PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Chladnější počasí typické pro září, hlavní srážky na počátku týdne

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. horké počasí skončí. Bude chladnější počasí typické pro září, hlavní srážky na počátku týdne.

Týden 2. až 8.9.2019

Náš komentář

Horko je pryč, ale v počasí neříkejme nikdy nic definitivně. Nový týden bude chladnější, více srážek lze čekat jen zpočátku. Nižší teploty přispějí ke zmírnění sucha, ale srážkový deficit se zatím nijak moc nesníží.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Ochlazení bude oproti minulému týdnu citelné, ale takovéto teploty které lze čekat v tomto týdnu jsou pro září přeci jen typické. Srážek bude nejvíce v oblasti studené fronty zpočátku týdne, během týdne budou spíše místní. Noční teploty budou také o poznání nižší, při vyjasnění klesnou hlouběji pod 10°C. Lokálně lze čekat ranní mlhy a setkávat se budeme s četnými a silnými rosami.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 19 až 13°C na východě a jinde kolem 14°C v pondělí, jinak 12 až 7°C a při celonočním vyjasnění až 4°C.

Nejvyšší teploty 16 až 23°C, krátce 25°C.

Průměrné teploty 9 až 14°C, ojediněle 16°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 15-40mm, na SV/V až 55mm.

Shrnutí

Týden bude teplotně zcela odlišný pod posledního srpnového, srážek bude ale stále spíše méně.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Po přechodu výrazné studené fronty se nad střední Evropu rozšíří postupně tlaková výše. Pronikat k nám bude chladný vzduch. Další slabší studená fronta přejde naše území po polovině týdne a bude střídána vlivem dalšího výběžku tlakové výše od jihozápadu.

Počátek týdne bude vlhčí, lze čekat hlavní srážky na počátku týdne. Poté by mělo srážek postupně ubývat. Další informace o průběhu počasí den po dni poskytujeme v rámci grafického výhledu na týden se stručným komentářem. Další mapy předpovědí numerických modelů najdete například na stránce serveru weatheronline.cz, kde je k dispozici na výběr mnoho předpovědních modelů.