Červenec začne chladnějším počasím, srážek bude stále málo

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 1. až 7.7.2019

Náš komentář

Začátek července, vyjma prvního dne, bude přeci jen nakonec chladnější podobně jako loni. Sucho bude ale pokračovat, srážky lze čekat jen velmi krátce a prudké, hydrologicky po horkém a suchém počasí zcela nevýznamné.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Po horkých týdnech se konečně dočkáme úlevy. Ještě v pondělí, na první červencový den, je třeba čekat velmi vysoké teploty. Následovat budou jediné hlavní srážky týdne ve formě bouřek, místy i dosti silných. Sluníčka bude v týdnu ale opět spíše více a srážek tedy méně. Sucho tedy bude pokračovat a stále se mírně prohlubovat. Vysoké teploty se v týdnu už ale nevrátí.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 20 až 16°C v pondělí, poté 13 až 6°C.

Nejvyšší teploty 31 až 38°C v pondělí, poté 23 až 29°C a krátce 20 až 25°C.

Průměrné teploty 14 až 18°C, ojediněle 20°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 2 až 15mm, na SV/V lokálně 35mm.

Shrnutí

Teploty budou v týdnu odpovídat normálu pro začátek července, srážek bude málo a budou shrnuty do epizody při přechodu fronty na počátku týdne. Budou výhradně konvekčního charakteru a v ČR rozdílné.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

V pondělí vyvrcholí na naše území příliv teplého vzduchu od jihu. Přes ČR následně přejde studená fronta, která se bude nad východní části území vlnit. V polovině týdne se rozšíří od západu nad centrální Evropou další tlaková výše. Pronikat k nám bude v prvních dnech studenější vzduch.

Poslední články

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.