Počasí na email

Hodnocení stránky

Projekt Meteo Aktuality představuje službu, kterou provozuje od roku 2012, tedy téměř od počátku své existence na (českém) internetu. Služba Počasí na email je v provozu denně bez ohledu na víkendy a jakékoli svátky. Pokud vám vyhovuje, když dostanete denně čerstvou předpověď základních meteorologických prvků na následujících den, tak je služba určitě určena i pro vás. Pokud si chcete nadefinovat parametry předpovědi pro konkrétní místo, můžete si objednat jednorázovou verzi služby. Snažíme se zajistit v prvním případě její pravidelnost tak, abyste si zvykli, že v určitý čas budete mít v určené emailové schránce vždy čerstvou předpověď počasí. Děláme to pro vás rádi, protože nás tento obor činnosti baví – připojte se ke službě, kterou poskytujeme zajisté zcela zdarma.

SLUŽBA V PROVOZU

SLUŽBA MIMO PROVOZ


POČASÍ NA EMAIL

Služba má dvě varianty a komunikace přes email predpoved@pocasimeteoaktuality.cz. Od prosince 2020 se služba objednává přes formuláře (viz konkrétní verze služby níže). Od prosince 2021 dochází ke změně emailu služby, dále k mírné úpravě provozu a obsahu služby včetně vzhledu emailu. Základem je pravidelná služba v podobě zasílání předpovědi počasí na druhý den na zvolený email. Též existuje jednorázová varianta, kde má uživatel volnost a může si vyžádat speciální předpověď. Obě verze představujeme dále.

Trvalá verze – základní Počasí na email

Služba počasí na email jako základní služba pravidelná, v provozu od roku 2012. Téměř od začátku fungování našeho projektu. Pokud využíváte komunikaci formou emailu, který máte čas sledovat a udržovat v provozu, pak není problém tuto službu využívat. Každý den vám na zadaný email bude přicházet předpověď počasí na následující den. A půjde o obecnou předpověď pro celou republiku s daným obsahem v podobě předpovídaných parametrů. Více o provozu i obsahu služby najdete níže.

TRVALÁ VERZE - INFORMACE

Provoz

 • Denně → příchod emailů vždy od 19:30, plánovaná omezení oznámíme
 • Přihlásit lze zasláním žádosti o přihlášení služby – formulář níže
 • Odhlásit nebo-li zastavit též zasláním žádosti o zrušení služby – formulář níže
 • Dočasně odhlásit nebo-li pozastavit zasláním žádosti o zrušení s uvedením pouhého pozastavení včetně délky (termínu, např.: na 3 měsíce, do 31.1. atd.)
 • POZOR: Automatické odhlášení služby z naší strany provedeme v případě, že uživatel neudržuje email způsobilý přijímat zprávy (po třech nedoručitelných zprávách)
 • Provozujeme z emailu predpoved@pocasimeteoaktuality.cz
 • A na vámi uvedený email. Nebude-li uveden, služba nemůže být přihlášena (nelze odeslat formulář)

Obsah

 • Rozsah předpovědi 24 hodin (režim 00-24)
 • Pro lokaci Česká Republika
 • Předpovídány jsou základní meteorologické prvky  → stav oblohy a průběh počasí, minimální a maximální teplota dne, směr a rychlost větru, úhrn srážek včetně pravděpodobnosti jejich výskytu v procentech (očekávají-li se) a informace o extrémech počasí (očekávají-li se)

Objednání i zrušení/pozastavení služby:


Detailnější charakteristika

Službu vám přihlásíme i odhlásíme, případně pozastavíme co nejdříve po obdržení žádosti, pro odhlášení není nutno uvádět žádný důvod. Nutno ale uvést zda jde o přihlášení nebo odhlášení, případně o dočasné odhlášení a na jak dlouho. Na druhou stranu, pokud je na vaší straně se službou nějaká nespokojenost, budeme velmi rádi, když nám to oznámíte. Opět emailem nebo klidně přes sociální sítě. Vždy vám zašleme potvrzení o přihlášení i o odhlášení služby. A toto přijde na konkrétní email, kterého se služba týká. Nově umožňujeme dočasné odhlášení sužby, tzv. pozastavení. Pokud z nějakého důvodu nechcete přechodně emaily s předpovědí dostávat, například nebudete moci sledovat svoji schránku, pak pozastavte službu.


Jednorázová verze – speciální Počasí na email

Od 1.12.2023 bude zrušena!

Poskytujeme též speciální službu, dříve označenou jako tzv. počasí na vyžádání. Tuto službu nutno objednat vždy jednorázově, pro konkrétní předpověď na míru (jednotlivci i situaci v podobě určité aktivity). Verzi poskytujeme od 1.9.2014.

JEDNORÁZOVÁ VERZE - INFORMACE

Provoz

 • Co nejrychleji po vyžádání (dle zvolených parametrů všeho druhu a dle času objednání)
 • Přihlásit lze zasláním žádosti o přihlášení služby – formulář níže
 •  Odhlášena je automaticky jednorázovým zasláním emailu (splněním)
 • Provozujeme z emailu predpoved@pocasimeteoaktuality.cz
 • A na vámi uvedený email (nebude-li uveden, nemůže být poskytnuta, formulář nelze odeslat)

Obsah

 • Speciální předpověď počasí → pro různé akce jako jsou festivaly, svatby, obecně dovolenou v určité lokalitě či výlet atp.
 • Určíte si libovolně konkrétní lokalitu a termín/období, též požadované parametry v podobě předpovídaných prvků
 • Možnost zaslání i jinak než emailem (např. přes sociální síť, kontakt ale nutno uvést)
 • Předpověď počasí poskytujeme pouze na 4 dny maximálně, výhled (stručná prognóza) pak na 7 dní maximálně

Objednání služby do 30.11.2023:


Detailnější charakteristika

Pohlídáme vám tímto předpověď počasí na určité období pro určité místo, například pro vaši dovolenou. Věříme, že i v případě této služby půjde o vaši spokojenost. Služba rozšiřuje základní verzi a dává objednateli volnost v určení si předpovědi na míru. A to v podobě určení všech parametrů, samozřejmě v rámci určitých mezí, které jsou uvedeny nebo které vyplývají ze situace. V případě objednání služby se záměrně nesmyslnými parametry nebude tato poskytnuta. Při chybějících údajích nebo nejasnostech vyzveme objednatele k upřesnění a doplnění, aby mohla být služba spolehlivě poskytnuta.


Souhrnné a společné informace

U obou verzí předpovědi platí, že jsou tyto rozlišeny názvy i barvami textu těchto názvů. A to zde v informacích i v emailech poskytovaných službách. V podobě trvalá červeně a jednorázová modře. Zde rozlišujeme v informacích o službách ještě vzhled odrážek u stručných charakteristik verzí služeb. Společný email služeb, ze kterého tyto provozujeme od 1.12.2021: predpoved@pocasimeteoaktuality.cz.

Tam, prosíme, směřujte i veškeré dotazy týkající se celé služby Počasí na email. V případě očekávané překážky v poskytování služby, ať už půjde o opoždění vůči uvedenému času nebo delší trvání překážky, vás informujeme. A to na této stránce služby i v samotném emailu služby. Půjde-li o mimořádnost v podobě neočekávané překážky v provozování služby, ve většině případů nemáme možnost vás informovat nebo alespoň ne včas. Proto se předem omlouváme s tím, že se snažíme zajistit vždy co nejvyšší spolehlivost služby. Někdy to ovšem skutečně není možné a často v tom může hrát roli i samotné extrémní počasí.

Osobní údaje

Platí, že žádné údaje a to zejména uvedené emaily nearchivujeme a nepoužíváme je v žádném případě k jiným kontaktům než je účel poskytnutí uvedené služby. Emaily nezveřejňujeme a nepředáváme jinam ani nikomu jinému. To znamená, že při odesílání používáme skrytou kopii emailu daného seznamu tak, že ostatní emailové adresy konkrétní příjemce nevidí. Pro přihlášení služby není nutné uvádět žádná jména, ani vymyšlené přezdívky. Pokud se jméno skrývá v emailové adrese a vyplývá z ní, též platí, že není nikde zveřejněno, ani použito.

Více na naší stránce zásadZásady ochrany osobních údajů. Používáme upozornění na nakládání s osobními údaji podle platných zákonů. Upozorňujeme vás na to na webu a od roku 2022 si lze nastavit a kdykoli změnit vlastní personalizaci svých údajů na našem webu.

Nikdy vaše osobní údaje nepředáme a nesdílíme, nikdo se k těmto údajů nedostane. Tyto máme přísně tajné. A to nejen v rámci služby, ale na celém webu.

Naše informace na webu

Předpověď na den najdete také na našem webu aktualizovanou denně na uvedené stránce. A třikrát týdně připravujeme Výhled na týden, obecně nejoblíbenější předpověď počasí v podobě základních meteorologických prvků a jejich vývoje přesně na 7 dní dopředu.

Poslední úprava stránky: 25.11.2023 19:55