Chladnější počasí typické pro září, hlavní srážky na počátku týdne

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 2. až 8.9.2019

Náš komentář

Horko je pryč, ale v počasí neříkejme nikdy nic definitivně. Nový týden bude chladnější, více srážek lze čekat jen zpočátku. Nižší teploty přispějí ke zmírnění sucha, ale srážkový deficit se zatím nijak moc nesníží.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Ochlazení bude oproti minulému týdnu citelné, ale takovéto teploty které lze čekat v tomto týdnu jsou pro září přeci jen typické. Srážek bude nejvíce v oblasti studené fronty zpočátku týdne, během týdne budou spíše místní. Noční teploty budou také o poznání nižší, při vyjasnění klesnou hlouběji pod 10°C. Lokálně lze čekat ranní mlhy a setkávat se budeme s četnými a silnými rosami.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 19 až 13°C na východě a jinde kolem 14°C v pondělí, jinak 12 až 7°C a při celonočním vyjasnění až 4°C.

Nejvyšší teploty 16 až 23°C, krátce 25°C.

Průměrné teploty 9 až 14°C, ojediněle 16°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 15-40mm, na SV/V až 55mm.

Shrnutí

Týden bude teplotně zcela odlišný pod posledního srpnového, srážek bude ale stále spíše méně.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Po přechodu výrazné studené fronty se nad střední Evropu rozšíří postupně tlaková výše. Pronikat k nám bude chladný vzduch. Další slabší studená fronta přejde naše území po polovině týdne a bude střídána vlivem dalšího výběžku tlakové výše od jihozápadu.

Poslední články

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.