Do středy velmi studené počasí, poté mírné oteplení

()

Stručně

Poslední zářijový týden bude už chladnější, zejména počátek týdne přinese podprůměrné teploty. Očekávají se první a poměrně četné přízemní mrazíky. Mírné oteplení a také převážně méně oblačnosti nás čeká po polovině týdne. Vzhledem k období a teplotám je nutné čekat, že se budou tvořit ranní a dopolední mlhy či nízká oblačnost. Takže lze čekat do středy velmi studené počasí, poté mírné oteplení. Ráno budou vznikat pro toto období typické ranní mlhy. Ty se budou ale poměrně brzy rozpouštět.

Předpověď

Počátek týdne bude více oblačný s přeháňkami ve studeném severozápadním proudění. Tyto budou na horách sněhové. Během týdne dojde k ubývání oblačnosti s tvorbou ranních místních mlh a nízké oblačnosti. Tyto se během dopoledne rozpustí. Méně oblačnosti bez srážek bude i ve zbytku týdne. Po polovině týdne se mírně oteplí.

TEPLOTY

MIN Nejnižší teploty 12 až 6°C, přechodně kolem poloviny týdne 6 až 0°C s přízemními mrazíky.

MAX Nejvyšší teploty 9 až 15°C, během týdne většinou 15 až 20°C a přechodně až 23°C.

PRUM Průměrné teploty 8 až 14°C.

SRÁŽKY

Celkové srážky 8 až 25mm, na horách lokálně 35mm.

Shrnutí

Teploty se oproti minulým týdnům razantně sníží a budou odpovídat konci září, srážek bude také více než v minulých dvou týdnech.

Období bude teplotně průměrné, srážkově průměrné.

Synoptická situace

Zpočátku se bude naše území nacházet v čerstvém a vlhkém studeném severozápadním proudění po přechodu tlakové níže přes Německo. Během první poloviny týdne se začne přes centrální Evropu přesouvat poměrně mohutná oblast vysokého tlaku vzduchu. Ve druhé polovině týdne k nám pronikne teplejší vzduch.

Bude do středy velmi studené počasí, následně by se mělo mírně oteplit. Zpočátku týdne je nutné počítat s přízemními mrazíky, které jsou v tomto období již typičtější. Souhrnnou prognózu v podobě grafického přehledu počasí na týden den po dni nabízíme na stránce Výhled na týden. Modelové mapy je možné sledovat například na stránce wxcharts.com.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.