Léto jen v pondělí, poté vlhké počasí

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 27.5. až 2.6.2019

Náš komentář

I poslední květnové dny budou dohánět srážkový deficit. Místy lze čekat kolem poloviny týdne opět vydatný déšť a tento může opět způsobit v oblastech s vyšším nasycením povodňovou situaci.

METEO AKTUALITY

Předpověď

I v posledních květnových dnech bude pokračovat vlhké počasí. Srážky budou kolem poloviny týdne i trvalé a vydatnější. Bude tedy během pondělí postupně hodně oblačnosti, zpočátku se v teplém vzduchu budou tvořit i bouřky, ojediněle přinesou prudší srážky. S místními přeháňkami a bouřkami se budeme setkávat i ve druhé polovině týdne, kdy se opět mírně oteplí. Letní teploty budou přesaženy ale hlavně v pondělí, poté budou teploty opět mírnější.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 15 až 9°C, ve druhé polovině týdne 10 až 5°C a při vyjasnění až 3°C.

Nejvyšší teploty 22 až 26°C v pondělí, jinak 14 až 19°C a přechodně až 21°C, při trvalém dešti kolem 13°C.

Průměrné teploty 10 až 14°C, ojediněle ve střední části Čech až 16°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 20 až 50mm, místy 80mm.

Shrnutí

Počasí bude v dalším týdnu opět ve znamení četných srážek, které budou místy vydatnější. Teploty lze čekat spíše nižší nebo běžné pro konec května.

Období bude:

teplotně průměrné až slabě podprůměrné

srážkově průměrné až slabě nadprůměrné.

Synoptická situace

Během první poloviny ovlivní počasí u nás zvlněné frontální rozhraní, oddělující teplý vzduch na východě a jihovýchodě od studeného na západě, který k nám kolem poloviny týdne začne pronikat. Další frontální systémy budou ve zbytku týdne následovat. Ke konci týdne se bude od západu nad střední Evropu rozšiřovat tlaková výše.

Poslední články

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: