Hodně sluníčka a tepla, na konci týdne citelné ochlazení

()

Stručně

Sucho se prohloubí v ČR i v dalším zářijovém týdnu, který bude většinou také velmi teplý. Na víkend ovšem přijde citelné ochlazení. Minimum oblačnosti je možno čekat v centru tlakové výše do poloviny týdne. Čekat lze hodně sluníčka a tepla.

Předpověď

Další zářijový týden bude pokračovat v nadprůměrně teplém a také suchém počasí. Nad naším územím bude často jasno až maximálně malá nevýznamná a také ne rozsáhlá oblačnost. Ráno budou místy vznikat vlivem intenzivního radiačního ochlazování mlhy nebo také nízká oblačnost, které jsou pro toto období již typické. Více oblačnosti nás čeká ke konci týdne, kdy se objeví také jediné srážky za celý týden. Srážky lze čekat hlavně v pátek a zpočátku soboty. Poté by mělo být počasí také spíše oblačné a hlavně dojde k významnějšímu sestupu teplot.

Teploty a srážky

Nejnižší teploty budou klesat počátku týdne na 14 až 8°C, během týdne v teplém vzduchu na 16 až 11°C, o víkendu pak zejména při vyjasnění pod 10°C, celkově na 13 až 5°C.

Nejvyšší teploty očekáváme v rozmezí 22 až 28°C, kolem poloviny týdne krátce až do 30°C. V závěru týdne klesnou na 14 až 19°C, na JV zpočátku až 24°C.

Průměrné teploty budou v rozmezí 14 až 18°C, celkové srážky v intervalu 2 až 15mm, ojediněle 20mm.

Shrnutí

Nadcházející týden bude vlivem velmi teplé pracovní části teplotně nadprůměrný, po většinu týdne se také nebudou vyskytovat žádné srážky. Narůstat tak bude srážkový deficit na našem území a prohloubí se sucho, zejména v oblastech, kde v posledních týdnech spadlo minimum srážek.

Týden 17. až 23.9.2018 bude: Teplotně nadprůměrný, srážkově mírně podprůměrný.

Synoptická situace

Přes naše území se bude zvolna k východu přesouvat tlaková výše. Na naše území bude pronikat teplý vzduch od jihovýchodu. Během pátku se anticyklona odsune dále do východní Evropy a od západu přejde naše území studená fronta. Tato ukončí příliv teplého vzduchu na naše území a ve studeném vzduchu se od západu až jihozápadu pravděpodobně rozšíří do střední Evropy výběžek další tlakové výše.

Mapy numerických modelů najdete například na stránce pivotalweather.com. Náš souhrnný výhled na týden na stejnojmenné stránce.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.