Do středy velmi studené počasí, poté mírné oteplení

Stručně

Poslední zářijový týden bude už chladnější, zejména počátek týdne přinese podprůměrné teploty. Očekávají se první a poměrně četné přízemní mrazíky. Mírné oteplení a také převážně méně oblačnosti nás čeká po polovině týdne. Vzhledem k období a teplotám je nutné čekat, že se budou tvořit ranní a dopolední mlhy či nízká oblačnost.

Předpověď

Počátek týdne bude více oblačný s přeháňkami ve studeném severozápadním proudění. Tyto budou na horách sněhové. Během týdne dojde k ubývání oblačnosti s tvorbou ranních místních mlh a nízké oblačnosti. Tyto se během dopoledne rozpustí. Méně oblačnosti bez srážek bude i ve zbytku týdne. Po polovině týdne se mírně oteplí.

TEPLOTY

MIN Nejnižší teploty 12 až 6°C, přechodně kolem poloviny týdne 6 až 0°C s přízemními mrazíky.

MAX Nejvyšší teploty 9 až 15°C, během týdne většinou 15 až 20°C a přechodně až 23°C.

PRUM Průměrné teploty 8 až 14°C.

SRÁŽKY

Celkové srážky 8 až 25mm, na horách lokálně 35mm.

Shrnutí

Teploty se oproti minulým týdnům razantně sníží a budou odpovídat konci září, srážek bude také více než v minulých dvou týdnech.

Období bude teplotně průměrné, srážkově průměrné.

Synoptická situace

Zpočátku se bude naše území nacházet v čerstvém a vlhkém studeném severozápadním proudění po přechodu tlakové níže přes Německo. Během první poloviny týdne se začne přes centrální Evropu přesouvat poměrně mohutná oblast vysokého tlaku vzduchu. Ve druhé polovině týdne k nám pronikne teplejší vzduch.

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: