Předpověď teplotyPrognózy počasí

Nastane příští týden oteplení?

Hodnocení článku

Nastane příští týden oteplení? Tak zní otázka a aktuální předpověď počasí podle numerických modelů nám odpoví. Po deštivém počasí na konci tohoto týdne by se mělo v příštím týdnu počasí vylepšit a to co se týče stavu oblohy, tak i teploty vzduchu. Žádné zásadní ochlazení se již neočekává a můžeme se těšit tedy na nějaké teplejší dny, které začnou připomínat druhou polovinu dubna. Maxima teploty nestoupnou nijak významně, což je ovšem dobře. Ale jarních hodnot postupně dosáhnou. S četnějším slunečním svitem půjde již o příjemné počasí. Takové čekejme ale spíše až ke konci týdne.

V týdnu teplota do 15°C, ale nestabilně

Příští týden pravé jaro? Maxima teploty na 20.4.2023.

Obr. 1 Maxima teploty na čtvrtek 20.4.2023, zdroj: wetterzentrale.de

Maxima teploty mírně přesáhnou 10°C v neděli, kdy se očekává již méně srážek a místy se začne protrhávat oblačnost. Další ochlazení ovšem dorazí na začátku nového týdne, kdy se teplota opět sníží a maxima dosáhnou spíše 10-11°C maximálně. I v dalších dnech čekejme maximum teploty kolem 10°C, o něco tepleji bude na severovýchodě a východě země. Noční minima budou poměrně stabilní, většinou je čekáme kolem 4-5°C. Oblačné počasí se změní v týdnu na polojasné jen přechodně, místy se očekávají srážky. Méně oblačnosti by mělo přijít ke konci týdne, přesněji od pátku. Současně se oteplí na hodnoty teploty kolem jarních 15°C, o víkendu by se měla teplota pohybovat nad 15°C. Avšak zde jsou modely zatím nejisté. Vzduch se začne s častějším slunečním svitem každopádně více prohřívat. Jak dlouho vydrží teplejší počasí než dorazí ochlazení ovšem zatím říci nelze, předpověď se ohledně konce příštího týdne potýká opravdu s vyšší mírou nejistoty.

Očekávaná maxima teploty vzduchu v dalších dnech:

Ne 16.4.: 10 až 15°C

Po 17.4.: 8 až 12°C

Út 18.4.: 7 až 11°C, místy, hlavně na SV/V 14°C

St 19.4.: 6 až 10°C, na SV/V 14°C

Čt 20.4.: 10 až 14°C

Pá 21.4.: 12 až 16°C

TIP: Sledujte u nás modelovou Předpověď teploty.

Předběžně lze konstatovat, že maxima teploty tedy i přesáhnou 15°C právě v úplném závěru týdne, tj. o víkendu. Současně čekejme nejméně oblačnosti. Zde ovšem stále existuje více odlišných variant vývoje teploty vzduchu. Obecně to vypadá na teplotu vzduchu kolem dlouhodobého normálu. Díky četnějšímu slunečnímu svitu se maxima teploty dostanou na o něco vyšší hodnoty než ve zbytku týdne.