Předpověď teplotyPrognózy počasí

Nastane příští týden oteplení?

Hodnocení článku

Nastane příští týden oteplení? Tak zní otázka a aktuální předpověď počasí podle numerických modelů nám odpoví. Po deštivém počasí na konci tohoto týdne by se mělo v příštím týdnu počasí vylepšit a to co se týče stavu oblohy, tak i teploty vzduchu. Žádné zásadní ochlazení se již neočekává a můžeme se těšit tedy na nějaké teplejší dny, které začnou připomínat druhou polovinu dubna. Maxima teploty nestoupnou nijak významně, což je ovšem dobře. Ale jarních hodnot postupně dosáhnou. S četnějším slunečním svitem půjde již o příjemné počasí a nastane oteplení. Takové čekejme ale spíše až ke konci týdne.

Nastane v příštím týdnu oteplení? V týdnu teplota do 15°C, ale nestabilně

Příští týden pravé jaro? Maxima teploty na 20.4.2023.

Obr. 1 Nastane příští týden oteplení? Maxima teploty na čtvrtek 20.4.2023, zdroj: wetterzentrale.de

Maxima teploty mírně přesáhnou 10°C v neděli, kdy se očekává již méně srážek a místy se začne protrhávat oblačnost. Další ochlazení ovšem dorazí na začátku nového týdne, kdy se teplota opět sníží a maxima dosáhnou spíše 10-11°C maximálně. I v dalších dnech čekejme maximum teploty kolem 10°C, o něco tepleji bude na severovýchodě a východě země. Noční minima budou poměrně stabilní, většinou je čekáme kolem 4-5°C. Oblačné počasí se změní v týdnu na polojasné jen přechodně, místy se očekávají srážky. Méně oblačnosti by mělo přijít ke konci týdne, přesněji od pátku. Současně dojde k oteplení na hodnoty teploty kolem jarních 15°C, o víkendu by se měla teplota pohybovat nad 15°C. Avšak zde jsou modely zatím nejisté. Vzduch se začne s častějším slunečním svitem každopádně více prohřívat. Jak dlouho vydrží teplejší počasí než dorazí ochlazení ovšem zatím říci nelze, předpověď se ohledně konce příštího týdne potýká opravdu s vyšší mírou nejistoty.

Očekávaná maxima teploty vzduchu v dalších dnech:

Ne 16.4.: 10 až 15°C

Po 17.4.: 8 až 12°C

Út 18.4.: 7 až 11°C, místy, hlavně na SV/V 14°C

St 19.4.: 6 až 10°C, na SV/V 14°C

Čt 20.4.: 10 až 14°C

Pá 21.4.: 12 až 16°C

TIP: Sledujte u nás modelovou Předpověď teploty.

Předběžně lze konstatovat, že maxima teploty tedy i přesáhnou 15°C právě v úplném závěru týdne, tj. o víkendu. Nastane tedy oteplení. Současně čekejme nejméně oblačnosti. Zde ovšem stále existuje více odlišných variant vývoje teploty vzduchu. Obecně to vypadá na teplotu vzduchu kolem dlouhodobého normálu, k oteplení tedy dojde. Díky četnějšímu slunečnímu svitu se maxima teploty dostanou na o něco vyšší hodnoty než ve zbytku týdne.