Během týdne bude opět přes 30°C

Hodnocení článku

Během týdne bude opět přes 30°C a opět krátce. Tropické počasí se po několikadenní pauze opět vrátí, jak avizovala předpověď už v minulém týdnu. Poslední dny byly po dlouhé době více oblačné a místy spadly vydatnější srážky. V dalších dnech tohoto týdne nás ale čeká významné oteplení a více slunečního svitu. Půjde ale o velmi krátké horké období, do víkendu toto počasí totiž nevydrží a následovat ho bude další ochlazení. Tak vysokých hodnot jako v minulém týdnu teplota ale nedosáhne. Přeci jen nepůjde tedy o tak extrémní vlnu horka. A zcela suché počasí už také nebude.

 Tropické počasí hlavně v pátek

Vrcholit bude příliv teplého vzduchu na naše území v závěru pracovní části týdne, takže teplota dosáhne či mírně přesáhne tropických 30°C zejména v pátek. Poté můžeme čekat opět ochlazení na letní počasí. Srážky spadnou opět spíše lokálně v podobě přeháněk a bouřek, jak stále bývá v tomto období při této teplotě vzduchu zvykem. Do středy můžeme čekat teplotu vystupující do letních 25°C. Oproti dnešku a uplynulému víkendu nás tedy čeká příjemné oteplení. Toto počasí se vrátí opět o nadcházejícím víkendu. Příliš tedy ke koupání dlouho vybízet nebude.

Během týdne bude opět přes 30°C. Maxima teploty na 26.8.2022.

Obr. 1 Maxima teploty na pátek 26.8.2022 podle modelu GFS, zdroj: wetter3.de

Očekávaný vývoj maximální teploty vzduchu v dalších dnech týdne:

Út 23.8.: 16 až 20°C, při slunečním svitu 23°C

St 24.8.: 23 až 27°C

Čt 25.8.: 27 až 31°C

Pá 26.8.: 29 až 33°C

So 27.8.: 29 až 33°C

Ne 28.8.: 28 až 32°C

TIP: Sledujte modelovou předpověď teploty vzduchu na naší stránce Předpověď teploty a navíce dní pak na stránce Výhled teploty.

Kolik ještě horkých vln?

Možná se Vám zdá být horké počasí letos nekonečné. Horkých vln máme určitě více než v nejbližších uplynulých letech. Ale určitě netrvají tak dlouho a nejsou tak intenzivní jako v roce 2015 nebo i v roce 2018. Tehdy extrémně dlouhé horké počasí spojené s absencí srážek vedlo k výskytu extrémního sucha. Ochlazení po současné horké vlně se předpokládá během úterý dalšího týdne. Zda se tropické vrátí opět vrátí samozřejmě nyní s přesností říci nelze. Ale určitě musíme počítat s tím, že i první polovina září přináší horké počasí. Jen by už netrvají tyto horké vlny tak dlouho a ani nebývají tak intenzivní. Jak se počasí vyvine v letošním roce, na to si přeci jen musíme ještě počkat.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal 1072 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality