PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Inverzní ráz počasí beze srážek

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Bude inverzní ráz počasí beze srážek.

Týden 21. až 27.10.2019

Náš komentář

Na další upřesněné předpovědi vidíme, že se podle dlouhodobých odhadů příliš řídit nelze. Další říjnový týden bude v ČR opět ve znamení stabilního anticyklonálního počasí a kromě mrholení se srážky neobjeví. Čeká nás typický inverzní ráz počasí beze srážek.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Zcela slunečné počasí by převládalo v jiném ročním období a ještě před několika málo týdny. Nyní na konci října nebude situace v dalších dnech znamenat celý den všude slunečné až polojasné počasí. Naopak budou během noci vždy vznikat četné mlhy a nízká oblačnost, tyto se budou rozpouštět odpoledne či později odpoledne a ojediněle se budou během týdne udržovat i celý den, zejména v nejnižších polohách. Srážky frontálního charakteru se podle prognózy neobjeví, jen může z nízké oblačnosti místy mrholit nebo tzv. padat mlha. Teplé počasí nás čeká, ale postupně hlavně ve vyšších polohách, kde bude zcela slunečno celé dny a právě tam bude pronikat teplý vzduch. Místy se oblačnost rozpustí brzy a tam bude dosti teplo na konec října a to až kolem 20°C. Bude ale hodně míst, kde se oblačnost udrží celý den nebo i dlouho do odpoledne a taková místa zůstanou o poznání chladnější.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 13 až 7°C.

Nejvyšší teploty 15 až 22°C, při celodenní oblačnosti kolem 12-13°C.

Průměrné teploty 10 až 14°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 0mm.

Shrnutí

Týden bude velmi suchý, neměly by spadnout v ČR žádné srážky. Teplotně bude nadprůměrný se značnými rozdíly teplot vlivem výskytu inverze.

Období bude:

teplotně mírně nadprůměrné,

srážkově extrémně podprůměrné.

Synoptická situace

Anticyklonální ráz počasí s přílivem teplého vzduchu zejména do vyšších hladin atmosféry převládne po celý týden. Frontální vlny se do centrální Evropy od západu zatím nedostanou.

Meteorologické mapy různého druhu lze zobrazit například na stránce wetteronline.de.