Prognózy počasí

Počasí na Silvestra 2023

Hodnocení článku

Pakliže se na konci roku chystáte na nějaké venkovní aktivity, bude se hodit předpověď počasí na Silvestra 2023. Nyní je k dispozici již podrobnější a jistá prognóza, proto se v tomto textu podíváme na to, jaké počasí se čeká během posledního dne roku stávajícího a první dne roku následujícího. počasí u nás bude pod vlivem frontálních systémů spojených s cyklonami postupujících ve stále neutichajícím západním proudění. Takže můžeme počítat s hodně oblačným počasím a objeví se také srážky. V polohách mimo vyšší nadmořské výšky půjde o déšť. Teplota vzduchu oproti minulým dnům mírně klesne, což poznáme hlavně v nočních hodinách.

V úvodu určitě chceme zdůraznit, že oslavy příchodu dalšího roku provázené odpalováním pyrotechniky nejsou považovány za pozitivní a vhodné chování. A to z různých úhlů pohledu, které jsou jednoznačně podložené. Důležité je, že tímto bohužel dosti oblíbeným druhem zábavy poškozujeme životní prostředí všem a tedy i sobě. Přidáváme též zbytečně do atmosféry skleníkové plyny. Je prokázáno opakovaným měřením, že exhalace z odpalované pyrotechniky významně zvýší koncentrace značně nebezpečných a karcinogenních látek v ovzduší. Vedle dalších rozumných důvodů tato aktivita velmi negativně ovlivňuje faunu a to dalekosáhle, jde o něco, co zvířata nepovažují za přirozené. K uvedeným negativům si pak můžeme připočíst, že to vše působící jen neplechu pro nás není rozhodně zadarmo. Rozhodněte se správně podle svého uvážení, jak oslavíte příchod dalšího roku. Zkuste to letos “zeleně” – neznečistit ovzduší, nevystresovat mnoho zvířat a nezhoršit si svůj rozpočet.

Počasí na Silvestra 2023. Mráz během týdne skončí. Stále teplé a suché počasí, pravá zima v nedohlednu.

Na přelomu roků čekejme spíše více oblaků, polojasno jen krátce. Srážky krátkodobě a slabé.

Počasí na Silvestra 2023 a Nový Rok 2024

Neděle 31.12.2023: Poslední den roku, letos neděle, bude ve znamení zpočátku polojasného až slunečného počasí. Místy se v noci utvoří mlhy a nízká oblačnost. Odpoledne začne od západu přibývat frontálních oblaků a později se objeví místy déšť nebo přeháňky, na horách čekejme postupně srážky sněhové. Teplota klesne ráno na 4 až -1°C, odpoledne vystoupí na 4 až 9°C. Vítr bude foukat od JV/J, večer v Čechách až od JZ rychlostí 1-5m/s, během dne 2-7m/s na horách s nárazy 15-20m/s.

Noc 31.12./1.1.: Čekejme hodně oblačnosti a během noci přejde od západu pás srážkové činnosti v podobě deště nebo mrholení. Od vyšších poloh, cca 600-700m, půjde o srážky smíšené či sněhové. Bude se jednat o srážky slabé intenzity s úhrny v nižších jednotkách milimetrů.

Pondělí 1.1.2014: První den roku přinese velkou, během dne proměnlivou oblačnost a místy déšť nebo přeháňky, od 600m srážky většinou sněhové. Na horách zejména na SZ/S i srážky trvalejší. Teplota klesne na 3 až -1°C a vystoupí na 4 až 8°C. Vítr převážně Z/JZ směru bude mít rychlost 2-7m/s, ojediněle s nárazy 15m/s.