PočasíPrognózy počasí

Víkend bude jarní

Hodnocení článku

Po chladných a více oblačných dnech nastává období s vyššími teplotami a s malou či případně žádnou oblačností. Počasí tak opět připomíná jaro a právě o víkendových dnech bude lákat k výletům do přírody a dalším venkovním aktivitám. Předpovědi slibovaly během neděle změnu a zhoršení počasí. V posledních dnech od tohoto začaly ovšem ustupovat. Jak to vypadá aktuálně? Víkend bude jarní.

Studená fronta na přelomu týdnů bude slabá: Víkend bude jarní

Dvacet stupňů jen chvíli. Významné noční mrazy do středy, na konci týdne jaro. Západ Slunce a vysoká oblačnost. Víkend bude jarní.

Víkendové počasí prakticky přechod studené fronty nepoznamená. Předpovědní modely se shodují na tom, že studená fronta nebude významná a přinese jen mírné projevy počasí a též ne nijak významné ochlazení. Přesto přejde a počasí změní, ale spíše až v neděli později odpoledne a hlavně večer.

Dnes lze čekat jasno či skoro jasno, jen zpočátku se může místy objevovat více vysoké nebo střední oblačnosti a ojediněle se ze setkat s mlhami. Nejvyšší teploty vystoupí na 15 až 20°C. Foukat bude pouze slabý vítr od východu až jihovýchodu přes den do 5m/s, v noci bude spíše klidno nebo vítr do 2m/s.

Zítra bude jasno až skoro jasno, ráno opět výjimečně mlhy. Odpoledne polojasno až oblačno, spíše ojediněle v Čechách a to později odpoledne a večer přeháňky nebo déšť. Pozdě večer budou srážky na Z/SZ přecházet na horách ve sněhové. Nejnižší teploty 7 ař 3°C a nejvyšší pravděpodobně 14 až 19°C, na Z/SZ spíše kolem 13-14°C, ale na J/JV může být i kolem 20°C. Podle chování větru též poznáme příchod změny, v noci a ráno bude klidno, postupně bude foukat slabý vítr od východu až jihovýchodu, následně od jihu a během odpoledne začne zesilovat, přičemž se změní na západní až severozápadní, večer až na severní. Rychlost větru se zvýší na 2-7m/s, v Čechách a večer i jinde s místními nárazy 15-20m/s. Srážky se objeví spíše v podobě ojedinělých přeháněk, hlavně na horách na západě, severozápadě a severu území a to později odpoledne a večer s úhrny spíše do 5mm.

Předpokládané teploty vzduchu v ČR dle regionálního modelu Aladin v neděli ve 14 hodin již letního času jsou na mapce. Na západě a severozápadě Čech se bude během odpoledne ochlazovat.

Výhled na další dny

Ochlazení bude za frontou znát, ale nepotrvá dlouho. Oproti víkendovým teplotám lze v pondělí čekat maxima do 13-14°C. Za frontou se bude ale rychle vyjasňovat a vrátí se tak slunečné počasí. Během týdne se opět oteplí, avšak zřejmě jen krátce. Stále budou teplá období střídána vpády studeného vzduchu, tím je duben též typický, zejména jeho první polovina. Některé vpády mohou být i významnější, proto je nutné počítat obecně s tuhými srážkami určitě od vyšších poloh, přechodně však i v polohách středních a nižších. I když v dohledné době to zatím vypadá na sněžení pouze od vyšších poloh.

Sledujte Předpověď teploty.