Jak moc se příští týden ochladí?

Na některých serverech nebo v některých zprávách nyní často slyšíte že léto skončí už před polovinou srpna a už s ním nemáme počítat. Že předpověď počasí na další týdny je k pláči a podobně. Není pochyb o tom, že k pláči byl sice dosavadní průběh počasí s významným suchem. Navíc neberte tyto doslova perly v článcích vůbec vážně. Počasí bude v příštím týdnu chladnější, ale nebude rozhodně tak špatné jak je líčeno v některých textech či vyhlašováno v některém zpravodajství.

Nižší teploty a vlhčí počasí budou jen ku prospěchu

Neustále vysoké teploty do 30°C nebo dokonce nad 30°C nejsou pro přírodu dobré, navíc jsou spojeny s absencí srážek nebo jen s lokálními prudkými srážkami. Není nikde psáno a tudíž to není dáno, že musí být celé léto alespoň 25°C a stále sluníčko. Naopak se počasí musí střídat a už dávno bylo pozdě na nějaké významněji chladnější a vlhčí období, to ostatně vidíme na současné hydrologické situaci v ČR a na některých plodinách či dřevinách. Příští týden už bude chladnější, ale nikoli extra studený. Vysoké teploty se přeci jen objeví a to na počátku týdne na východě země.

Očekávané teploty v denních maximech na příští týden:

Po 12.8.: 20 až 27°C, na J/JV/V Moravy 27 až 32°C

Út 13.8.: 21 až 26°C, na JV 28°C

St 14.8.: 22 až 26°C

Čt 15.8.: 22 až 26°C, na Z kolem 18°C

Pá 16.8.: 20 až 24°C

Noční minima budou během týdne při malé oblačnosti klesat pod 10°C.

Poslední články

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.