Kdy tento týden čekat tropické teploty?

()

Jak bylo řečeno už ve stručné vyhlídce počasí pro tento týden, čeká nás převážně horké počasí. S tím budou spojeny typicky tropické teploty. Ve kterých dnech je čekat, na to se pojďme podívat podrobněji v tomto článku. Stručně se zde budeme věnovat také tomu, kdy čekat naopak bouřkovou činnost a kde bude tato pravděpodobnější, byť je to na několik dní téměř nemožné určit.

Vysoké teploty do středy a poté na počátku víkendu

Velmi teplé počasí nás čeká v nejbližších dnech, Dnes už teploty budou dosahovat místy 30°C a v některých případech tuto hodnotu i slabě překročí. Zítra a ve středu bude ale nejtepleji. Kromě západu území je nutné čekat maximální teploty v rozmezí 28 až 33°C, takže lze čekat vysoké teploty. Ve středu bude na naše území vrcholit od jihovýchodu příliv velmi teplého vzduchu. Na kterých místech se mohou teploty dostat slabě i nad 33°C, zejména při trvalém slunečním svitu bez větší oblačnosti. Po čtvrteční přestávce (na západě se bude ochlazovat již během středy) nás čekají tropické teploty opět na přelomu pracovního týdne a víkendu, zejména v sobotu. To bude pravděpodobně úplně nejteplejší den na celém území ČR. V neděli nás čeká ve vztahu k sobotním teplotám docela prudké ochlazení. I noci budou teplejší, minimální teploty mohou zejména ve středu a poté v sobotu zůstávat i kolem 20°C.

Očekávané odpolední maximální teploty v dalších dnech v ČR:

Út 11.6.: 28 až 32°C

St 12.6.: 29 až 33°C

Čt 13.6.: 21 až 25°C, na JV 28°C

Pá 14.6.: 26 až 30°C, na JV 32°C

So 15.6.: 29 až 33°C, ojediněle 35°C

Ne 16.6.: 20 až 24°C

Prognózy více méně potvrzují včerejší, které jsou zpracovány v našem týdenním výhledu. Budou se však, zejména teploty na konci týdne před a po ochlazení, ještě upřesňovat.

Kdy čekat naopak bouřky?

Jednoznačně nejčastěji v oblasti studených front. První se bude nad naším územím (zejména nad západní částí) vlnit na počátku týdne a v polovině týdne překlene naše území, za ní k nám právě pronikne avizovaný chladnější vzduch a to bude příčinou čtvrtečního ochlazení. Bouřky mohou být silné, zejména na JZ/Z Čech či obecně v západní části Čech. V Čechách budou do středy četnější než na ostatním území. Přinesou hlavně přívalové srážky, ale také krupobití či nárazy větru. Rozhodně to ale nevypadá na nějaké extrémní bouřky, které tu dlouho nebyly. V ČR se vyskytly v minulých letech extrémnější bouřkové situace než bude tato.

Další bouřky se objeví s přechodem další studené fronty během soboty a noci na neděli. Ve vrcholícím přílivu velmi teplého vzduchu se opět mohou tvořit bouřky, které budou silné.

O bouřkách bude pojednávat ale samotný článek či lépe řečeno články (situace na konci týdne je zatím s otazníkem). Pro sledování očekávaného stavu parametrů důležitých pro předpověď bouřek doporučujeme využít stránku meteomodel.pl.

Jak se vám tento příspěvek líbil?

Prosíme o jeho hodnocení!

Průměrné hodnocení / 5. Počet hlasů:

Žádné hlasování. Buďte první, kdo ohodnotí příspěvek!

Jak byl pro vás tento příspěvek užitečný?

Sdílejte příspěvěk s ostatními na sociálních sítích!

Mrzí nás, že pro vás příspěvek nebyl užitečný.

Napište nám konkrétní důvody a co je v něm špatně. Děkujeme!

Jak můžeme tento příspěvek vylepšit? Co je v něm špatně, co v něm chybí?

Shrnutí článku
Název
Kdy tento týden čekat tropické teploty?
Popis
Kdy tento týden čekat tropické teploty? Předpověď teploty na další dny podle současných numerických prognóz. Očekávaná maxima teploty.
Autor

Meteo Aktuality

Od mala mě fascinuje voda a projevy s ní spojené. Přírodní živly a to zejména extrémní průběh počasí. Proto jsem 21. ledna 2011 založil na Facebooku projekt v podobě stránky, k níž brzy vznikla webová stránka. Projekt pro informace o počasí a souvisejících oborech. S cílem poskytovat vlastní informace o počasí, objasňovat příčiny, souvislosti a vzdělávat v oboru. Vzhledem k velkému množství nepodložených a nepřesných až bulvárních informací ve vztahu k počasí v českých médiích, směřuji tento projekt od počátku k serióznímu podávání informací. To zda se mi daří plnit tyto cíle musíte posoudit vy, milí čtenáři.