Horký a slunečný konec června

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 24. až 30.6.2019

Náš komentář

V posledních červnových dnech se sucho na území ČR významně prohloubí. Často bude nutné upozorňovat před vysokými teplotami, krátce možná i velmi vysokými teplotami, postupně též před nebezpečím požárů. Toto bude celý týden narůstat. Pokud se s dalšími týdny významně nezmění ráz počasí, začne mít sucho mimo hory opět negativní dopady.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Často slunečné počasí, maximálně polojasné, v prvních dnech týdne však převážně zcela jasné. Takové počasí přinesou poslední červnové dny, které nás čekají právě v tomto týdnu. Pokud se objeví srážky tak při větší oblačnosti ojediněle v podobě bouřek z tepla a to ve druhé polovině týdne, zejména pak v jeho závěru. Noční i denní teploty budou vysoké a tyto dny lze považovat za typickou vlnu veder na našem území. Sucho se bude vlivem horkého počasí téměř bez srážek zvýrazňovat a rozšiřovat.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 18 až 13°C a v pondělí v Čechách až 10°C, během týdne přechodně 21 až 16°C.

Nejvyšší teploty 25 až 31°C, během týdne a poté pravděpodobně na jeho konci 30 až 36°C.

Průměrné teploty 17 až 22°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 1 až 15mm.

Shrnutí

Tento týden bude teplotně i srážkově vybočovat z normálu pro konce měsíce června a to poměrně významně.

Období bude:

teplotně mírně nadprůměrné,

srážkově významně podprůměrné.

Synoptická situace

Přes střední Evropu bude postupovat zvolna k severovýchodu tlaková výše. Tato začne ve druhé polovině týdne postupně slábnout. Na naše území bude pronikat teplý až velmi teplý vzduch. Ke konci pracovního týdne příliv velmi teplého vzduchu pravděpodobně krátce zeslábne. Ke konci týdne k nám začne pronikat vlhký vzduch

Poslední články

0 0 hlasů
Article Rating

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.

Odběry
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Líbí se vám text, máte názor nebo doplnění? Sdělte to nám i ostatním v komentáři!x
()
x
%d bloggers like this: