Babí léto na cestě

Babí léto je charakterizované situací stabilní tlakové výše s přílivem teplého vzduchu přicházející na konci září a začátkem října. Počasí u nás mu bude v dalších dnech odpovídat, i když přichází trochu opožděně. Po chladnějším přelomu září a října přichází teplejší počasí, které doplní také malá oblačnost na obloze. Většinou jasné až polojasné počasí, ráno místy s tvorbou mlh nebo i nízké oblačnosti. V noci chladnější a přes den i velmi teplé počasí. To jsou znaky babího léta u nás v podobě průběhu počasí během dne. A počasí v příštím týdnu bude těmto kritériím odpovídat.

Teploty se přiblíží letním 25°C

V příštím týdnu nás čeká stabilní slunečné a teplé počasí. Nyní v neděli ovlivní počasí u nás slábnoucí studená fronta a přeruší již nyní trvající slunečné počasí, kdy k nám zesiluje příliv teplého vzduchu od jihovýchodu. Naše území přechází tlaková výše zvaná „Ulf“. Počasí již tedy znaky babího léta má. Srážky přinese ojedinělé a slabé, projeví se jen přechodem pásu vysoké a střední, částečně pak nízké oblačnosti. Po jejím přechodu bude následovat tlaková výše zvaná „Viktor“, postupující z Atlantiku zvolna k východu právě přes střední Evropu. Tato přinese zmíněné ustálené počasí, které potrvá pravděpodobně celý týden. Také bude teplo a nedojde tedy k žádné změně, která by přinesla změnu v proudění a výměnu vzduchových hmot na našem území.

Očekávané nejvyšší teploty vzduchu v dalších dnech:

So 6.10.: 18 až 22°C

Ne 7.10.: 19 až 23°C

Po 8.10.: 17 až 21°C

Út 9.10.: 19 až 23°C, na Z kolem 16°C

St 10.10.: 20 až 24°C

Čt 11.10.: 18 až 22°C

Teplé počasí by podle současných předpokladů mělo pokračovat patrně do konce týdne, současně bude málo oblačnosti. I noci a rána budou teplejší, oproti minulým dnům kdy teploty klesaly na celém území pod 10°C a občas pod 5°C s přízemními mrazíky. Ty v dalších dnech čekat nelze.

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: