Letní počasí nekončí, hlavní srážky na začátku týdne

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne.

Týden 12. až 18.8.2019

Náš komentář

Letní počasí u nás nekončí, jen někde se můžete dočíst že ano a že bude velká zima. Je to pravděpodobně způsobeno dosavadním i loňským tropickým průběhem počasí. Aby bylo počasí pravé letní nemusí být ale minimálně 30°C.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Oproti minulým týdnům se v dalším srpnovém téměř nesetkáme s tropickými teplotami a i noci budou spíše chladnější, což ale k polovině srpna patří. Počasí bude letní, maximální teploty budou stále minimálně dosahovat letních 25°C. Je třeba si proto uvědomit, že významně vysoké teploty ke klimatu našeho území nepatří. S takovými se nyní setkávat nebudeme. Srážek bude během týdne spíše méně, hlavní srážky týdne spadnou totiž v pondělí a v noci na úterý při ukončení přílivu teplého vzduchu.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 15 až 10°C, při delším vyjasnění 13 až 7°C.

Nejvyšší teploty 19 až 26°C, během týdne až 28°C.

Průměrné teploty 14 až 18°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 8 až 20mm, na horách až 30mm.

Shrnutí

Teploty budou nižší než v předchozích týdnech, budou ale zcela odpovídat polovině srpna u nás. Srážek bude spíše méně, více jich spadne v úvodu týdne a lze opět čekat jejich lokální rozdíly.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

Přes ČR přejde během pondělí studená fronta, která ukončí příliv teplého vzduchu. Za frontou se rozšíří od jihozápadu výběžek vysokého tlaku vzduchu. V dalších dnech bude vysoký tlak vzduchu nad střední Evropou, určující pro počasí u nás, postupně slábnout. Další frontální vlna přejde naše území ke konci týdne.

Poslední články

Meteo Aktuality

Od malička mě fascinuje voda, hydrologie, která je všude okolo a tedy i v atmosféře, kde za spolupůsobení dalších dějů přináší fascinující procesy a jevy. Mnohdy jde o extrémní a o to zajímavější jevy. Ne méně se zabývám klimatologií, která hodnotí dlouhodobý stav počasí - klima. Vazby a vzájemné ovlivňování těchto oborů studuji dnes a denně a rád přináším seriózní informace z oblasti těchto věd. Proto jsem v roce 2011 na internetu založil projekt Meteo Aktuality a nyní jsem majitel a hlavní správce tohoto webu. Ať se vám zde líbí a najdete tu to, co potřebujete a třeba klidně i něco navíc.