PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Vlhké počasí, během týdne mírné oteplení

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Vlhké počasí, během týdne mírné oteplení.

Týden 13. až 19.5.2019

Náš komentář

V příštích dnech se začne konečně doplňovat vláhový deficit, vydatněji zaprší na celém území. Studené proudění od severu skončí ve středu, žádné vysoké teploty nás na druhou stranu ale nečekají.

METEO AKTUALITY

Předpověď: Vlhké počasí a během týdne mírné oteplení

Počasí na 1. týden 2024. Kapky vody po trvalém dešti na větvi borovice. Vlhké počasí.

V dalším týdnu, kolem poloviny měsíce, je třeba čekat hodně oblačné počasí a časté srážky. Tyto budou během týdne místy i vydatnější. To je dobrá zpráva, neboť dojde k většímu zmírnění sucha v nižších polohách, které mělo na počátku jara dobré podmínky pro svůj rozvoj. Zpočátku týdne k nám bude pronikat od severu studený vzduch, na horách či přechodně od vyšších poloh budou srážky sněhové. Od čtvrtka se teploty zvýší a vrátí se více méně k průměru pro počátek druhé poloviny května. V maximech budou 20°C přesahovat ale spíše slabě a to na konci týdne. Hodně srážek spadne právě ve druhé polovině týdne.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 8 až 2°C, zejména v úterý při menší oblačnosti až 0°C a četné přízemní mrazíky, ve druhé polovině týdne 14 až 6°C s tendencí zvyšování.

Nejvyšší teploty 7 až 13°C, ve druhé polovině týdne 15 až 22°C.

Průměrné teploty 8 až 13°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 25 až 60mm, místy kolem 85mm.

Shrnutí

Srážkově chudé počasí, které před několika týdne převládalo, bude nyní kompenzováno vlhkým. Týden přinese hodně srážek. Totéž lze konstatovat o teplotách, tyto budou podnormální, během týdne se budou vracet k průměru.

Období bude:

teplotně podprůměrné,

srážkově nadprůměrné.

Synoptická situace

Zpočátku týdne bude na naše území zasahovat mohutná tlaková výše ze západní Evropy. Kolem poloviny týdne bude tato ustupovat k severozápadu. U Itálie se bude formovat tlaková níže, která bude určovat počasí v jihovýchodní a částečně střední Evropě, včetně našeho území, po většinu druhé poloviny týdne.

Lze čekat vlhké počasí, během týdne mírné oteplení. Další informace o vývoji počasí den po dni najdete na naší stránce Výhled na týden. Souhrnný přehled hodnot základních prvků s odchylkami od průměru najdete na stránce wxmaps.org.