Převážně teplé počasí, více srážek na západě

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Převážně teplé počasí. Více srážek je možno očekávat na západě země.

Týden 1. až 7.4.2019

Stručně

Počasí bude i v prvních dubnových dnech pokračovat v teplejším spíše sušším rázu. Více srážek spadne vzhledem k postupu frontálních vln na západě a jihozápadě území. Jinde budou srážky zcela nevýznamné. Slabé ochlazení přijde pouze ke konci pracovního týdne. Předpovědi nejsou ale na konec týdne zatím příliš jisté.

Předpověď

V týdnu bude převládat počasí s malou oblačností, jen přechodně bude oblačno až zataženo a objeví se spíše slabé srážky. Významnější budou na jihozápadě a západě území. Ke konci týdne bude více oblačnosti a také krátce o něco chladněji.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 8 až 2°C, při vyjasnění místy přízemní mrazíky, při velké oblačnosti kolem 8°C.

Nejvyšší teploty 10 až 17°C, krátce 20°C a krátce naopak kolem 12°C.

Průměrné teploty 6 až 11°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 2 až 20mm, na JZ/Z až 25mm.

Shrnutí

Počasí bude podobné minulým týdnům s nízkými srážkami. Teploty by měly být navzdory původním předpovědím stabilnější, bez významných vpádů studeného vzduchu a budou odpovídat začátku dubna.

Období bude:

teplotně průměrné

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

Vliv tlakových výší budou střídat přechody studených front od západu, které budou při postupu přes střední Evropu spíše slábnout. Na konci týdne bude ovlivňovat počasí ve střední Evropě tlaková níže.

Více informace o průběhu počasí den po dni nabízíme na stránkách s prezentací modelových map. Vedle toho nabízíme souhrnný výhled průběhu počasí den po dni na stránce Výhled na týden. Pokud hledáte synoptické mapy s předpovědí příčin očekávaného průběhu počasí na další dny, doporučíme mapy na dwd.de. Jde o meteorologickou organizaci Německa, takže o kvalitní informace není nouze. Souhrnné mapy průměrných hodnot teploty a srážek, včetně odchylek od průměru na další týden najdete na stránce wxmaps.org.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal/a 1037 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality