Předpověď teplotyPrognózy počasí

Během týdne bude opět přes 30°C

Hodnocení článku

Během týdne bude opět přes 30°C a opět krátce. Tropické počasí se po několikadenní pauze opět vrátí, jak avizovala předpověď už v minulém týdnu. Poslední dny byly po dlouhé době více oblačné a místy spadly vydatnější srážky. V dalších dnech tohoto týdne nás ale čeká významné oteplení a více slunečního svitu. Půjde ale o velmi krátké horké období, do víkendu toto počasí totiž nevydrží a následovat ho bude další ochlazení. Tak vysokých hodnot jako v minulém týdnu teplota ale nedosáhne. Přeci jen nepůjde tedy o tak extrémní vlnu horka. A zcela suché počasí už také nebude.

 Tropické počasí hlavně v pátek

Vrcholit bude příliv teplého vzduchu na naše území v závěru pracovní části týdne, takže teplota dosáhne či mírně přesáhne tropických 30°C zejména v pátek. Poté můžeme čekat opět ochlazení na letní počasí. Srážky spadnou opět spíše lokálně v podobě přeháněk a bouřek, jak stále bývá v tomto období při této teplotě vzduchu zvykem. Do středy můžeme čekat teplotu vystupující do letních 25°C. Oproti dnešku a uplynulému víkendu nás tedy čeká příjemné oteplení. Toto počasí se vrátí opět o nadcházejícím víkendu. Příliš tedy ke koupání dlouho vybízet nebude.

Během týdne bude opět přes 30°C. Maxima teploty na 26.8.2022.

Obr. 1 Maxima teploty na pátek 26.8.2022 podle modelu GFS, zdroj: wetter3.de

Očekávaný vývoj maximální teploty vzduchu v dalších dnech týdne:

Út 23.8.: 16 až 20°C, při slunečním svitu 23°C

St 24.8.: 23 až 27°C

Čt 25.8.: 27 až 31°C

Pá 26.8.: 29 až 33°C

So 27.8.: 29 až 33°C

Ne 28.8.: 28 až 32°C

TIP: Sledujte modelovou předpověď teploty vzduchu na naší stránce Předpověď teploty a navíce dní pak na stránce Výhled teploty.

Kolik ještě horkých vln?

Možná se Vám zdá být horké počasí letos nekonečné. Horkých vln máme určitě více než v nejbližších uplynulých letech. Ale určitě netrvají tak dlouho a nejsou tak intenzivní jako v roce 2015 nebo i v roce 2018. Tehdy extrémně dlouhé horké počasí spojené s absencí srážek vedlo k výskytu extrémního sucha. Ochlazení po současné horké vlně se předpokládá během úterý dalšího týdne. Zda se tropické vrátí opět vrátí samozřejmě nyní s přesností říci nelze. Ale určitě musíme počítat s tím, že i první polovina září přináší horké počasí. Jen by už netrvají tyto horké vlny tak dlouho a ani nebývají tak intenzivní. Jak se počasí vyvine v letošním roce, na to si přeci jen musíme ještě počkat.