Předpověď teplotyPrognózy počasí

Zítra ráno i nula, příští týden dvacet stupňů

Hodnocení článku

Zítra ráno i nula, příští týden dvacet stupňů. Teplé počasí se nechce vzdát a po krátkém ochlazení se vrátí. V nejbližší době očekáváme ale studené počasí po přechodu včerejší svižné studené fronty. Tato měla mírně letní prvky co do projevů počasí a přinesla do Čech i slabé podzimní bouřky. K tomu krátce prudké srážky. Oblaků po přechodu typické studené fronty ale velmi rychle ubývalo. Vyjasnění zahraje roli i v případě zítřejší noci, kdy se očekávají četné přízemní mrazíky. Teplé počasí se vrátí ale už o víkendu, maxima teploty příští týden modely předpokládají opět i na 20°C. Teplo potvrzují v posledních výstupech stále četněji.

Nejstudenější ráno zítra, v pátek přijde oblačnost

Zítra ráno i nula. Minima teploty na 20.10.2022.

Obr. 1 Zítra ráno i nula. Minima teploty vzduchu na 20.10.2022 s hodnotami 5 až 1°C nejčastěji, zdroj: wetter3.de

Za studenou frontou při vyjasnění a utišení větru teplota vzduchu klesne pod 5°C a při zemi očekáváme četný mráz. Takové lze čekat pouze zítřejší ráno, protože dojde jen zítra k celonočnímu vyjasnění. Nepočítaje vznik místních ranních mlh, které teplotu vzduchu tolik neovlivní. V pátek už očekáváme více oblačnosti, minimálně vysoké. Teplota vzduchu tedy neklesne tak nízko, avšak stále půjde o minima kolem 5-6°C nejčastěji. V dalších dnech se oteplí a to nejen v noci, vlivem velké oblačnosti a postupně opět východního proudění teplejšího vzduchu. Hodně oblačnosti čekáme ještě na přelomu týdnů, ale ani poté se studené noci nevrátí. Od východu až jihovýchodu k nám pronikne teplý vzduch a toto proudění zatím setrvá. I příští týden se tedy bude řadit podle modelů mezi teplotně nadprůměrné, což potvrzuje dlouhodobý odhad vývoje počasí.

Přes den se teplota vrátí nejen nad 15°C, o víkendu očekáváme maxima teploty nejčastěji kolem 17°C. Ale v novém týdnu modely nevylučují teplotu kolem 20°C, stále více potvrzují tuto variantu vývoje teploty, která má navíc soulad s dlouhodobou předpovědí. Zásadnější ochlazení se tedy zatím určitě nechystá. Teplotně průměrné počasí nás čeká výhledově též na konci října, kdy samozřejmě co do hodnot teploty budeme o nějaké ty stupně níže.

Výhled maxim teploty vzduchu v dalších dnech:

Čt 20.10.: 12 až 16°C

Pá 21.10.: 10 až 14°C

So 22. a Ne 23.10.: 15 až 19°C

Od pondělí očekáváme maxima od 15 do 20°C nejčastěji. V noci minima teploty klesnou zítra na 5 až 1°C s četným přízemním mrazem. V pátek na 8 až 4°C vlivem oblačnosti bez přízemního mrazu a další noci čekáme již vyšší teplotu a to kolem 9-10°C nejčastěji.