Horký a slunečný konec června

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Horký a slunečný konec června.

Týden 24. až 30.6.2019

Náš komentář

V posledních červnových dnech se sucho na území ČR významně prohloubí. Často bude nutné upozorňovat před vysokými teplotami, krátce možná i velmi vysokými teplotami, postupně též před nebezpečím požárů. Toto bude celý týden narůstat. Pokud se s dalšími týdny významně nezmění ráz počasí, začne mít sucho mimo hory opět negativní dopady.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Často slunečné počasí, maximálně polojasné, v prvních dnech týdne však převážně zcela jasné. Takové počasí přinesou poslední červnové dny, které nás čekají právě v tomto týdnu. Pokud se objeví srážky tak při větší oblačnosti ojediněle v podobě bouřek z tepla a to ve druhé polovině týdne, zejména pak v jeho závěru. Noční i denní teploty budou vysoké a tyto dny lze považovat za typickou vlnu veder na našem území. Sucho se bude vlivem horkého počasí téměř bez srážek zvýrazňovat a rozšiřovat.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 18 až 13°C a v pondělí v Čechách až 10°C, během týdne přechodně 21 až 16°C.

Nejvyšší teploty 25 až 31°C, během týdne a poté pravděpodobně na jeho konci 30 až 36°C.

Průměrné teploty 17 až 22°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 1 až 15mm.

Shrnutí

Tento týden bude teplotně i srážkově vybočovat z normálu pro konce měsíce června a to poměrně významně.

Období bude:

teplotně mírně nadprůměrné,

srážkově významně podprůměrné.

Synoptická situace

Přes střední Evropu bude postupovat zvolna k severovýchodu tlaková výše. Tato začne ve druhé polovině týdne postupně slábnout. Na naše území bude pronikat teplý až velmi teplý vzduch. Ke konci pracovního týdne příliv velmi teplého vzduchu pravděpodobně krátce zeslábne. Ke konci týdne k nám začne pronikat vlhký vzduch

Informace o předpovědi základních prvků najdete na naší stránce Střednědobé předpovědi a jejích pod stránkách. Modelové mapy lze nejít například na modellzentrale.de vedle dalších meteorologických informací.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1105 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality