Babí léto na cestě

Hodnocení článku

Babí léto na cestě. Období je charakterizované situací stabilní tlakové výše s přílivem teplého vzduchu přicházející na konci září a začátkem října. Počasí u nás mu bude v dalších dnech odpovídat, i když přichází trochu opožděně. Po chladnějším přelomu září a října přichází teplejší počasí, které doplní také malá oblačnost na obloze. Většinou jasné až polojasné počasí, ráno místy s tvorbou mlh nebo i nízké oblačnosti. V noci chladnější a přes den i velmi teplé počasí. To jsou znaky babího léta u nás v podobě průběhu počasí během dne. A počasí v příštím týdnu bude těmto kritériím odpovídat.

Babí léto na cestě: teploty se přiblíží letním 25°C, ráno bude zima

V příštím týdnu nás čeká stabilní slunečné a teplé počasí. Nyní v neděli ovlivní počasí u nás slábnoucí studená fronta a přeruší již nyní trvající slunečné počasí, kdy k nám zesiluje příliv teplého vzduchu od jihovýchodu. Naše území přechází tlaková výše zvaná „Ulf“. Počasí již tedy znaky babího léta má. Srážky přinese ojedinělé a slabé, projeví se jen přechodem pásu vysoké a střední, částečně pak nízké oblačnosti. Po jejím přechodu bude následovat tlaková výše zvaná „Viktor“, postupující z Atlantiku zvolna k východu právě přes střední Evropu. Tato přinese zmíněné ustálené počasí, které potrvá pravděpodobně celý týden. Také bude teplo a nedojde tedy k žádné změně, která by přinesla změnu v proudění a výměnu vzduchových hmot na našem území.

Očekávané nejvyšší teploty vzduchu v dalších dnech:

So 6.10.: 18 až 22°C

Ne 7.10.: 19 až 23°C

Po 8.10.: 17 až 21°C

Út 9.10.: 19 až 23°C, na Z kolem 16°C

St 10.10.: 20 až 24°C

Čt 11.10.: 18 až 22°C

Teplé počasí by podle současných předpokladů mělo pokračovat patrně do konce týdne, současně bude málo oblačnosti. I noci a rána budou teplejší, oproti minulým dnům kdy teploty klesaly na celém území pod 10°C a občas pod 5°C s přízemními mrazíky. Ty v dalších dnech čekat nelze.

Sledujte předpověď numerických modelů a to zejména teploty vzduchu na nejbližší hodiny a dny.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal/a 1037 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality