7 až 2°C a krátce při oblačnosti i kolem 7°C.

Nejvyšší teploty 8 až 13°C, od poloviny týdne 12 až 19°C.

Průměrné teploty 4 až 10°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 10 až 30mm, na JV/V místy až kolem 45mm.

Shrnutí

Teplotně bude počasí více pod normálem pro přelom první a druhé dekády května. Srážek bude celkově v týdnu poměrně hodně, četnější budou ale v jeho závěru.

Období bude:

teplotně mírně podprůměrné

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Naše území se bude do úterý nacházet ve studeném a vlhčím severozápadním až severním proudění. V noci na úterý se nad střední Evropu rozšíří výběžek vysokého tlaku vzduchu od jihozápadu. Tento bude mít jen krátký vliv na počasí u nás. Ve středu k nám začne pronikat teplejší vzduch. Postupně začne určovat naše počasí tlaková níže nad Británií, která bude postupovat přes Severní moře. Další cyklona by měla vzniknout nad severozápadem Itálie. Nízký tlak vzduchu bude na konci týdne určovat středoevropské počasí. Na konci týdne ukončí příliv teplejšího vzduchu přecházející studená fronta, zřejmě během soboty.

Poslední články

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: