Nastane teplejší počasí, ke konci týdne dojde i na tropy

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Nastane teplejší počasí, ke konci týdne dojde i na tropické hodnoty teploty.

Týden 15. až 21.7.2019

Náš komentář

Sucho v ČR nebylo konvekčními srážkami posledních dnů zmírněno a v příštím týdnu se bude bohužel dále prohlubovat. Podle dlouhodobějších odhadů bude tento trend pokračovat i dále. Léto se tedy opět vrátí, ale sucho zůstane.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Další červencový týden nabídne lepší počasí pro vaši letní dovolenou, pokud se ji chystáte trávit někde u nás nebo v blízkém okolí. Vrátí se teplé počasí a ke konci týdne by měly teploty v maximech dosahovat nebo i přesahovat tropických 30°C. Teplejší budou přirozeně i noci, zatím však ale ne nijak významně. Srážek bude opět méně, pokud se objeví tak v podobě ojedinělých, ke konci týdne místních přeháněk a také bouřek. Z uvedeného vyplývá, že bude častěji i méně oblačnosti.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 15 až 9°C, ve druhé polovině týdne postupně 18 až 12°C.

Nejvyšší teploty 23 až 29°C, ke konci týdne 28 až 33°C a ojediněle více.

Průměrné teploty 14 až 18°C, ojediněle až 20°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 15 až 35mm, ojediněle 50mm.

Shrnutí

Tento týden bude dosti odlišný oproti minulému a půjde o týden s častým slunečním svitem, byť nebude zcela suchý a hlavně ohledně teplotního vývoje lze čekat značně odlišné počasí. U srážek lze v ČR čekat větší rozdíly v úhrnech vlivem výskytu lokálních bouřek. Někde může spadnout více srážek než činí normál pro toto období a jinde naopak i podstatně méně.

Období bude:

teplotně průměrné až slabě nadprůměrné,

srážkově průměrné až slabě podprůměrné.

Synoptický vývoj

Do střední Evropy bude zasahovat vysoký tlak vzduchu od západu, pronikat k nám začne teplý vzduch. Ke konci týdne k nám pronikne krátce vlhčí vzduch. Systémy front postupující od severozápadu budou v oblasti tlakové výše nad střední Evropou většinou slábnout.

Mapy numerických modelů sledujte například na stránce wxcharts.com. V našich prognózách nabízíme upřesňovaný Výhled na týden.