Studený a suchý týden

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Studený a suchý týden.

Týden 16. až 22.9.2019

Náš komentář

Střídání chladnějších a teplejších i vlhčích a sušších období bude pokračovat, tento týden bude pokračovat v suchém rázu počasí a též se během týdne ochladí, čekají nás i první přízemní mrazíky. Díky tomu se sucho v ČR nebude příliš rozvíjet.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Počátek týdne přinese více oblačné počasí a vlastně jedinou naději na srážky. Těch ovšem v ČR příliš nespadne. Během týdne bude ve vysokém tlaku vzduchu oblačnosti spíše málo a jen ráno budou vznikat lokální mlhy, hlavně kolem vodních ploch. Během týdne bude počasí chladné s velmi studenými rány a poprvé v letošní řekněme chladné sezóně dojde poprvé na přízemní mrazíky.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 13 až 7°C, během týdne 8 až 3°C a krátce až 1°C s četnými přízemními mrazíky.

Nejvyšší teploty na začátku a na konci týdne 16 až 22°C, jinak 11 až 17°C.

Průměrné teploty 8 až 13°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 0 až 5mm, ojediněle na horách na S/SV 10mm.

Shrnutí

Teplotně bude počasí pod dlouhodobým normálem pro počátek druhé poloviny měsíce září, srážky budou stále chybět.

Období bude

teplotně mírně podprůměrné,

srážkově mírně podprůměrné.

Synoptická situace

V úvodu týdne přejde naše území studená fronta, ukončí příliv teplého vzduchu na naše území. Před polovinou týdne lze čekat přechod další studené fronty od severozápadu, za kterou k nám pronikne studený vzduch od severozápadu až severu. V polovině týdne se začne nad střední Evropu rozšiřovat oblast vysokého tlaku vzduchu.

Více informací o počasí v dalších dnech můžete podle základních numerických modelů zjistit na naší stránce Střednědobé předpovědi a jejích dalších pod stránkách. Jde o prezentaci map základních numerických modelů ohledně hlavních meteorologických prvků. Mapy najdete dále například na stránce wetter3.de.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1100 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality