PočasíPrognózy počasí

Víkend bude slunečný a horký, neděli částečně poznamená změna

Hodnocení článku

Víkend bude slunečný. A opět lze čekat pořádné horko. Tam, kde se včera nevyskytla bouřka si mohou klást zcela oprávněně otázku “ona přešla studená fronta“? Tato se včera projevila totiž někde pouze krátkodobými nárazy větru. Nyní je počasí opět pod vlivem tlakové výše a od jihovýchodu k nám proniká teplý vzduch. Jeho příliv bude vrcholit o víkendu. Na koupání lze počasí doporučit, v sobotu bude počasí slunné na celém území po celý den bez jakékoli změny.

Víkend bude slunečný a horký. Krátce vysoké teploty, v neděli první bouřky a i silné

Přelom července a srpna bude suchý. Horké počasí a sucho u řeky. Víkend bude slunečný a horký.

I když toto tvrzení vidíte či slyšíte z médií opravdu od minulého víkendu a to po celý tento týden, tak na přelomu týdnů už skutečně znatelná změna počasí přijde. Výrazně se se s novým týdnem ochladí a díky větší změně teplot budou i ostatní projevy při přechodu studené fronty výraznější a plošnější, včetně srážek.

V sobotu bude většinou slunečno, jen krátce přes den polojasno. Teploty budou klesat v noci a ráno na 19 až 15°C, odpoledne vystoupí na 28 až 32°C. Očekávat lze tedy ojediněle i vysoké teploty. Výjimečně bude totiž i tepleji.

V neděli bude jasno až skoro jasno, odpoledne ale na západě, večer i jinde v Čechách převážně oblačno a místy přeháňky, bouřky, místy i intenzivní prudkými srážkami nebo též dalšími nebezpečnými doprovodnými jevy. Zejména na JZ/Z bude nedělní počasí už poznamenané změnou a tedy studenou frontou. Nicméně víkend bude slunečný. Tam bude chladněji, maxima kolem 27°C, jinde lze čekat maxima 26 až 31°C, na JV území pravděpodobně až 33°C. Bouřky a tedy i srážky budou zatím lokální. Plošněji zaprší během pondělí a noci na úterý.

Předpověď parametrů pro bouřkovou činnost doporučujeme sledovat na stránce podogynka.pl. Tam je k dispozici nabídka všech veličin, které jsou důležité pro vznik a rozvoj či intenzitu konvekční činnosti čili bouřek.