Převážně teplé počasí, více srážek na západě

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 1. až 7.4.2019

Stručně

Počasí bude i v prvních dubnových dnech pokračovat v teplejším spíše sušším rázu. Více srážek spadne vzhledem k postupu frontálních vln na západě a jihozápadě území. Jinde budou srážky zcela nevýznamné. Slabé ochlazení přijde pouze ke konci pracovního týdne. Předpovědi nejsou ale na konec týdne zatím příliš jisté.

Předpověď

V týdnu bude převládat počasí s malou oblačností, jen přechodně bude oblačno až zataženo a objeví se spíše slabé srážky. Významnější budou na jihozápadě a západě území. Ke konci týdne bude více oblačnosti a také krátce o něco chladněji.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 8 až 2°C, při vyjasnění míst přízemní mrazíky, při velké oblačnosti kolem 8°C.

Nejvyšší teploty 10 až 17°C, krátce 20°C a krátce naopak kolem 12°C.

Průměrné teploty 6 až 11°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 2 až 20mm, na JZ/Z až 25mm.

Shrnutí

Počasí bude podobné minulým týdnům s nízkými srážkami. Teploty by měly být navzdory původním předpovědím stabilnější, bez významných vpádů studeného vzduchu a budou odpovídat začátku dubna.

Období bude:

teplotně průměrné

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

Vliv tlakových výší budou střídat přechody studených front od západu, které budou při postupu přes střední Evropu spíše slábnout. Na konci týdne bude ovlivňovat počasí ve střední Evropě tlaková níže.

Poslední články

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.