Studený a suchý týden

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Studený a suchý týden.

Týden 16. až 22.9.2019

Náš komentář

Střídání chladnějších a teplejších i vlhčích a sušších období bude pokračovat, tento týden bude pokračovat v suchém rázu počasí a též se během týdne ochladí, čekají nás i první přízemní mrazíky. Díky tomu se sucho v ČR nebude příliš rozvíjet.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Počátek týdne přinese více oblačné počasí a vlastně jedinou naději na srážky. Těch ovšem v ČR příliš nespadne. Během týdne bude ve vysokém tlaku vzduchu oblačnosti spíše málo a jen ráno budou vznikat lokální mlhy, hlavně kolem vodních ploch. Během týdne bude počasí chladné s velmi studenými rány a poprvé v letošní řekněme chladné sezóně dojde poprvé na přízemní mrazíky.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 13 až 7°C, během týdne 8 až 3°C a krátce až 1°C s četnými přízemními mrazíky.

Nejvyšší teploty na začátku a na konci týdne 16 až 22°C, jinak 11 až 17°C.

Průměrné teploty 8 až 13°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 5mm, ojediněle na horách na S/SV 10mm.

Shrnutí

Teplotně bude počasí pod dlouhodobým normálem pro počátek druhé poloviny měsíce září, srážky budou stále chybět.

Období bude

teplotně mírně podprůměrné,

srážkově mírně podprůměrné.

Synoptická situace

V úvodu týdne přejde naše území studená fronta, ukončí příliv teplého vzduchu na naše území. Před polovinou týdne lze čekat přechod další studené fronty od severozápadu, za kterou k nám pronikne studený vzduch od severozápadu až severu. V polovině týdne se začne nad střední Evropu rozšiřovat oblast vysokého tlaku vzduchu.

Více informací o počasí v dalších dnech můžete podle základních numerických modelů zjistit na naší stránce Střednědobé předpovědi a jejích dalších pod stránkách. Jde o prezentaci map základních numerických modelů ohledně hlavních meteorologických prvků. Mapy najdete dále například na stránce wetter3.de.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal/a 1036 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality