Silný mráz a během týdne 10°C

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Počasí se bude měnit i nadále. Zatímco na počátku týdne bude doznívat mrazivé počasí a ráno se objeví i silný mráz, poté bude během týdne 10°C. A podle současných prognóz půjde teplota místy krátce i nad 10°C. Mrznout nebude v týdnu přechodně ani v nočních hodinách. Očekává se tedy další obleva, která se krátce dotkne i horských poloh. Vývoj počasí na konci týdne je zatím nejistý a je otázkou, zda a jak moc se prosadí studené proudění.

Týden 1. až 7.2.2021

Předpověď

Srážek bude oproti minulému týdnu méně, ale stále půjde o hodnoty odpovídající normálu pro začátek února. Teplotně zaznamenáme v týdnu velké změny. Zpočátku bude zimní počasí ve všech polohách, ráno se objeví při vyjasnění silnější mráz. Během týdne se ale rychle oteplí, opět přibude srážek. Ty budou ale postupně ve všech polohách kapalné a nastane druhá obleva. ke konci týdne se opět ochladí, avšak zatím modely nenaznačují stabilně konkrétní vývoj. Je tedy otázkou, zda se ochladí pouze mírně nebo zásadněji.

Hodnoty prvků

Nejnižší teplota: +2 až -3°C v pondělí -5 až -13°C, během týdne kolem 5°C. Nejvyšší teplota: 0 až 5°C v pondělí kolem -1°C, během týdne 6 až 11°C. Průměrná teplota: 0 až 4°C, na S/SV/V kolem -1°C.

Celkové srážky: 5 až 20mm, na horách i 35mm/cm. Shrnutí období: Průměrné.

Synoptická situace a závěr

Příliv mrazivého vzduchu od severu ukončí během prvních dnů týdne opětovně se prosazující západní proudění s postupem frontálních systémů. Teplý vzduch během týdne pronikne i do nejvyšších poloh. Ke konci týdne bude západní proudění pravděpodobně slábnout a vrátí se přísun studeného vzduchu ze severních a severovýchodních oblastí.

Počasí bude z pohledu základních prvků v prvním únorovém týdnu sice jako celek průměrné, ale bude se stále hodně měnit. Krátce sušší období budou střídat vlhčí a dvojnásob to platí o teplotě. Přílivy mrazivého vzduchu, které budou i nadále spíše kratší, budou střídány teplejším proudění od západu. To se v tomto týdnu prosadí na více dní a postupně na celém území, oproti týdnu minulému. Takže lze čekat rozdíly v teplotě během týdne i co se týče našeho území. Chladnější bude celkově sever a severovýchod, stejně jako v týdnu uplynulém.

Předpověď počasí pro ČR na každý den sestavujeme na stránce Předpověď na den. Vývoj předpovědi hlavních numerických modelů lze sledovat například na stránce pivotalweather.com.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Silný mráz a během týdne 10°C
Název
Silný mráz a během týdne 10°C
Popis
Silný mráz, během týdne 10°C. Stručný výhled průběhu počasí a hodnot základních prvků s odchylkami od normálu na týden 1.-7.2.2021.
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.