PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Letní počasí nekončí, hlavní srážky na začátku týdne

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Letní počasí nekončí.

Týden 12. až 18.8.2019

Náš komentář

Letní počasí u nás nekončí, jen někde se můžete dočíst že ano a že bude velká zima. Je to pravděpodobně způsobeno dosavadním i loňským tropickým průběhem počasí. Aby bylo počasí pravé letní nemusí být ale minimálně 30°C.

METEO AKTUALITY

Předpověď: Letní počasí nekončí

Stále chladnější počasí, mírné léto až na konci týdne. Letní počasí a konvekce.

Oproti minulým týdnům se v dalším srpnovém téměř nesetkáme s tropickými teplotami a i noci budou spíše chladnější, což ale k polovině srpna patří. Počasí bude letní, maximální teploty budou stále minimálně dosahovat letních 25°C. Je třeba si proto uvědomit, že významně vysoké teploty ke klimatu našeho území nepatří. S takovými se nyní setkávat nebudeme. Srážek bude během týdne spíše méně, hlavní srážky týdne spadnou totiž v pondělí a v noci na úterý při ukončení přílivu teplého vzduchu.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 15 až 10°C, při delším vyjasnění 13 až 7°C.

Nejvyšší teploty 19 až 26°C, během týdne až 28°C.

Průměrné teploty 14 až 18°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 8 až 20mm, na horách až 30mm.

Shrnutí

Teploty budou nižší než v předchozích týdnech, budou ale zcela odpovídat polovině srpna u nás. Srážek bude spíše méně, více jich spadne v úvodu týdne a lze opět čekat jejich lokální rozdíly.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

Přes ČR přejde během pondělí studená fronta, která ukončí příliv teplého vzduchu. Za frontou se rozšíří od jihozápadu výběžek vysokého tlaku vzduchu. V dalších dnech bude vysoký tlak vzduchu nad střední Evropou, určující pro počasí u nás, postupně slábnout. Další frontální vlna přejde naše území ke konci týdne.

Prognózy počasí den po dni můžete sledovat v týdnu se třemi aktualizacemi na naší stránce Výhled na týden. Mapy výstupů numerických modelů jsou k dispozici například na stránce tropicaltidbits.com.