Předpověď teplotyPrognózy počasí

Horké počasí i nadále

Hodnocení článku

Čeká nás horké počasí i nadále s krátkými pauzami. Teplota vzduchu vystoupila v týdnu opět míst nad 35°C a podobné hodnoty teploty můžeme čekat i v příštím týdne. Dnes se od západu v souvislosti se studenou frontou ochlazuje. Avšak nikoli na dlouho, maxima teploty i přesáhnou 35°C opět v pondělí. Poté nás čeká další zmírnění horka, avšak příliv velmi teplého vzduchu se brzy po přechodu další studené fronty opět vrátí. Takže i do dalších dnů to vypadá, že převáží horké počasí i nadále, krátce půjde i o extrémní teplotu. Jak na tom bude zbytek Evropy, zejména jihozápadní a západní?

Španělsko opět okusí teplotu přes 40°C, horké počasí i nadále

Horké počasí i nadále. Maxima teploty v Evropě na 26.7.2022.

Obr. 1 Maxima teploty vzduchu na 26.7.2022 v Evropě, zdroj: meteociel.fr

Na přelomu týdnů se stále bude udržovat v Evropě četně horký vzduch. Teplota vystoupí na extrémní hodnoty v jihozápadní Evropě, daleko do takových nebude ani v Evropě střední. Ve Španělsku teplota přesáhne v pondělí 40°C. V Británii už ale bude co do tropů klid a počasí tam bude spíše takové, jaké ho tam známe a znají hlavně místní. Teplota vzduchu dosáhne letní hodnoty jen na východě ostrovů, na západě se očekává 15 až 20°C. A chladnější vzduch se následně dostane do Evropy centrální.

Zatímco v úterý se ve střední Evropě ochladí na letní hodnoty, extrémní teplota zůstane stále ve Španělsku s maximy místy i kolem 40°C. Horký vzduch se přesune do východní Evropy a částečně do východní části střední Evropy. Oblasti s horkým vzduchem vidíme na obrázku 1, předpovědi teplotního pole na úterý 26.7.2022. Podobné rozložení teploty se očekává i v dalších dnech týdne s tím, že v centru Evropy se začne opět oteplovat i na tropické hodnoty a těch teplota dosáhne právě ve čtvrtek a v pátek. Nejvíce horký vzduch se bude stále udržovat ve východní části Evropy, částečně zasáhne do východní části centrální Evropy.

Evropa se zatím tedy horkého počasí nezbaví. U nás občasné přechody studených front horké počasí zmírní. Stále ovšem půjde o teplotu blízkou tropickým hodnotám. Krátce se teplota dostane i více nad tropických 30°C a to hned v pondělí a poté zřejmě v pátek. Teplota dosáhne místy 35°C.