Během týdne okusíme krátce i léto

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Během týdne okusíme krátce i léto.

Týden 9. až 15.9.2019

Náš komentář

Hlavní srážky týdne spadnou opět na jeho počátku, někde mohou být i vydatnější. Přispějí ke zmírnění sucha. Teplo v týdnu bude ale spíše krátce a to na konci jeho pracovní části. Vzhledem k období je realistické brzké a i významnější ochlazení, s nímž se vrátí též studené noci.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Počátek a i konec týdne budou více oblačné a také chladnější. V pondělí spadne v ČR nejvíce srážek z celého týdne, deštivo bude zpočátku na většině území, vydatnější srážky čekají východ a severovýchod země a také částečně západ. Během týdne se obloha přechodně i zcela vyjasní, počítat musíme s typickými zářijovými ranními mlhami. Bude se oteplovat a krátce lze čekat teploty i kolem letních 25°C. Další ochlazení přijde na víkend, srážek na frontě patrně ale příliš nebude.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 13 až 7°C, krátce kolem 12-13°C a při vyjasnění naopak až 4°C

Nejvyšší teploty 13 až 19°C, během týdne krátce 21 až 27°C

Průměrné teploty 10 až 14°C, ojediněle 16°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 10 až 50mm (v ČR větší rozdíly srážek, nejvíce na Z a SV/V)

Shrnutí

Týden přinese nerovnoměrně rozložené srážky, ale tyto budou celkově více méně průměrné. Teploty zaznamenají také větší změny, celkově budou zcela odpovídat normálu před polovinou září.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově podprůměrné.

Přes naše území přejde zvlněné frontální rozhraní k východu. Od západu se rozšíří na naše území tlaková výše, která ovlivní počasí i u nás. Přejde přes střední Evropu k východu, po její zadní straně k nám bude pronikat teplý vzduch. Jeho příliv vyvrcholí na naše území zřejmě v pátek. Poté přejde naše území studená fronta. Ale čeká nás před tím krátce i léto.

Další informace najdete na stránce Výhled na týden, modelové mapy jsou k dispozici například na serveru wetterzentrale.de.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.