Červenec začne chladnějším počasím, srážek bude stále málo

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Červenec začne chladnějším počasím.

Týden 1. až 7.7.2019

Náš komentář

Začátek července, vyjma prvního dne, bude přeci jen nakonec chladnější podobně jako loni. Sucho bude ale pokračovat, srážky lze čekat jen velmi krátce a prudké, hydrologicky po horkém a suchém počasí zcela nevýznamné.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Po horkých týdnech se konečně dočkáme úlevy. Ještě v pondělí, na první červencový den, je třeba čekat velmi vysoké teploty. Následovat budou jediné hlavní srážky týdne ve formě bouřek, místy i dosti silných. Sluníčka bude v týdnu ale opět spíše více a srážek tedy méně. Sucho tedy bude pokračovat a stále se mírně prohlubovat. Vysoké teploty se v týdnu už ale nevrátí.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 20 až 16°C v pondělí, poté 13 až 6°C.

Nejvyšší teploty 31 až 38°C v pondělí, poté 23 až 29°C a krátce 20 až 25°C.

Průměrné teploty 14 až 18°C, ojediněle 20°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 2 až 15mm, na SV/V lokálně 35mm.

Shrnutí

Teploty budou v týdnu odpovídat normálu pro začátek července, srážek bude málo a budou shrnuty do epizody při přechodu fronty na počátku týdne. Budou výhradně konvekčního charakteru a v ČR rozdílné.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

V pondělí vyvrcholí na naše území příliv teplého vzduchu od jihu. Přes ČR následně přejde studená fronta, která se bude nad východní části území vlnit. V polovině týdne se rozšíří od západu nad centrální Evropou další tlaková výše. Pronikat k nám bude v prvních dnech studenější vzduch.

Další aktualizované informace o očekávaném počasí najdete na stránce Výhled na týden. Mapy výstupů numerických modelů pak na mnoha serverech. Doporučíme například stránku weatheronline.cz  výběrem mnoha modelů a také velkého množství předpovídaných prvků, vedle základních. Souhrnný přehled dalšího týdne s odchylkami základních prvků je k dispozici na stránce wxmaps.org.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1105 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality