PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Nastane teplejší počasí, ke konci týdne dojde i na tropy

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Nastane teplejší počasí, ke konci týdne dojde i na tropické hodnoty teploty.

Týden 15. až 21.7.2019

Náš komentář: Nastane teplejší počasí

Sucho v ČR nebylo konvekčními srážkami posledních dnů zmírněno a v příštím týdnu se bude bohužel dále prohlubovat. Podle dlouhodobějších odhadů bude tento trend pokračovat i dále. Léto se tedy opět vrátí, ale sucho zůstane.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Proč se často mění předpověď počasí? Týden beze srážek. Slunečné letní počasí vysokou oblačností. Teplejší počasí.

Další červencový týden nabídne lepší počasí pro vaši letní dovolenou, pokud se ji chystáte trávit někde u nás nebo v blízkém okolí. Vrátí se teplé počasí a ke konci týdne by měly teploty v maximech dosahovat nebo i přesahovat tropických 30°C. Teplejší budou přirozeně i noci, zatím však ale ne nijak významně. Srážek bude opět méně, pokud se objeví tak v podobě ojedinělých, ke konci týdne místních přeháněk a také bouřek. Z uvedeného vyplývá, že bude častěji i méně oblačnosti.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 15 až 9°C, ve druhé polovině týdne postupně 18 až 12°C.

Nejvyšší teploty 23 až 29°C, ke konci týdne 28 až 33°C a ojediněle více.

Průměrné teploty 14 až 18°C, ojediněle až 20°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 15 až 35mm, ojediněle 50mm.

Shrnutí

Tento týden bude dosti odlišný oproti minulému a půjde o týden s častým slunečním svitem, byť nebude zcela suchý a hlavně ohledně teplotního vývoje lze čekat značně odlišné počasí. U srážek lze v ČR čekat větší rozdíly v úhrnech vlivem výskytu lokálních bouřek. Někde může spadnout více srážek než činí normál pro toto období a jinde naopak i podstatně méně.

Období bude:

teplotně průměrné až slabě nadprůměrné,

srážkově průměrné až slabě podprůměrné.

Synoptický vývoj

Do střední Evropy bude zasahovat vysoký tlak vzduchu od západu, pronikat k nám začne teplý vzduch. Ke konci týdne k nám pronikne krátce vlhčí vzduch. Systémy front postupující od severozápadu budou v oblasti tlakové výše nad střední Evropou většinou slábnout.

Mapy numerických modelů sledujte například na stránce wxcharts.com. V našich prognózách nabízíme upřesňovaný Výhled na týden.