Krátce letní počasí

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Stručný výhled počasí na další týden. Čeká nás krátce letní počasí a to v polovině týdne. Slunečno až polojasno během dne týdne doplní místy přeháňky a bouřky. Nejvíce srážek se vyskytne na frontálních vlnách, studených frontách. Ke konci týdne se začne postupně ochlazovat a o víkendu nás čeká spíše chladnější počasí  teplotou pod 20°C. I noční minima se vrátí typicky v tomto období významněji pod 10°C a při vyjasnění s rizikem vzniku přízemních mrazíků, což bude korespondovat s obdobím.

Týden 9. až 15.5.2022

Předpověď

Méně oblačnosti nás čeká v první části týdne v noci a ráno či dopoledne. Odpoledne dojde během týdne k rozvoji typicky letní kupovití oblačnosti s výskytem lokálních přeháněk či bouřek. Podobně jako v týdnu předchozím. Teplota nás čeká ale o několik stupňů výše a nejtepleji čekáme ve středu s maximy kolem 25°C, tj. s možnost í přesažení 27°C. Poté se mírně ochladí, další ochlazení přijde na víkend s větší oblačností a hlavně na studené frontě se srážkami. Na konci týdne to vypadá maxima mírně pod 20°C a minimy, jak již uvádíme výše, při vyjasnění i kolem 5°C.

Hodnoty prvků

  • Nejnižší teplota: 13 až 7°C, krátce kolem 13°C a v závěru týdne 8 až 3°C a místy mrazíky
  • Nejvyšší teplota: 20 až 25°C, krátce 27°C a na konci týdne 14 až 19°C
  • Průměrná teplota: 11 až 15°C, místy 16°C, odchylka období: průměrné.
  • Celkové srážky: 5 až 20mm, na JV/V místy 50mm, odchylka období: průměrné

Synoptická situace závěr

Počasí bude zpočátku týdne pod vlivem ustupující tlakové výše s vrcholícím přílivem teplého vzduchu od východu. Během druhé polovin týdne ovlivní počasí u nás frontální rozhraní, které zvolna příliv teplého vzduchu ukončí. V závěru týdne na naše území pronikne chladnější a vlhčí vzduch ze západních směrů.

Aktuální předpověď počasí na každý den dopředu najdete každý den na stránce Předpověď na den. Pakliže hledáte profi předpověď prostřednictvím modelových map, doporučit lze mapy na stránce wetterzentrale.de.

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Chuť o nich informovat a také uvádět na pravou míru přemíru bulvárních informací nejen na internetu mě přiměla vytvořit stránky. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt seriózního meteorologického servisu přináší seriózní informace o počasí a souvisejících oborech. Cílem je poskytovat informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Více lidí si sice vždy raději přečte nepravdivé a katastrofální informace plné extrémů než to, že počasí bude průměrné. Ale seriózní informace mají také své uplatnění. Za tímto cílem si stojím! To, zda se mi to daří plnit musíte posoudit vy, milí čtenáři.

Meteo Aktuality má 1105 příspěvků. Zobrazit vše od Meteo Aktuality