PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Po polovině týdne návrat tepla

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Po polovině týdne návrat tepla. Po studeném období nás čeká opět oteplení. To je v tuto dobu na počátku jarního období zcela běžný průběh počasí z hlediska našeho území.

Týden 18. až 24.3.2019

Stručně

Po krátkém, ale poměrně významném ochlazení, kdy se na počátku týdne opět objeví sněhové přeháňky i v nižších polohách, se ve druhé polovině týdne vrátí jarní teploty. Oblačnosti i srážek bude o poznání méně než doposud. I vlivem toho lze čekat na počátku týdne slabé ranní mrazy.

Předpověď: Po polovině týdne návrat tepla

Včera bylo až 22°C. Ozon jako dobrý sluha. Dvacet stupňů u nás bylo a opět bude. Návrat tepla. Slunečno a jarní krajina.

Zpočátku týdne bude počasí během dne proměnlivé a často se budou vyskytovat krátké přeháňky, které budou i v nižších polohách smíšené nebo sněhové. Méně oblačnosti bude v noci a ráno, což podpoří ochlazování. Po polovině týdne lze čekat návrat tepla. Obnoví se příliv teplého vzduchu, bude i o něco více oblačnosti.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty +5 až 0°C, krátce až -3°C, v závěru týdne 8 až 3°C.

Nejvyšší teploty: 4 až 10°C, po polovině týdne 10 až 17°C.

Průměrné teploty 5 až 10°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 2 až 10mm.

Shrnutí: Po polovině týdne návrat tepla

Týden bude opačný oproti minulému co se srážek týče, teplotně lze čekat počasí více méně odpovídající normálu s většími změnami teplot během týdne.

Týden bude:

teplotně průměrný

srážkově mírně podprůměrný.

Synoptická situace

Zpočátku období se bude střední Evropa nacházet v chladném a vlhčím západním proudění. Ve druhé polovině týdne se bude nad námi rozprostírat vysoký tlak vzduchu, táhnoucí se v pásu od jihozápadu a bude k nám pronikat teplý vzduch z jižních směrů.

Modelové mapy jako výstupy numerických modelů najdete například na stránce tropicaltidbits. Předpověď počasí na delší dobu dopředu je obecně méně spolehlivá, neboť se potýká s vývojem. Tím rozumíme změny v atmosférické cirkulaci, které promítají do předpovědi počasí. Sledujte naše prognózy na stránce Výhled na týden, kde je zpracován grafický přehled očekávaného počasí v dalším týdnu v ČR.