PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Hodně srážek v první polovině týdne, poté přechodné ochlazení

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Bude hodně srážek v první polovině týdne.

Týden 19. až 25.8.2019

Náš komentář

Hodně srážek spadne v oblasti studené fronty v prvních dnech týdne hlavně v Čechách, ke konci týdne se naopak vrátí letní až tropické počasí. Pokud vyhlížíte počasí vhodné pro houbaření bude hlavně v pracovní části týdne, pokud počasí na koupání či slunění, bude hlavně o víkendu.

METEO AKTUALITY

Předpověď: Hodně srážek v první polovině týdne

Povodeň 1501. Počasí na 46. týden 2023. Vydatný déšť pohledem proti stromu. Hodně srážek v první polovině týdne.

První polovina týdne přinese často hodně oblačné počasí a vyskytovat se budou také časté srážky. Tyto mohou být místy i vydatnější. Zatímco v Čechách lze čekat častěji i trvalejší déšť, na východě území půjde především o lokální bouřky či přeháňky. Během týdne budou srážky méně časté a častěji lze čekat polojasnou až jasnou oblohu. Při vyjasnění, hlavně po srážkách, se budou v noci tvořit místní mlhy, které se ovšem většinou brzo ráno rozpustí.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 19 až 12°C, uprostřed týdne v chladném vzduchu při malé oblačnosti 13 až 8°C.

Nejvyšší teploty 22 až 28°C, zpočátku týdne na JV/V a na konci týdne i jinde 26 až 31°C, kolem poloviny týdne přechodně 18 až 25°C.

Průměrné teploty 14 až 19°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 15 až 50mm a ojediněle kolem 60mm, na Moravě a ve Slezsku 5 až 20mm.

Shrnutí

Srážky nebudou v týdnu příliš rovnoměrně rozloženy a to neplatí ani o území ČR. Zde budou velmi nerovnoměrné, celkově lze čekat v týdnu na našem území vyrovnané srážky. Teploty by měly být spíše vyšší než by ke konci srpna měly být.

Období bude:

teplotně nadprůměrné,

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Přes ČR přejde na počátku týdne studená fronta, která se zde bude vlnit. Oddělovat bude teplý vzduch na jihovýchodě od studenějšího na západě a severozápadě. Po přechodu rozhraní se do centrální Evropy rozšíří výběžek tlakové výše. Ke konci týdne se vrátí příliv teplého vzduchu z jižních směrů.

Sledujte náš Výhled na týden nebo modelové mapy, které najdete například na stránce wetterzentrale.de.