PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Týden bez srážek a nadprůměrně teplý

Hodnocení článku

Orientační výhled průběhu počasí v týdnu: 8. až 14. října 2018. Bude týden bez srážek a nadprůměrně teplý.

Stručně

Následující týden bude na území ČR a v okolí zcela suchý, pravděpodobně až do konce týdne se neobjeví žádné srážky. Bude hodně sluníčka a také nás čekají nadprůměrné teploty, bude o poznání tepleji než bylo na přelomu září a října a to přes den i v noci. Proto je možné čekat prohlubování již tak významného sucha po létě a po suchém září. Čeká nás klasické babí léto, počasí bude ale celkově spíše teplejší.

Předpověď: Týden bez srážek a nadprůměrně teplý

Počasí babího léta, tak lze stručně předpovědět vývoj počasí v dalším týdnu u nás. Bude často slunečno až polojasno, ráno a dopoledne budou vznikat místy mlhy nebo také i nízká oblačnost. Tyto se během dopoledne rozpustí. V noci i přes den očekáváme vyšší teploty než v předchozích dnech. Srážkový deficit se bude navyšovat.

TEPLOTY

Nejnižší teploty čekáme v rozmezí 13 až 7°C, jen ojediněle až kolem 5°C.

Nejvyšší teploty čekáme v rozmezí 18 až 24°C, jen zpočátku týdne do 20°C.

Průměrné teploty čekáme v rozmezí 10 až 14°C, v nejteplejších oblastech území 16°C.

SRÁŽKY

Srážkové úhrny čekáme do 2mm, na většině území nespadnou žádné srážky.

Shrnutí

Po chladnějším období nás čeká pro změnu období nadprůměrných teplot za doprovodu suchého počasí. Srážkový deficit bude narůstat a vodní bilance bude záporná.

Týden bude teplotně mírně nadprůměrný, srážkově výrazně podprůměrný.

Co je to panel IPCC? Letecká meteorologie. V Evropě byl rok 2019 nejteplejší od počátku měření. Kondenzační pruh. Týden bez srážek.

Synoptická situace

Po celý týden bude ovlivňovat počasí u nás vysoký tlak vzduchu s přílivem teplého vzduchu od jihovýchodu. Tlaková výše se bude na počátku týdne nasouvat nad střední Evropu, následně se bude velmi zvolna přesouvat k severovýchodu a mohutnět.

Takže bude týden bez srážek a nadprůměrně teplý. Pro další informace sledujte den po dni náš souhrnný Výhled na týden. Prognózy teploty vzduchu podle numerických modelů na další dny dopředu a další mapy sledujte například na stránce wetter3.de.