Letní počasí nekončí, hlavní srážky na začátku týdne

()

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Letní počasí nekončí.

Týden 12. až 18.8.2019

Náš komentář

Letní počasí u nás nekončí, jen někde se můžete dočíst že ano a že bude velká zima. Je to pravděpodobně způsobeno dosavadním i loňským tropickým průběhem počasí. Aby bylo počasí pravé letní nemusí být ale minimálně 30°C.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Oproti minulým týdnům se v dalším srpnovém téměř nesetkáme s tropickými teplotami a i noci budou spíše chladnější, což ale k polovině srpna patří. Počasí bude letní, maximální teploty budou stále minimálně dosahovat letních 25°C. Je třeba si proto uvědomit, že významně vysoké teploty ke klimatu našeho území nepatří. S takovými se nyní setkávat nebudeme. Srážek bude během týdne spíše méně, hlavní srážky týdne spadnou totiž v pondělí a v noci na úterý při ukončení přílivu teplého vzduchu.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 15 až 10°C, při delším vyjasnění 13 až 7°C.

Nejvyšší teploty 19 až 26°C, během týdne až 28°C.

Průměrné teploty 14 až 18°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 8 až 20mm, na horách až 30mm.

Shrnutí

Teploty budou nižší než v předchozích týdnech, budou ale zcela odpovídat polovině srpna u nás. Srážek bude spíše méně, více jich spadne v úvodu týdne a lze opět čekat jejich lokální rozdíly.

Období bude:

teplotně průměrné,

srážkově podprůměrné.

Synoptická situace

Přes ČR přejde během pondělí studená fronta, která ukončí příliv teplého vzduchu. Za frontou se rozšíří od jihozápadu výběžek vysokého tlaku vzduchu. V dalších dnech bude vysoký tlak vzduchu nad střední Evropou, určující pro počasí u nás, postupně slábnout. Další frontální vlna přejde naše území ke konci týdne.

Prognózy počasí den po dni můžete sledovat v týdnu se třemi aktualizacemi na naší stránce Výhled na týden. Mapy výstupů numerických modelů jsou k dispozici například na stránce tropicaltidbits.com.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.