Předpověď srážekPředpověď teplotyPrognózy počasí

Horko a lokální bouřky

Hodnocení článku

Horko a lokální bouřky, takové počasí nás čeká v dalších sedmi dnech. Pokud máte takové počasí rádi, určitě Vás předpověď potěší. Obzvláště, pokud jste se rozhodli čerpat dovolenou až v tomto období. Příští týden bude tedy pro Vás tou správnou volbou pro dovolenou u nás. Teplota vzduchu se očekává stabilně v maximech kolem 30°C a minima teploty klesnou sotva pod 20°C, v některých dnech na některých místech zůstanou na 20°C. Zcela slunné počasí od rána do večera ovšem nečekejte. Pronikne k nám vlhčí vzduchu, proto se čeká tvorba kupovité oblačnosti se vznikem lokálních přeháněk a bouřek. Počasí tak bude mít typicky letní středoevropský ráz. Na druhou stranu nutno říci, že teplota vzduchu nepůjde vyloženě do extrému. Kdy čekat četnější bouřky? A kdy by se mělo ochladit?

Horko a lokální bouřky. Interpretace předpovědi bouřek. Tropy do čtvrtka a poté zaprší? Bouřková činnost v pozadí nad Krkonošemi pohledem z Jičínska.

Horko a lokální bouřky vydrží celý příští týden

V nejbližších dnech ochlazení nečekejme, počasí zůstane celkem stabilní. Očekávat můžeme současně typicky letní chod oblačnosti a srážek. Většinou vznikne lokální konvekce v odpoledních a večerních hodinách. Na frontách se může objevit ale i v noci. Zvlněná studená fronta určí v brázdě nízkého tlaku vzduchu počasí ve střední Evropě již nyní na přelomu týdnů. První lokální bouřky se odehrají zítra během odpoledne. Ochlazení se ale neuplatní, stále k nám bude pronikat teplý vzduch. V tomto teplém až velmi teplém vzduchu čekejme vznik lokálních bouřek. A to v průběhu celého týdne, nejčastěji na počátku týdne a poté opět po jeho polovině.

Nejvyšší teplota vzduchu v dalších dnech:

Ne 13.8.: 27 až 31°C

Po 14.8.: 29 až 33°C

Út 15.8.: 28 až 32°C

St 16.8.: 30 až 34°C

Čt 17.8.: 29 až 33°C

Pá 18.8.: 27 až 31°C

So 19.8.: 28 až 32°C

TIP: Sledujte u nás modelový Výhled teploty na dalších několik dnů až týden a souhrn období.

Počasí tak nelze čekat zcela bezoblačné a suché, k tomu podmínky nevzniknou. horko a lokální bouřky vydrží. Půjde o stabilní příliv velmi teplého vzduchu, ale za současného přísunu vlhkosti. Centrální Evropu tedy neovlivní tlaková výše. Tato přechází přes střední Evropu v současné době. Na počátku týdne uvolní cestu zmíněnému frontálnímu rozhraní. Příští týden očekávejme vliv nízkého tlaku vzduchu s polohou rozhraní západně a severně od našeho území. Stále k nám bude mít otevřenou cestu teplý až velmi teplý vzduch od východu.