Týden bez srážek a nadprůměrně teplý

Orientační výhled průběhu počasí v týdnu: 8. až 14. října 2018

Stručně

Následující týden bude na území ČR a v okolí zcela suchý, pravděpodobně až do konce týdne se neobjeví žádné srážky. Bude hodně sluníčka a také nás čekají nadprůměrné teploty, bude o poznání tepleji než bylo na přelomu září a října a to přes den i v noci.

Předpověď

Počasí babího léta, tak lze stručně předpovědět vývoj počasí v dalším týdnu u nás. Bude často slunečno až polojasno, ráno a dopoledne budou vznikat místy mlhy nebo také i nízká oblačnost. Tyto se během dopoledne rozpustí. V noci i přes den očekáváme vyšší teploty než v předchozích dnech. Srážkový deficit se bude navyšovat.

TEPLOTY

Nejnižší teploty čekáme v rozmezí 13 až 7°C, jen ojediněle až kolem 5°C.

Nejvyšší teploty čekáme v rozmezí 18 až 24°C, jen zpočátku týdne do 20°C.

Průměrné teploty čekáme v rozmezí 10 až 14°C, v nejteplejších oblastech území 16°C.

SRÁŽKY

Srážkové úhrny čekáme do 2mm, na většině území nespadnou žádné srážky.

Shrnutí

Po chladnějším období nás čeká pro změnu období nadprůměrných teplot za doprovodu suchého počasí. Srážkový deficit bude narůstat a vodní bilance bude záporná.

Týden bude teplotně mírně nadprůměrný, srážkově výrazně podprůměrný.

Synoptická situace

Po celý týden bude ovlivňovat počasí u nás vysoký tlak vzduchu s přílivem teplého vzduchu od jihovýchodu. Tlaková výše se bude na počátku týdne nasouvat nad střední Evropu, následně se bude velmi zvolna přesouvat k severovýchodu a mohutnět.

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.