Jak moc se příští týden ochladí?

Hodnocení článku

Na některých serverech nebo v některých zprávách nyní často slyšíte že léto skončí už před polovinou srpna a už s ním nemáme počítat. Že předpověď počasí na další týdny je k pláči a podobně. Není pochyb o tom, že k pláči byl sice dosavadní průběh počasí s významným suchem. Navíc neberte tyto doslova perly v článcích vůbec vážně. Počasí bude v příštím týdnu chladnější, ale nebude rozhodně tak špatné jak je líčeno v některých textech či vyhlašováno v některém zpravodajství. Jak moc se příští týden ochladí?

Nižší teploty a vlhčí počasí budou jen ku prospěchu

Neustále vysoké teploty do 30°C nebo dokonce nad 30°C nejsou pro přírodu dobré, navíc jsou spojeny s absencí srážek nebo jen s lokálními prudkými srážkami. Není nikde psáno a tudíž to není dáno, že musí být celé léto alespoň 25°C a stále sluníčko. Naopak se počasí musí střídat a už dávno bylo pozdě na nějaké významněji chladnější a vlhčí období, to ostatně vidíme na současné hydrologické situaci v ČR a na některých plodinách či dřevinách. Příští týden už bude chladnější, ale nikoli extra studený. Vysoké teploty se přeci jen objeví a to na počátku týdne na východě země. Takže jak moc se příští týden ochladí?

Očekávané teploty v denních maximech na příští týden:

Po 12.8.: 20 až 27°C, na J/JV/V Moravy 27 až 32°C

Út 13.8.: 21 až 26°C, na JV 28°C

St 14.8.: 22 až 26°C

Čt 15.8.: 22 až 26°C, na Z kolem 18°C

Pá 16.8.: 20 až 24°C

Noční minima budou během týdne při malé oblačnosti klesat pod 10°C. Sledujte předpověď teploty vzduchu na střednědobý horizont. Mapy poskytujeme podle základních numerických modelů na stránce Výhled teploty. Tyto předpovědi mají sice nižší úspěšnost  je třeba je interpretovat s rezervou. Nicméně pro obecný přehled vývoje základních prvků počasí v tomto horizontu jsou velmi šikovné. Souhrnné informace předpovědních podkladů v podobě numerických modelů vydáváme pravidelně v přehledu výhledu na týden.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1099 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality