Letní počasí nekončí, hlavní srážky na začátku týdne

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Letní počasí nekončí.

Týden 12. až 18.8.2019

Náš komentář

Letní počasí u nás nekončí, jen někde se můžete dočíst že ano a že bude velká zima. Je to pravděpodobně způsobeno dosavadním i loňským tropickým průběhem počasí. Aby bylo počasí pravé letní nemusí být ale minimálně 30°C.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Oproti minulým týdnům se v dalším srpnovém téměř nesetkáme s tropickými teplotami a i noci budou spíše chladnější, což ale k polovině srpna patří. Počasí bude letní, maximální teploty budou stále minimálně dosahovat letních 25°C. Je třeba si proto uvědomit, že významně vysoké teploty ke klimatu našeho území nepatří. S takovými se nyní setkávat nebudeme. Srážek bude během týdne spíše méně, hlavní srážky týdne spadnou totiž v pondělí a v noci na úterý při ukončení přílivu teplého vzduchu.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 15 až 10°C, při delším vyjasnění 13 až 7°C.

Nejvyšší teploty 19 až 26°C, během týdne až 28°C.

Průměrné teploty 14 až 18°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 8 až 20mm, na horách až 30mm.

Shrnutí

Teploty budou nižší než v předchozích týdnech, budou ale zcela odpovídat polovině srpna u nás. Srážek bude spíše méně, více jich spadne v úvodu týdne a lze opět čekat jejich lokální rozdíly.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

Přes ČR přejde během pondělí studená fronta, která ukončí příliv teplého vzduchu. Za frontou se rozšíří od jihozápadu výběžek vysokého tlaku vzduchu. V dalších dnech bude vysoký tlak vzduchu nad střední Evropou, určující pro počasí u nás, postupně slábnout. Další frontální vlna přejde naše území ke konci týdne.

Prognózy počasí den po dni můžete sledovat v týdnu se třemi aktualizacemi na naší stránce Výhled na týden. Mapy výstupů numerických modelů jsou k dispozici například na stránce tropicaltidbits.com.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1101 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality