Po polovině týdne návrat tepla

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 18. až 24.3.2019

Stručně

Po krátkém, ale poměrně významném ochlazení, kdy se na počátku týdne opět objeví sněhové přeháňky i v nižších polohách, se ve druhé polovině týdne vrátí jarní teploty. Oblačnosti i srážek bude o poznání méně než doposud. I vlivem toho lze čekat na počátku týdne slabé ranní mrazy.

Předpověď

Zpočátku týdne bude počasí během dne proměnlivé a často se budou vyskytovat krátké přeháňky, které budou i v nižších polohách smíšené nebo sněhové. Méně oblačnosti bude v noci a ráno, což podpoří ochlazování. Po polovině týdne se vrátí příliv teplého vzduchu, bude i o něco více oblačnosti.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty +5 až 0°C, krátce až -3°C, v závěru týdne 8 až 3°C.

Nejvyšší teploty: 4 až 10°C, po polovině týdne 10 až 17°C.

Průměrné teploty 5 až 10°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 2 až 10mm.

Shrnutí

Týden bude opačný oproti minulému co se srážek týče, teplotně lze čekat počasí více méně odpovídající normálu s většími změnami teplot během týdne.

Týden bude:

teplotně průměrný

srážkově mírně podprůměrný.

Synoptická situace

Zpočátku období se bude střední Evropa nacházet v chladném a vlhčím západním proudění. Ve druhé polovině týdne se bude nad námi rozprostírat vysoký tlak vzduchu, táhnoucí se v pásu od jihozápadu a bude k nám pronikat teplý vzduch z jižních směrů.

Poslední články

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.