Jak moc se příští týden ochladí?

Hodnocení článku

Na některých serverech nebo v některých zprávách nyní často slyšíte že léto skončí už před polovinou srpna a už s ním nemáme počítat. Že předpověď počasí na další týdny je k pláči a podobně. Není pochyb o tom, že k pláči byl sice dosavadní průběh počasí s významným suchem. Navíc neberte tyto doslova perly v článcích vůbec vážně. Počasí bude v příštím týdnu chladnější, ale nebude rozhodně tak špatné jak je líčeno v některých textech či vyhlašováno v některém zpravodajství. Jak moc se příští týden ochladí?

Nižší teploty a vlhčí počasí budou jen ku prospěchu

Neustále vysoké teploty do 30°C nebo dokonce nad 30°C nejsou pro přírodu dobré, navíc jsou spojeny s absencí srážek nebo jen s lokálními prudkými srážkami. Není nikde psáno a tudíž to není dáno, že musí být celé léto alespoň 25°C a stále sluníčko. Naopak se počasí musí střídat a už dávno bylo pozdě na nějaké významněji chladnější a vlhčí období, to ostatně vidíme na současné hydrologické situaci v ČR a na některých plodinách či dřevinách. Příští týden už bude chladnější, ale nikoli extra studený. Vysoké teploty se přeci jen objeví a to na počátku týdne na východě země. Takže jak moc se příští týden ochladí?

Očekávané teploty v denních maximech na příští týden:

Po 12.8.: 20 až 27°C, na J/JV/V Moravy 27 až 32°C

Út 13.8.: 21 až 26°C, na JV 28°C

St 14.8.: 22 až 26°C

Čt 15.8.: 22 až 26°C, na Z kolem 18°C

Pá 16.8.: 20 až 24°C

Noční minima budou během týdne při malé oblačnosti klesat pod 10°C. Sledujte předpověď teploty vzduchu na střednědobý horizont. Mapy poskytujeme podle základních numerických modelů na stránce Výhled teploty. Tyto předpovědi mají sice nižší úspěšnost  je třeba je interpretovat s rezervou. Nicméně pro obecný přehled vývoje základních prvků počasí v tomto horizontu jsou velmi šikovné. Souhrnné informace předpovědních podkladů v podobě numerických modelů vydáváme pravidelně v přehledu výhledu na týden.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality napsal/a 1037 příspěvků. Zobrazit všechny příspěvky od Meteo Aktuality