Léto jen v pondělí, poté vlhké počasí

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Léto jen v pondělí, poté bude vlhké počasí.

Týden 27.5. až 2.6.2019

Náš komentář

I poslední květnové dny budou dohánět srážkový deficit. Místy lze čekat kolem poloviny týdne opět vydatný déšť a tento může opět způsobit v oblastech s vyšším nasycením povodňovou situaci.

METEO AKTUALITY

Předpověď

I v posledních květnových dnech bude pokračovat vlhké počasí. Srážky budou kolem poloviny týdne i trvalé a vydatnější. Bude tedy během pondělí postupně hodně oblačnosti, zpočátku se v teplém vzduchu budou tvořit i bouřky, ojediněle přinesou prudší srážky. S místními přeháňkami a bouřkami se budeme setkávat i ve druhé polovině týdne, kdy se opět mírně oteplí. Letní teploty budou přesaženy ale hlavně v pondělí, poté budou teploty opět mírnější.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 15 až 9°C, ve druhé polovině týdne 10 až 5°C a při vyjasnění až 3°C.

Nejvyšší teploty 22 až 26°C v pondělí, jinak 14 až 19°C a přechodně až 21°C, při trvalém dešti kolem 13°C.

Průměrné teploty 10 až 14°C, ojediněle ve střední části Čech až 16°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 20 až 50mm, místy 80mm.

Shrnutí

Počasí bude v dalším týdnu opět ve znamení četných srážek, které budou místy vydatnější. Teploty lze čekat spíše nižší nebo běžné pro konec května.

Období bude:

teplotně průměrné až slabě podprůměrné

srážkově průměrné až slabě nadprůměrné.

Synoptická situace

Během první poloviny ovlivní počasí u nás zvlněné frontální rozhraní, oddělující teplý vzduch na východě a jihovýchodě od studeného na západě, který k nám kolem poloviny týdne začne pronikat. Další frontální systémy budou ve zbytku týdne následovat. Ke konci týdne se bude od západu nad střední Evropu rozšiřovat tlaková výše.

Mapy numerických modelů najdete například na stránce wetterzentrale.de. Shrnutí vývoje počasí v dalších dnech den po dni nabízíme na naší pravidelně aktualizované stránce Výhled na týden.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.