PočasíPrognózy počasíTýdenní výhledy

Letní až tropické počasí, srážky pouze lokálně

Hodnocení článku

Stručná vyhlídka počasí a průběhu hodnot hlavních prvků, včetně jejich odchylek od dlouhodobého normálu na období nadcházejícího týdne. Letní až tropické počasí, srážky lokálně.

Týden 10. až 16.6.2019

Náš komentář

Teploty budou i v dalších červnových dnech místy překračovat tropických 30°C, zejména koncem týdne zřejmě i významněji. Sucho se bude zvýrazňovat.

METEO AKTUALITY

Předpověď

Po většinu týdne lze čekat velmi teplé počasí. První dny týdne přinesou maximální teploty postupně místy nad 30°C, ojediněle nad 32°C. Podobné teploty lze čekat ke konci týdne po krátkém mírném ochlazení ve čtvrtek. Převážně bude polojasno nebo slunečno, zejména odpoledne oblačno. Místy se budou tvořit přeháňky či bouřky. Tyto budou četnější zejména v oblasti studených front. Takže nejprve během první poloviny týdne, zejména během úterý a v noci na středu. Dále pak patrně o víkendu.

TEPLOTA VZDUCHU

Nejnižší teploty 20 až 14°C, za studenými frontami přechodně 17 až 12°C.

Nejvyšší teploty 26 až 33°C, přechodně (zejména ve čtvrtek a na konci týdne) 22 až 28°C.

Průměrné teploty 16 až 20°C, ojediněle 22°C.

ATMOSFÉRICKÉ SRÁŽKY

Celkové srážky 20 až 60mm, na Moravě a ve Slezsku spíše 10 až 20mm a jen ojediněle více.

Shrnutí

Počasí bude v dalším týdnu pokračovat v převážně teplém až horkém a sušším rázu. Zejména teplotně bude počasí vybočovat z normálu pro polovinu června. Srážkově bude počasí v ČR též jako v minulém týdnu velmi rozdílné a více srážek spadne v Čechách, zejména na JZ/Z.

Období bude:

teplotně slabě až mírný nadprůměrné,

srážkově průměrné.

Synoptická situace

Na naše území bude pronikat teplý až velmi teplý vzduch. Tento příliv ukončí přechod studené fronty, která se bude nad naším územím během první poloviny týdne vlnit. Poté se příliv teplého vzduchu obnoví, ukončen bude přechodem další studené fronty, pravděpodobně během víkendu.

Další informace o počasí v dalších dnech nabízíme na stránce Výhled na týden. Mapy numerických modelů lze sledovat ve zpracování například na stránce wetter3.de. Bude letní až tropické počasí, srážky lokálně.