Do pátku převážně bez srážek a horko, poté ochlazení

Stručně

Velmi teplé počasí potrvá do pátku, kdy se v ČR kromě západě a jihozápadu neobjeví žádné srážky. Přechodně více srážek přijde v závěru týdne. Na tom, kolik kde na frontě naprší, se modely zatím ale neshodnou. Stejně tak na tom, jak rychle se bude v ČR ochlazovat. To proto ponechme ještě s otazníkem.

Předpověď

První minimálně čtyři dny týdne budou na území ČR ve znamení pokračujícího slunečného a horkého počasí. Sucho se bude tedy prohlubovat. V úplném závěru týdne se budou na území ČR, zejména na JZ/Z, tvořit lokální přeháňky či bouřky. Více srážek přijde o víkendu s příchodem významnější studené fronty. Přeháňky a bouřky, postupně pak déšť se přechodně objeví na celé území. Zvyšující se riziko vzniku požárů ve volné krajině, nabude nejvyšších hodnot ve čtvrtek. Na konci týdne bude zmírněno.

Nejnižší teploty budou klesat v pracovním týdnu na 21 až 15°C, na konci týdne se budou od západu snižovat na 17 až 12°C v Čechách na 14 až 9°C.

Nejvyšší teploty očekáváme do pátku mezi 27 až 33°C nejčastěji, ojediněle v nejteplejších oblastech republiky i vyšší. Na konci týdne klesnou na 20 až 26°C, na východě bude pravděpodobně zpočátku ještě o něco tepleji.

Shrnutí

Týden přinese pokračující teplotně nadprůměrné počasí, v jeho závěru se teploty zmírní a vrátí se chladnější noci. Ochlazování bude patrně pozvolné a zpočátku bude východ naše území mít ještě vyšší teploty. Srážek přibude, avšak spíše půjde opět o lokální srážky, zpočátku konvekční.

Průměrné teploty očekáváme od 14 do 20°C, ojediněle 22°C. Naprší 8 až 20mm, lokálně 40mm.

Období týdne 20. až 26.8.2018 bude:

Teplotně mírně nadprůměrné a srážkově slabě podprůměrné

Synoptické příčiny

Do střední Evropy bude po většinu pracovního týdne zasahovat od jihozápadu až západu výběžek tlakové výše. Pronikat k nám bude teplý vzduch. Během týdne se bude přes střední Evropu přesouvat k východu tlaková výše. Ke konci pracovní části týdne bude na naše území vrcholit příliv teplého vzduchu, který bude následně ukončen přechodem studené fronty, která se bude při přesunu přes naše území vlnit.


Od 19.8.2018 budou na tomto webu vycházet v příspěvcích tyto týdenní přehledy počasí každou neděli po poledni a to v sekcích Předpověď počasí a Týdenní výhledy.

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: